Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август

4 posters

Go down

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Empty Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август

Пишување by TONI Сре Jул 29, 2009 2:31 pm

"Талент бокс" продукција го најавува
најголемиот летен фестивал на стадионот "Билјанини извори" со Дино
Мерлин и "Прљаво казалиште" на први на втори август!
Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Dino_1Легендата
Дино Мерлин по пауза од 6 години повторно ќе одржи концерт во Охрид,
кој ќе се одржи на први август. По успешниот концерт во Скопје во лани,
"Мерлин" својот хитовски албум "Из почетка" ќе го промовира и пред
охридските туристи а забавата е загарантирана и со старите хитови.
Хрватските рокери "Прљаво казалиште" на стадионот "Билјанини извори"
ќе свират на втори август. Концертот е во состав на нивната славеничка
турнеја "25 години хитови со Прљаво казалиште", а во Македонија доаѓаат
по пауза од цели 15 години.
Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Kazaliste
Особено интересно е што ниту една од двете групи, од распадот на
СФРЈ, немаат настапувано во Србија, па многубројните српски туристи ќе
имаат шанса да ги видат овие две групи во Охрид, велат организаторите.
Влезниците по цена од 600 денари за концерт, и 1000 денари цена за
билети за двата концерти.
Влезниците ќе бидат во продажба од 20 јули, во сите салони на
"Тобако" низ Македонија, во "Југотон", цвеќара "Розе" во "Веро 2", "Чув
де Чув", и музичките продавници "ЗЗ топ" и "Кукузел" во Охрид. И двата
концерти започнуваат во 21 часот, а од "Талент бокс" велат дека овој
фестивал ќе прерасне во традиција.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Empty Re: Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август

Пишување by комшивка Сре Jул 29, 2009 7:25 pm

аххх Мерлин!!!! ко слушнав дека идет Охрид скокав од радост пошо неможев да одам ко беше Скопје.... Sad
за Прљаво не сум тука ама и не знам многу песни не вервам дека би одела...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Empty Re: Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 3:01 pm

беФ, видоФ и убо си поминаФ.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Empty Re: Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август

Пишување by Angelic Саб Ное 14, 2009 10:17 pm

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август IVN_Hand_with_Key
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август Empty Re: Дино Мерлин и Прљаво Казалиште .Охрид 1,2 август

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот