Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Би се венчал/а со...

+5
Рокси
The Breaking Dawn
kojgode
Болиглава
Наташа
9 posters

Go down

Би се венчал/а со... Empty Би се венчал/а со...

Пишување by Наташа Нед Јун 28, 2009 11:10 pm

Темава ја отварам пошо мислење немат на овај подфорум од 14 јуни, а то е драги мој, цели две недели. No

Е, овде мојте да пишите конкретен пример, без разлика дали е од форумов, од градов ил од потака, дал го знајте ил не го знајте; или мојте да опишите каков тип на жена/маж би сакале за ваш животен (за кого како) партнер.

Демек, жена или маж со кој се глеате со деца шо трчет околу вас, ги перите пеглате, жена ил маж со кој би го поминале цел живот и мојте да се замислите на стари години да се држите за рака и да ги чувате внуците итн.
Ју гат д појнт, повелете.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Болиглава Пон Јун 29, 2009 2:37 am

Ти би се изјаснала на темава?Smile
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by kojgode Пон Јун 29, 2009 2:59 am

Јас би се мажил со Корун, а би се венчал со жена што е паметна и убава. Сакам да ми е верна бидејќи и јас ќесум верен, да сакат многу деца и кучиња или какви било животни. Да знајт барем 3 јадења да готвит другото од мекдоналдс ќе купвиме. Да не слушат електронско и турбофолк. По можност да одгледвит цвекиња и да сака експериментирање во секост.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јун 29, 2009 12:32 pm

Мислам дек еднаш кажав ама еве пак.
Би се венчала со тип со кој знам дека после 20 години уште нема да ми е монотон животов, секој ден да ми се состојт во чистење и готвење за мажот и смислата на животот да ми се состојт во негово удоволување, дека не сум во брак само зш пред 20 години сум рекла "дур смртта не не разделит" макар и да е без никакви чувства и сигурно не би се венчала за некој шо знам дека некојпат пивски стомак ќе ми пуштит.

а, и нејќам да пијат. то прво.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Рокси Пон Јун 29, 2009 5:29 pm

To последното малце потешко дек ќе го најдиш Laughing
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јун 29, 2009 6:31 pm

е де не дек ќе му забранам да пијат ама нејќам редовно да се пијанит.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by RoTkViCa Пон Јун 29, 2009 10:46 pm

зш ко да имат ваква тема? ко да имаме коментирано...или за соврсен беше...сепак мислам вакво нешто слично....
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Angelic Пет Jул 03, 2009 10:42 pm

Плуска за новата тема. Wink
_________________________

Би се венчала со оној кој најпрво ќе не поврзува љубовта. Онаа безрезервната. И од љубов да се родат 3 дечиња Very Happy И незнам после шо.. =)))
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Page Саб Jул 04, 2009 2:57 am

Некоја со конвертабилен доларски џеб. Сериозно.
А несериозно....епа, malo sam se presao... Smile
**
шегата ѓаволот ја однесе, кога се зборув на оваа тема сериозноста е неминовна, има да се зборува многу.

Ама кратко и јасно би кажал.
некоја што ми „пасира“ најмногу би требало да биде таа што би требало да биде, (би требало Smile ) со мене завек.
I say AC - she say DC.
Доволно кажува делчево мислам
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Рокси Саб Jул 04, 2009 1:29 pm

Пејџ имаш граматичка грешка... I say AC - she says DC
lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Page Саб Jул 04, 2009 4:28 pm

Ма тачно. Арно што забележа. Оти ќе послужиш како добар пример. Никогаш не би се венчал со некоја што фаќа забелешки...арно што ти текна
lol!
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Азра Чет Aвг 06, 2009 3:47 pm

јас не сакам да се мажам.
можи да зборувам со кој човек би останала, до плус бесконечност?

со некој кој ќе ме прифати онаква каква што сум, без да очекува да го сменам животот само оти му сум станала девојка, кој нема да се смени бидејќи сме остареле, или не ни доликува да прајме било што, или оти `дошло времето`. некој кој знам дека нема да се распапучари или да очекува да бидам домаќинка со витлери.
би останала со некој кој ќе знам дека можам да се карам до бесконечност, од чии бакнежи ми се тресат колената, кој ќе сфати дека го сакам мојот простор и слободата.
некој на кој ќе посакам да му родам деца.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Би се венчал/а со... Empty Re: Би се венчал/а со...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот