Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Домашари или скитници?

+11
Angelic
комшивка
RoTkViCa
The Breaking Dawn
корун
METALBOY
Jordison
Ane
Рокси
Болиглава
Наташа
15 posters

Go down

Домашари или скитници? Empty Домашари или скитници?

Пишување by Наташа Пон Јун 22, 2009 5:02 pm

Шо тип љуѓе сте?
Сакате да сејте дома со најблиските, да глеате телевизија, на компјутер нешо, или појќе сакате да излегвите надвори одвај чекате да му ја здувните негде?
Question

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Болиглава Пон Јун 22, 2009 5:09 pm

Нешто измеѓу. Неможам по цел ден дома да гнијам, ама пак цело време да се врткам по улици ми е народски речено демоде.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Рокси Пон Јун 22, 2009 6:02 pm

средина
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Ane Пон Јун 22, 2009 6:56 pm

Шознам...појке сум по скитањево ама имат деној шо си сакам дома да си седам а посебно коке сум сама Razz
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Jordison Пон Јун 22, 2009 7:45 pm

Скитам секој ден по 10тина сати
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 29
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by METALBOY Пон Јун 22, 2009 8:28 pm

сакам да му ја дувнам негде, ама најголем дел го поминвам дома
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by корун Вто Јун 23, 2009 3:49 am

Пола - пола, ко ке сум во можност сум надвор ак неам друштво дома дреам...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јун 23, 2009 4:28 pm

и јас сум некој средина. ко ќе седам дома долго време ме фаќет депресии па морам да излезам а ко ќе сум долго време надвор сакам дома.
ко ке сум дома нејќам гужви.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by RoTkViCa Вто Јун 23, 2009 9:12 pm

во ова ситуација ко ќе не ојме нашкола не се прибирам воопшто дома, т.е. да само за спиење

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by комшивка Саб Окт 17, 2009 7:46 pm

The Breaking Dawn напиша:и јас сум некој средина. ко ќе седам дома долго време ме фаќет депресии па морам да излезам а ко ќе сум долго време надвор сакам дома.
ко ке сум дома нејќам гужви.

слично Домашари или скитници? Icon_smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Angelic Саб Окт 17, 2009 9:33 pm

од понеделник до четврток не сум за излегвење. Немам навика, ама + си сакам да се излежавам дома. Викендот излегвам и денски и навечер... или пак ќе го преспијам цееел ден. и после ќе ми е криво .. хахха :D
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by nance Нед Окт 18, 2009 9:20 pm

Скитник бате.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by stevo birmingham Нед Окт 18, 2009 9:35 pm

demek ti si skitnik?

stevo birmingham
Адаптер4е

Age : 28
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by корун Нед Окт 18, 2009 10:19 pm

Кој е тој демек бе?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by KaTeRiNcE Пон Окт 19, 2009 3:40 pm

средина накај скитник...мада од дома често ме прашвет дали заборајф шо е куќа Smile
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Lastojca Пон Окт 19, 2009 4:13 pm

па шо знам...дома многу сакам да си седам ак сум сама а ак имат гужви излегвам така да некоја средина .. Домашари или скитници? Icon_rolleyes
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Домашари или скитници? Empty Re: Домашари или скитници?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот