Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Маѓепсани

+7
METALBOY
Жбафта
Mary Jane
sokol
Marej
kojgode
корун
11 posters

Go down

Маѓепсани Empty Маѓепсани

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 2:56 am

Инкантесимо е мојата топ10 серија
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:42 am

Секој ден ја следев оваа серија и ме оставаи без зборовив. Посебно многу ги сакав теткиците кои глумеа во истата.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by Marej Пет Јан 09, 2009 4:05 am

Серијата наречена Маѓепсани нуди многу поучни..поуки од секоја сфера на животот. Посебно од пределите на љубовта и сексот како таков да не е чест во употреба.
Со помош на оваа серија научив нов јазик.
Оваа серија ја сакам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 2:13 pm

јас ја сакам клиника "Живот"
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 4:58 pm

Јас ги сакам докторите шо ги менуваат секоја сезона, ама мислам дека веќе ги потрошија убавите глумци зато шо серијава опстојува веќе не памтам од кога...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by Жбафта Пон Јан 19, 2009 8:48 pm

Секоја серија како серија има посебна и воедно и скриена порака во содржината која не тера секојдевно да ги следиме интригите и дешавањата во таа серија....оваа извноредна серија ја следев редовно и поради тоа јас научив многу нешта...оваа серија можам да ја издвојам како една од поомилените ама сепак мојата намбр ван серија во денешно време ми е "омбрес де онор" која раскажува за светот на мажите и како жените неуморно се трудат да опстојат во тој машки свет...оваа светски најгледана серија можете да ја гледате на А1 телевизија во 09:00 часот

Ви благодарам однапред....
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 11:42 am

Its a kind of magic Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by Батерфлај Саб Јун 06, 2009 1:46 pm

Жбафта напиша:Секоја серија како серија има посебна и воедно и скриена порака во содржината која не тера секојдевно да ги следиме интригите и дешавањата во таа серија....оваа извноредна серија ја следев редовно и поради тоа јас научив многу нешта...оваа серија можам да ја издвојам како една од поомилените ама сепак мојата намбр ван серија во денешно време ми е "омбрес де онор" која раскажува за светот на мажите и како жените неуморно се трудат да опстојат во тој машки свет...оваа светски најгледана серија можете да ја гледате на А1 телевизија во 09:00 часот

Ви благодарам однапред....

А од позади?
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by TL Саб Јун 06, 2009 9:14 pm

Немав епизода пропуштено од серијава, а и актерите беа баш добри.
TL
TL
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by Болиглава Нед Јун 07, 2009 1:17 am

TL напиша:Немав епизода пропуштено од серијава, а и актерите беа баш добри.
Да да, дури еден му пркосеше и на Расел Кроу.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by katusch Пон Јун 29, 2009 3:57 pm

абе... јас 1 или 2 епизоди глеав ко бев помала, ама баш нишо посебно не ми остај впечаток серијава... Very Happy
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Маѓепсани Empty Re: Маѓепсани

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот