Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метал vs. Рап

+24
Karan
tHeJunKy
misticnata
Наташа
Bleak
Odyssey
twilight
L S D
REGINA
Lastojca
pankerishte
The Breaking Dawn
Gangi
Master
Лана
Fantom
Џајко
Jordison
Marej
hollow
Mary Jane
корун
kojgode
Болиглава
28 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Кој е појак?

Метал vs. Рап - Page 2 Vote_lcap58%Метал vs. Рап - Page 2 Vote_rcap 58% 
[ 29 ]
Метал vs. Рап - Page 2 Vote_lcap42%Метал vs. Рап - Page 2 Vote_rcap 42% 
[ 21 ]
 
Општо гласови : 50
Back
 
 

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 3:08 am

Ниту едно ниту друго.Не ми е ни блиску до Панк.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Gangi Нед Јан 25, 2009 10:56 pm

pankerishte напиша:Ниту едно ниту друго.Не ми е ни блиску до Панк.
абе и панк многу сакам не дека не ама метал поише ми лежи :D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 10:58 pm

ни едното ни другото опција камо во анкетата???
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Вто Јан 27, 2009 10:50 pm

неможат ни да се споредат овие два типа, ама дефинитиво е Рап дека другоно ФРЛАТ во тешки животни депресии, абе ај жити се не е се црно... хех
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:15 pm

се е црно бре како не? Razz Razz Laughing
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 11:17 pm

REGINA напиша:неможат ни да се споредат овие два типа, ама дефинитиво е Рап дека другоно ФРЛАТ во тешки животни депресии, абе ај жити се не е се црно... хех
не зборви глупости имат многу рап песни кои имат многу депресирачки и антиморални текстој како и многу металски текстој кој се полни со живот!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Вто Јан 27, 2009 11:40 pm

Џајко напиша:
REGINA напиша:неможат ни да се споредат овие два типа, ама дефинитиво е Рап дека другоно ФРЛАТ во тешки животни депресии, абе ај жити се не е се црно... хех
не зборви глупости имат многу рап песни кои имат многу депресирачки и антиморални текстој како и многу металски текстој кој се полни со живот!

досега неам сретнато текст од метал шо мојт да те расположит... и жити се поморално е да ги слушаш оние шо немет ни физички изглед туку се замислувет дел од некој свет шо е полн со болка и омраза (баш металот)... абе седи молимте... + ја слават смртта наместо раѓањето.. ПФ !
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Сре Јан 28, 2009 12:02 am

пак немат врска то шо го зборвиш :D
Имат различни врсти на метал, не ја славеет сите смртта туку само неколку за кој ти си слушнала :D.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 12:11 am

Џајко напиша:пак немат врска то шо го зборвиш :D
Имат различни врсти на метал, не ја славеет сите смртта туку само неколку за кој ти си слушнала :D.

Абе... поентата е една... метал е дефинитивно морничава страна на животот и точка... хехехехе и пак имат врска ова шо го зборвам само незнам зш ти секогаш не го разбираш напишаното од моја страна Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Сре Јан 28, 2009 12:17 am

метал е дефинитивно морничава страна на животот и точка...

како да го сватам поинаку освем како шо е напишано???

не секој метал е мрачен и темен...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by hollow Сре Јан 28, 2009 12:24 am

Слушајте го Џајко знајт со зборвит
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 12:33 am

е убо сеа... дај некој текст без зборчето: смрт, крв, темнина, пекол, болка, нез не ми теквит сеа и некој други `весели зборчиња`... па тогаш ке се согласам дека си во право... можда
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Сре Јан 28, 2009 12:37 am

ево ти баш една весела песна од едни од најкултните хеви металци Iron Maiden:

Running Free
Just sixteen, a pickup truck, out of money, out of luck.
I've got nowhere to call my own, hit the gas, and here I go.

I'm running free yeah, I'm running free.
I'm running free yeah, Oh I'm running free.

Spent the night in an L. A. jail, and listened to the sirens wail.
They ain't got a thing on me, I'm running wild, I'm running free.

I'm running free yeah, I'm running free.
I'm running free yeah, Oh I'm running free.

Puller her at the Bottle Top, whiskey, dancing, disco hop.
Now all the boys are after me, and that's the way it's gonna be

I'm running free yeah, I'm running free.
I'm running free yeah, Oh I'm running free.
[Repeat]
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Џајко Сре Јан 28, 2009 12:37 am

имат уште едно 152352354 вакви металски песни од ова и од други 135324 металски групи!!!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by L S D Сре Јан 28, 2009 1:20 am

rap posebno ako e gangsta rap ne deka slusam mnogu ama ne mozam da gi podnesam ovie metalcistava hhhhh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 1:26 am

Џајко напиша:ево ти баш една весела песна од едни од најкултните хеви металци Iron Maiden:

Running Free
Just sixteen, a pickup truck, out of money, out of luck.
I've got nowhere to call my own, hit the gas, and here I go.

I'm running free yeah, I'm running free.
I'm running free yeah, Oh I'm running free.

Spent the night in an L. A. jail, and listened to the sirens wail.
They ain't got a thing on me, I'm running wild, I'm running free.

I'm running free yeah, I'm running free.
I'm running free yeah, Oh I'm running free.

Puller her at the Bottle Top, whiskey, dancing, disco hop.
Now all the boys are after me, and that's the way it's gonna be

I'm running free yeah, I'm running free.
I'm running free yeah, Oh I'm running free.
[Repeat]


Фала шо се потруди, и стварно извини ако те измачив... ама глобално гледано за музикиве пак е по мое Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Болиглава Сре Јан 28, 2009 1:29 am

REGINA напиша:Фала шо се потруди, и стварно извини ако те измачив... ама глобално гледано за музикиве пак е по мое Very Happy
Џајко молим те појќе не реплицирај, само да е по нејзино. Rolling Eyes
На шо сте вечерва бе?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 3:06 am

Болиглава напиша:
REGINA напиша:Фала шо се потруди, и стварно извини ако те измачив... ама глобално гледано за музикиве пак е по мое Very Happy
Џајко молим те појќе не реплицирај, само да е по нејзино. Rolling Eyes
На шо сте вечерва бе?
На лигњи. баа
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by twilight Сре Јан 28, 2009 4:53 pm

си гласав за метал... нормалноSmile а иначе морам да кажам дек рапот е за нигде! Smile и толку.
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 4:58 pm

ни едното ни другото
ама за рап гласав
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by twilight Сре Јан 28, 2009 5:03 pm

а тие шо не го разбирет металот како музика и како идеологија поубо нек не кажвет многу шо било како било... пееле за смртта...абе ајде.прво нек прочитет неколку текстој од појќе правци на металот па после ќе прајме муабет.
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 5:04 pm

јас сум голем фан на
ЈАПОНСКИ DEATH МЕТАЛ
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 6:11 pm

kojgode напиша:
Болиглава напиша:
REGINA напиша:Фала шо се потруди, и стварно извини ако те измачив... ама глобално гледано за музикиве пак е по мое Very Happy
Џајко молим те појќе не реплицирај, само да е по нејзино. Rolling Eyes
На шо сте вечерва бе?
На лигњи. баа

абе си прајме муабет Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 9:19 pm

корун напиша:
Болиглава напиша:
корун напиша:А да ја прошириме анкетава? Не за друго ни рап ни метал сакам, а админ сум Sad
Не. Ова е анќета за најспотивставените жанрој, а воедно и напалените дебили што произлегуваат од двата правци.

Метал и КласиЧ'ари е најспротивно Sad

Не знам колку знајте за ова не да се прам паметен ама денешниве рок метал жанрој се произлезени од класикава. Зошто? Порано во времето на класицизмот ги плашеле децата за да спиет со инструменти иим свиреле т.н. ѓаолски ноти кои воедно се користат скоро во сите орк и метал солажи а рап е вештачки жанр и то е то
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Болиглава Нед Фед 15, 2009 9:26 pm

Bleak напиша:Не знам колку знајте за ова не да се прам паметен ама денешниве рок метал жанрој се произлезени од класикава. Зошто? Порано во времето на класицизмот ги плашеле децата за да спиет со инструменти иим свиреле т.н. ѓаолски ноти кои воедно се користат скоро во сите орк и метал солажи а рап е вештачки жанр и то е то
Laughing Laughing Laughing
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал vs. Рап - Page 2 Empty Re: Метал vs. Рап

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот