Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Лажење

+6
*UnIqUe*
корун
The Breaking Dawn
Gallowsraven
Џајко
Наташа
10 posters

Go down

Лажење Empty Лажење

Пишување by Наташа Пон Мај 18, 2009 12:08 pm

Постоет три видој лаги:

-Бели лаги: Личноста мамит незнаејќи, или заради забуна, без скриени мотиви,
-Сиви лаги: Личноста мамит со добра намера или за да прикријат нешо лошо,
-Црни лаги: Личноста мамит во нејзина корист, со различни цели: да повредит некого, материјален интерес, остварување некоја нивна цел итн.

Шо лаги вие кажвите и колку често и како лажите? (со оглед на то дек сите лажет, не можам да прашам дал мамите) Suspect
Појлите. bounce

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by Џајко Пон Мај 18, 2009 2:28 pm

Сиви најмногу ваљда прам.
А од црниве прам за моја корист некој ама шо не наштетвет на никој друг.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by Gallowsraven Пон Мај 18, 2009 7:33 pm

Сиви прам. Црни иам напраено, ама малце, во безизлезни ситуации. А бели не.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 28
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мај 18, 2009 7:51 pm

сиви лаги кажвам јас Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by корун Пон Мај 18, 2009 10:48 pm

Сиви претежно - чат пат ак преувеличам нешо за некоја заебанција, црни неам...ваљда - пробвам да сум искрен...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 20, 2009 9:35 pm

сиви сиви Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by Рокси Сре Мај 20, 2009 11:11 pm

од сите лаги по малце (многу)
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by Punk Чет Мај 21, 2009 12:51 am

јас по беливе позната сум зш премногу заборавам и некојпат испаѓат дека лажам од забуни. а сиви користам некоаш во некој посебни ситуации Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by METALBOY Саб Мај 23, 2009 6:01 pm

и јас сум познат по беливе и то често, ама и од сививе практикувам, а за црни многу ретко да не речам ич.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by Stefk0 Вто Мај 26, 2009 12:59 am

Јас само црни лаги мешани со тро бели. Ко ќе истајш аритметичка средина ќе добиеш сиви.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by METALBOY Чет Мај 28, 2009 3:04 pm

да не беа лагите ќе се страмевме!

не е офтопик ама не е ни онтопик
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Лажење Empty Re: Лажење

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот