Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нов ник...

+15
katusch
TONI
The Breaking Dawn
RoTkViCa
Odyssey
Bleak
KaTeRiNcE
METALBOY
Џими
grgrgr
комшивка
Mary Jane
Болиглава
Рокси
корун
19 posters

Go down

Нов ник... Empty Нов ник...

Пишување by корун Пон Апр 27, 2009 11:14 pm

Се регистирате одново... Вашиов е искористен, кој е алтернатива?

Јас највероватно би лупнал нешо - Скокајкуре на пример... Вие?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Рокси Пон Апр 27, 2009 11:15 pm

Dazed&Confused ваљда...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Болиглава Пон Апр 27, 2009 11:17 pm

Глупо ми е гемерскион ник да го користам по форумиве, така да би одбрал: Метач во глава и слични варијации на тој.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Mary Jane Пон Апр 27, 2009 11:24 pm

Celest ваљда...a можда ГремлинЧе...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by комшивка Пон Апр 27, 2009 11:36 pm

неам потреба баш да се регистрирам одново, ама ако веќе морам би напишала првото (не буквално) шо ќе ми дојт на памет, слично на моменталниов ник...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by grgrgr Пон Апр 27, 2009 11:38 pm

grgrgr e ubavo

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by корун Пон Апр 27, 2009 11:47 pm

grgrgr напиша:grgrgr e ubavo

Навистина е прекрасен ник ама прајме муабет ак ти е зафатен... Јас на пример да ми беше одземен ваков чудесен ник за инет не би се регистрирал на форумов...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by grgrgr Пон Апр 27, 2009 11:48 pm

i jas veruvaj mi

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Џими Пон Апр 27, 2009 11:57 pm

sKoLo-OdJeBi...StArCe-ZaJeBi....Zenska-pOjEbI....zIvOt-RaZjEbI.......i BiCeS HaPpY .......Kao mene
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by METALBOY Вто Апр 28, 2009 8:18 am

ак не е металбој тогаш рокбој Twisted Evil
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by KaTeRiNcE Вто Апр 28, 2009 8:23 am

Парти енимл ќе си беффф,а ак беше и то зафатено...незнам ќе убијаф некој
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Bleak Вто Апр 28, 2009 8:38 am

Никоф ми е закон... алтернатива би ми била Alive или Even Flow Very Happy
Овие тешко да се зафатени... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Odyssey Вто Апр 28, 2009 9:47 am

Еееее, би избрал Ате. Ама мислам дека не би се регистрирал, ако не мојт на прва, здравје...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by RoTkViCa Вто Апр 28, 2009 11:14 am

ауу ќе ми требеа уште 2 дена да мислам ник.....пошо и за овај добив помош аххаах ама ај ако ми текнит сеа ќе ви пишам....или па можеби ЈаГоТчЕ

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by The Breaking Dawn Вто Апр 28, 2009 7:09 pm

Абауро најубав ник ми е и имат убо значење
си го мразам мојов Evil or Very Mad tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by TONI Вто Апр 28, 2009 7:24 pm

Теменис

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by katusch Саб Јун 27, 2009 11:26 pm

јас сегде сум chelsea, овде ме мавна нешо да сменам ник, иначе тој ќе беше... ак нешо не моеше и така, тогаш ваљда ludacha или сл.
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by kojgode Нед Јун 28, 2009 3:38 am

Белоглав орел бидејќи тоа е мојата омилена птица.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Page Нед Јун 28, 2009 6:27 pm

На форуми се потпишувам Пејџ оти така ме знаат во јавност. Но, има исклучоци, на пример, на некои други форуми сум the Carpenter или Priest. Значи, тие три ми се опции.
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 33
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Четкар Пон Aвг 10, 2009 1:24 am

ПорноМан или МолчиПикај.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 31
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Четкар Пон Aвг 10, 2009 1:24 am

или Буљаш на скопски.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 31
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Angelic Чет Aвг 20, 2009 2:54 am

Mrs.Brightside или Random.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Нов ник... Empty Re: Нов ник...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот