Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Изедначување на мозочните фрекфенции

5 posters

Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Болиглава Вто Апр 07, 2009 7:50 pm

По долга дискусија и практична примена на овој феномен во нашето друштво, се решив да ја отворам оваа тема каде што нашиот ни админ kojgode ќе пообјасни подетално како се тоа се случува и се постигнува.

Благодариме. /adapter team
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by kojgode Вто Апр 07, 2009 8:02 pm

Надум може да се формира преку соединување или мешање на два или повеќе ума во духот на совршена хармонија. Од тој хармоничен слој хемијата на умот создава трет ум што еден или сите поединечни умови можат да си го присвојат и да го употребат. Таквиот надум ќе постои и ќе може да се користи толку долго колку што постои пријателскиот хармоничен сојуз меѓу поединечните умови. Тој ќе се распадне и сите негови докази за постоење за постоење ќе исчезнат во мигот кога ќе биде прекинат пријателскиот сојуз.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Lastojca Вто Апр 07, 2009 10:04 pm

хахаха ова дан беше експериментот во џез кога јас попримив од адаптерските способности?..хахаа
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Marej Вто Апр 07, 2009 10:05 pm

Кој беше тој експерименат?
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Болиглава Вто Апр 07, 2009 10:42 pm

Не знам кој бил тој, ама знам за еден друг експеримент[по кажувањата на којгоде(ти зеам слава брат)] меѓу Едисон и некојси таму. Имено двајцата научници секој вторник се сретнувале во некоја шума во некое англиско селце и ги изедначувале мозочните фрекфенции создавајќи надум. При ова поврзување и создавањето на надумот информациите кои протекувале биле од витално значење.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by kojgode Вто Апр 07, 2009 11:03 pm

Moрам да те попрам биле тројца Хенри Форд, Томас Едисон и Ендру Карнеги, тројца паметњаковичи добро познати на светската јавност.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Marej Вто Апр 07, 2009 11:05 pm

Ама лошо во македонската.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by kojgode Вто Апр 07, 2009 11:11 pm

Хенри Форд - Основач на компанијата "Ford" и една од првите автомобилски фабрики во светот. Имаш форд фиеста, форд ескорт итн. Ваљда познати ви се.
Томас Едисон - Научник ја измислил првата електронска светилка со бакарна жица. И други експерименти извел итн.
Ендру Карнеги - Фаундер на една од најголемите фабрики за челик во САД на времето. итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 7:43 pm

Најмногу го поштувам Хенри Форд од горенаведениве.

Инаку можно е ова фрекфенционално изедначување, во источните култури е постигнато. Само не знам дали се создал надум.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Изедначување на мозочните фрекфенции Empty Re: Изедначување на мозочните фрекфенции

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот