Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Музеј...

4 posters

Go down

Музеј... Empty Музеј...

Пишување by Mary Jane Пон Апр 06, 2009 11:36 pm

Кој ви е омилен музеј, доколку сте го посетиле, а кој би сакале да го посетите?

Јас сакам да појдам во Лувр, заради уметничката вредност на уникатите кои се таму. Потоа Мадам Тисо би бил следен, интересно би било цел џет сет да го видиш на едно место. И не можам да го изоставам Смитсониан музејот каде се изложуваат историски експонати, но и гемолошки откритија, како на пример едни од најскапоцените дијаманти на светот (Hope Diamond - мојот омилен).

Музеј... Hopediamond
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Музеј... Empty Re: Музеј...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 06, 2009 11:56 pm

јас лувр би го посетила би преседала таму со деној
можда и мадам тисо
а смитсониан..не ме интересирет такви работи
појке би сакала негде кај шо имат вредни уметнички дела и нешо слично.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Музеј... Empty Re: Музеј...

Пишување by REGINA Вто Апр 07, 2009 12:20 am

На прво место би го ставила Лувр се разбира.
Музеј... 1679uus

А после Ватиканскиот музеј.. ммме фасцинира
Музеј... Rr8j1y

Музеј... Wjtnwx

Музеј... I58413

и едноставно морам да ги посетам некогаш.
премногу ги ценам ваквиве објекти.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Музеј... Empty Re: Музеј...

Пишување by Bleak Чет Апр 09, 2009 12:39 am

Лувр да секако... иначе и Мадам Тисо... и така ... двата се преубај музеи... а воедно и горниве слики....
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Музеј... Empty Re: Музеј...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот