Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MythBusters

4 posters

Go down

MythBusters Empty MythBusters

Пишување by Mary Jane Нед Апр 05, 2009 2:34 am

Една од ретките емисии шо ги следам со задоволство. Постои веќе 7 сезони.
Колку ја гледате, дали Ви е интересна и дали имате некој омилен мит?

Јас нема да ја заборам епизодата ко разоткриваа дали средновековен катапулт може да исфрли нешто на толкава далечина според митот. Тоа беше најголем и најскап експеримент дотогаш. Особено ја сакам интелигенцијата на Џејми, но и хуморот на Адам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

MythBusters Empty Re: MythBusters

Пишување by METALBOY Вто Апр 07, 2009 2:22 pm

O jeс, многу често ја гледам, всушност нај интересна емисија ми е, многу ми е смешен Адам (глупости прајт и си играт со гласон), омилен мит ми е ко ќе го разнесет камионон со бетон.

Биг бум!!! lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

MythBusters Empty Re: MythBusters

Пишување by мирАл Сре Апр 08, 2009 7:22 pm

Сите митој им се јаки и мрднати, ама последно немет некоја нова е епизода се надевам снимет Smile

А најомилен и воедно најгрд беше Дали ќе можеле да продает кола после еден месец а во него умрени свињи да имат!
Ко го чистеа цревата низ грло им излегоаpale,
Најтрагично ја продадоа хаха Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

MythBusters Empty Re: MythBusters

Пишување by METALBOY Сре Апр 08, 2009 7:42 pm

мирАл напиша:Сите митој им се јаки и мрднати, ама последно немет некоја нова е епизода се надевам снимет Smile

А најомилен и воедно најгрд беше Дали ќе можеле да продает кола после еден месец а во него умрени свињи да имат!
Ко го чистеа цревата низ грло им излегоаpale,
Најтрагично ја продадоа хаха Razz
не бе имат нови, сега давет митој посветени на филмој, последно шо гледав беше се за 007, па гусарите од карибите, 12 на оwшан и тн
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

MythBusters Empty Re: MythBusters

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 6:57 pm

и мене ми се многу јаки, ги гледам колку шо можам, ко ке ми текнит ама имат некогаш досадни работи прает Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

MythBusters Empty Re: MythBusters

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот