Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сентиши

+10
Gangi
LED ZEPP
Bukic
Џајко
корун
Лана
Marej
Mary Jane
Болиглава
kojgode
14 posters

Go down

Сентиши Empty Сентиши

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 5:59 am

Кои се најдобрите сентиши кои ги имате чуено. Појаснение сентиши се песни на кои најдобро се игра танго и слични танцови, песни на кои татковците викаат е на оваја песна најмногу женски фатив или ја фатив мајката (ако те лажат) и слично.
П.С. Уште се наречени и стискавци.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 2:25 pm

Chris de Burgh - Lady In Red
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 7:36 pm

LOVE STORY - ANDY WILLIAMS Crying or Very sad Многу сум чувствителнаCrying or Very sad
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 8:00 pm

Хм... Purple rain?
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 10:10 pm

Hello - Lionel Richie
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 12:27 pm

Terence Trent D'Arby - Holding on to you
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by корун Сре Јан 14, 2009 3:38 pm

Во светот на бајките - Група автори
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Marej Сре Јан 14, 2009 3:57 pm

Eric Clapton - Wonderful tonight..
Не бе биват за овие..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 9:58 pm

Eric Clapton - Tears in Heaven
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 4:59 am

Dire Straits - Your Latest Trick
Bjelo Dugme - Selma
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Џајко Вто Јан 20, 2009 7:15 pm

Горан Брегович - Калашников

ааако имат пооооооооооојак, јас ево...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Bukic Вто Јан 20, 2009 7:22 pm

Џајко напиша:Горан Брегович - Калашников

ааако имат пооооооооооојак, јас ево...

хаха браво дзајко ја погоди Very Happy
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by LED ZEPP Саб Јан 24, 2009 10:35 pm

се од bryan adams
LED ZEPP
LED ZEPP
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Gangi Нед Јан 25, 2009 10:58 pm

LED ZEPP напиша:се од bryan adams
абе славче се попедерчи...
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 11:05 pm

Тоni Braxton - Unbreak my heart
Tina Arena & Mark Anthony- I Want To Spend My Life Time To Loving You
Whitesnake - Is this love
Jonny Logan - Hold me now
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:40 am

комшивка напиша:Тоni Braxton - Unbreak my heart
Tina Arena & Mark Anthony- I Want To Spend My Life Time To Loving You
Whitesnake - Is this love
Jonny Logan - Hold me now

Песниве многу ги сакам Crying or Very sad Embarassed
Еве една преработка на Unbreak my heart...
Дали ќе ве бендисат, не знам, ама јас ја обожавам...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by комшивка Пон Јан 26, 2009 1:14 am

Не да прам реклама, ама секој понеделник 00:00 - 02:00 Антена 5 радио.. Омилена радио емисија дефинитивно можда појќе од 2 години ја слушам секогаш ко ќе можам.. Немат да се разочарате Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by П. Пет Јан 30, 2009 2:58 am

Love of my life - Queen
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 03, 2009 9:31 pm

Mary Jane напиша:
комшивка напиша:Тоni Braxton - Unbreak my heart
Tina Arena & Mark Anthony- I Want To Spend My Life Time To Loving You
Whitesnake - Is this love
Jonny Logan - Hold me now

Песниве многу ги сакам Crying or Very sad Embarassed
Еве една преработка на Unbreak my heart...
Дали ќе ве бендисат, не знам, ама јас ја обожавам...

леееееее ги обожавам Il Divoooo
уф колку се само.....Il Divo бе... Very Happy Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by kojgode Саб Фед 28, 2009 9:34 pm

Depeche mode - Somebody огромен сентиш
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Master Нед Мар 01, 2009 3:27 pm

Snow Patrol - Run
Snow Patrol - Chasing cars
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Сентиши Empty Re: Сентиши

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот