Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oмилена хумористична серија.

+21
корун
TL
Golub-Samoubica
The Breaking Dawn
PhiLL * E
Ivana
П.
мирАл
Џајко
METALBOY
Marej
zzz
Bleak
Obibos
Lastojca
Болиглава
Punk
REGINA
blesava008
Наташа
kojgode
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Oмилена хумористична серија.

Пишување by kojgode Нед Мар 29, 2009 11:05 pm

Мене Френц ми беше на времето, а моментално Фрејзер. Исто така и Др.Хаус многу ме смејт иако не е баш хумористична серија. А и ЦСИ заборајв да го напоменам многу ме смејт во последно време.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Наташа Нед Мар 29, 2009 11:10 pm

Фрејзер да, исто ко шо ќе речит Џим, а мојт и сите го сакет Рејмонд да се спомнит, мада не е толку добра, и луди 70ти.
Едит: Френдс! Фала шо ме потсети Панк cheers


Последната промена е направена од Наташа на Нед Мар 29, 2009 11:20 pm. Мислењето е променето 1 пати
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by blesava008 Нед Мар 29, 2009 11:11 pm

како ке каже Џим ми е најсмешен Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by REGINA Нед Мар 29, 2009 11:13 pm

како ја запознав мајкати најмногу, и сите шо ги имате спомнато.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Punk Нед Мар 29, 2009 11:16 pm

Friends
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Болиглава Нед Мар 29, 2009 11:34 pm

Punk напиша:Friends
Се согласувам тотално.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Lastojca Нед Мар 29, 2009 11:46 pm

френц дефинитивно незаменливи , фрејжа се интересни ама ретко гледам и вил ен грејс
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Obibos Пон Мар 30, 2009 12:53 am

Луд збуњен нормалан.. изет е најјак
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Bleak Пон Мар 30, 2009 1:15 am

Луд збунет нормален и Како ќе каже Џим Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by zzz Пон Мар 30, 2009 9:58 am

како ке каже џим и френдз
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Marej Пон Мар 30, 2009 11:54 am

Friends, Frasier, Everybody loves Raymond, Reba и сл.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by kojgode Пон Мар 30, 2009 11:58 am

Во кој жанр би го сместиле ЦСИ?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Marej Пон Мар 30, 2009 12:00 pm

kojgode напиша:Во кој жанр би го сместиле ЦСИ?
Паметна еротика.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by REGINA Пон Мар 30, 2009 7:18 pm

>>>>> и Rebah, и малколм во средина...
Па ми се свиѓет сите на rtl и на nova шо ги давет.

По македонскиве тв ретко нешо саглам да прикажвет, а и да го прикажват го прат то од ко ќе завршит емитувањето по каблоскиве, така да досадни ќе се веќе.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by METALBOY Пон Мар 30, 2009 8:06 pm

имат една на сител мислам дека се викат војници, од времето на јна и смешна ми е, ама ретко ја фаќам...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Џајко Пон Мар 30, 2009 8:26 pm

REGINA напиша:како ја запознав мајкати најмногу, и сите шо ги имате спомнато.
Кога е ова и на која програма беше? еднаш ја гледав мн се смеев :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by мирАл Пон Мар 30, 2009 9:14 pm

Obibos напиша:Луд збуњен нормалан.. изет е најјак
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by П. Пон Мар 30, 2009 9:39 pm

пријатели, како ќе каже џим, вил и грејс
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Ivana Вто Мар 31, 2009 8:27 pm

пријатели дефинитивно... ЧД
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by PhiLL * E Вто Мар 31, 2009 8:36 pm

3rd rock from the sun Smile
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 31, 2009 8:55 pm

френдс дефинитивно најјака ми е.
како ке каже џим
и една мислам дек се викаше 2 и пол мажи и таа јака ми еRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Golub-Samoubica Чет Апр 02, 2009 2:26 am

CSI:Los Angeles Со онај со црвенана коса со наочарчињана ,се шо знаеше. Знаеше кој кога прднал и според то ке го најдеше убиецот,по то шо јадел грав 3 дена пред да прднит, а единствено таков грав пред 3 дена продале во Мексико кај Карлос Гонзалес кој исто така е вмешан во грозоморните убиства што ги вршел неговиот брат Боб Никлфронт во железаријата која ја држеле на туристичка и ке го фатет.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Наташа Чет Апр 02, 2009 2:37 pm

^ЏВЕР!
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by REGINA Чет Апр 02, 2009 9:41 pm

Џајко напиша:
REGINA напиша:како ја запознав мајкати најмногу, и сите шо ги имате спомнато.
Кога е ова и на која програма беше? еднаш ја гледав мн се смеев :D

на rtl е ама за термин од 12:00 до 17:00 негде.. то време хехе
незнам точно. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by TL Чет Апр 02, 2009 11:50 pm

Пријатели, а и оваа како ја запознав мајка ти , а и мн други Very Happy
TL
TL
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Oмилена хумористична серија. Empty Re: Oмилена хумористична серија.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот