Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

+10
malina
Болиглава
kojgode
Рокси
The Breaking Dawn
Marej
Lastojca
Наташа
REGINA
RoTkViCa
14 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 25, 2009 8:51 pm

јас сум за депилирање пошо после бричење -гребиш. хахах сеа се депилирав, се напрајв ко бебенце и ми текна тема да отворам....шо мислите вие? Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 8:56 pm

ооо дефинитиво депилација хаха, сепак е поефикасен и поефективен начин.
ау ама да се нафатам дома сама то нешо... нееее, ми се чинит ќе умрам од болка хехехе.
ваква варијанта само на козметичар.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Наташа Сре Мар 25, 2009 9:27 pm

Најубо си е депилација, ама болит, кремана смрдит, со брич брзо растет и погруби се влакнана, бла. Ко ќе виш, најубо трајна депилација и рат да си. Ако ќе те закрпет, помалку ќе ти се фатит ак рачунаш колку пари ќе дајш цел живот за депилирање. Surprised
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 25, 2009 10:16 pm

хаха не бе јас немам гајле....сама дома најубо ке си се напрам...не онаму со исти восок сите со ве прает бљаккккк Mad Mad Mad Mad
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Lastojca Сре Мар 25, 2009 10:22 pm

зависит кде и шо...а нозеве ги депилирам редовно освен ак ме мрзит ептен бричот го мавам и ми е гајле...се дешават и крем да клам ама не делуват мн ефикасно
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Marej Сре Мар 25, 2009 10:24 pm

Мрзам влакна така да зависит од расположение и нерви, така се прам. Главно да сум колку толку мазна. Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by The Breaking Dawn Сре Мар 25, 2009 10:38 pm

депилација појке практикувам ама иам фобија од кубење влакна па ко ке ми се смачит со крема се прам.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Рокси Сре Мар 25, 2009 11:57 pm

Порано со восок се депилирав, па со крема, сега со депилатор ама ми растет внатрешни влакна, па изгледа ќе барам друг начин на отстанување на влакната на нозете.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 26, 2009 12:15 am

Рокси напиша:Порано со восок се депилирав, па со крема, сега со депилатор ама ми растет внатрешни влакна, па изгледа ќе барам друг начин на отстанување на влакната на нозете.

пинцета? tongue
то кузнајт колку болно би било tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 12:25 am

Од денеска помалку ќе ги сакам женскиве.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 12:38 am

The Breaking Dawn напиша:пинцета? tongue
то кузнајт колку болно би било tongue

не би било многу болно, туку бара МНОГУ време и МНОГУ трпение (кое јас го немам Very Happy )
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Болиглава Чет Мар 26, 2009 1:19 am

Која е погадна тема не знам само, ова или она за пачата.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 1:47 am

Немој да почниме да зборвиме за месечен циклус, дури тогаш или ќе не банираш сите, или ќе се откажиш од форумов Razz Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by malina Пет Мар 27, 2009 3:54 am

јас со се имам пробано да се депилирам и кај мене се зависит од времето шо го имам и живците во моментот
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 10:40 am

kojgode напиша:Од денеска помалку ќе ги сакам женскиве.

Абе не заебавај... баш е секси да ја депилираш некоја на ноџињана.... Very Happy (мањачиште Very Happy) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Рокси Пет Мар 27, 2009 11:51 am

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked affraid
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Болиглава Пет Мар 27, 2009 3:42 pm

Bleak напиша:
kojgode напиша:Од денеска помалку ќе ги сакам женскиве.

Абе не заебавај... баш е секси да ја депилираш некоја на ноџињана.... Very Happy (мањачиште Very Happy) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Да бе, пофетиш од то шојмат. Rolling Eyes
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 27, 2009 4:07 pm

Болиглава напиша:Која е погадна тема не знам само, ова или она за пачата.

зш бе гадна.....ко вие да немате влекна,...вие погадни сте со влакна хахах ние бар мазни сме (кој како хахахах )
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Болиглава Пет Мар 27, 2009 4:12 pm

RoTkViCa напиша:
Болиглава напиша:Која е погадна тема не знам само, ова или она за пачата.

зш бе гадна.....ко вие да немате влекна,...вие погадни сте со влакна хахах ние бар мазни сме (кој како хахахах )
Ние за разлика од вас е чоечки да имаме влакна(освен ак не сакаш геј4иња). А вие со шума на нозете не вервам дека ќе помините ногу убо во нашиве очи. И сите тие пинцетирања минцетирања, восоци мосоци изгледет и звучет гадно.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 27, 2009 4:29 pm

Болиглава напиша:
RoTkViCa напиша:
Болиглава напиша:Која е погадна тема не знам само, ова или она за пачата.

зш бе гадна.....ко вие да немате влекна,...вие погадни сте со влакна хахах ние бар мазни сме (кој како хахахах )
Ние за разлика од вас е чоечки да имаме влакна(освен ак не сакаш геј4иња). А вие со шума на нозете не вервам дека ќе помините ногу убо во нашиве очи. И сите тие пинцетирања минцетирања, восоци мосоци изгледет и звучет гадно.

хахах епа зато ич да не ти изгледет и звучет гадно(ко синќир не знаеше до сеа ), ич не мисли на нив и гледај само мазни нозе, зш ако видиш женско со 2 метра влакна(хипербола хаха) на нозе ВЕРВИ поќе ќе ти се згнасит цел женски род(не викам дека се сите такви ) Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Lastojca Пет Мар 27, 2009 5:50 pm

е шо е гадно толку? добро сеа вистина гадно е недепилирано женско и сл..ама јас не знам некој така шо одет гнсни...у ствари знам една мистична особа која под мишка плетенчиња си праеше и гордо си ги носеше...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by комшивка Пет Мар 27, 2009 7:30 pm

Lastojca напиша:е шо е гадно толку? добро сеа вистина гадно е недепилирано женско и сл..ама јас не знам некој така шо одет гнсни...у ствари знам една мистична особа која под мишка плетенчиња си праеше и гордо си ги носеше...

Very Happy Very Happy - депилација.. освен во итни случаи.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Џими Саб Мар 28, 2009 2:13 pm

Lastojca напиша:у ствари знам една мистична особа која под мишка плетенчиња си праеше и гордо си ги носеше...
Jas ne sum videl takva, pa te molam ne mi kazuvaj koja e, ke mi se stvori odbivnost kon cel zenski rod.
Pozz (A)
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Marej Саб Мар 28, 2009 2:15 pm

Таја и без влакна под мишки стварат општа одбивност кон цел ЧОВЕЧКИ род ко ќе ја видиш.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Punk Саб Мар 28, 2009 2:16 pm

која е?
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха) Empty Re: Депилирање или бричење?(нозе обично хахаха)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот