Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Долги или кратки врски?

+13
Mary Jane
kojgode
корун
The Breaking Dawn
мирАл
Punk
Наташа
METALBOY
REGINA
STIFLER
комшивка
Ivana
Џими
17 posters

Go down

Долги или кратки врски? Empty Долги или кратки врски?

Пишување by Џими Вто Мар 24, 2009 2:24 pm

Некои женски повеќе преферирет кратки, некој долги ( врски ).
Некој машки повеќе преферирет кратки, некој долги.

Какви врски преферирате? Дали после една две недели или месец ви се здосадува лижењето, па сакате да шлапните нешто ново, или ги сакате оние подолги поцврсти врски кои траат дури и година, па и ветувате на партнерката или му ветувате на партнерот дека ќе се ожените/омажите со неа/него.
Голем процент од случаите зависит од погоденоста на партнерот, ама неморат да значит.Цвеќето е мој заштитен емотикон. Фак.
flower flower flower
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Ivana Сре Мар 25, 2009 1:55 pm

Прилично сакам подолги врски, ак ми се бендисат во карактер нормално...а досеа не дошло на некој да обеќам брак и нешто сл.
значит сепак подолги врски....
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by комшивка Сре Мар 25, 2009 7:12 pm

и јас сум за подолги.. ама ако ти е убо. ако не е чоекот со кој шо си во врска за долга врска.... многу поубо со време да прекиниш или ич не почви...
а немат врска то за бракот хахахах
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by STIFLER Сре Мар 25, 2009 7:28 pm

На кратки 2јца на долги еден
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 9:02 pm

све зависит од то шо чоек е тој шо сум во врска.

ак е заебант или психички недораснато детенце (а е постар од мене во години, како шо е и секогаш досега) тогаш кратка врска заради то шо кад тад тој ќе сакат да раскиниме. Зато пубо со повреме јас да ја завршам та работа.

ак е некој посаглам тогаш подолга врска.

ак е нешо измеѓу, тогаш средна врска.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by METALBOY Сре Мар 25, 2009 9:23 pm

Долга сакам!!! cheers
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Наташа Сре Мар 25, 2009 9:30 pm

REGINA напиша:
ак е заебант или психички недораснато детенце (а е постар од мене во години, како шо е и секогаш досега) тогаш кратка врска заради то шо кад тад тој ќе сакат да раскиниме. Зато пубо со повреме јас да ја завршам та работа.
Ак е за така, пубо ич не се фаќај со него, отколку цело време да чекаш да му се присакат да те корпосат и после ти да го корпосаш... демек ќе го повредиш така ногу.
Иначе јас, неам некое одредено мислење. Не се стегам нешо кратка врска на пример, и пред да напрајме месец да му раскинам или некоја таква глупост... Колку трајт-толку сеа, не мојш да предвидвиш clown
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Punk Сре Мар 25, 2009 9:31 pm

ак ти е убо долга а ак не ти е кратка..преферирам кратки врски до 4-5 месеци најногу
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by мирАл Сре Мар 25, 2009 9:36 pm

Јас појќе сакам кратки врски- Едно неделна екскурзија Razz
Ама сакам....... ххааха

Се зезам на кого како му одговарат то шо го наведе Реџина со тие карактеристики ак и е убав мојт да се фанат и обратно хаха Razz

(ај не дроби жити све) Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Мар 25, 2009 10:51 pm

Некои женски повеќе преферирет кратки, некој долги ( врски ).
Некој машки повеќе преферирет кратки, некој долги.

Какви врски преферирате? Дали после една две недели или месец ви се здосадува лижењето, па сакате да шлапните нешто ново
, или ги сакате оние подолги поцврсти врски кои траат дури и година, па и ветувате на партнерката или му ветувате на партнерот дека ќе се ожените/омажите со неа/него.
Голем процент од случаите зависит од погоденоста на партнерот, ама неморат да значит.


хаха ам сеа зависит и ние како ја сфакаме врскава
ак ова ти шо го кажвиш, мене ми е глупа врска од тие причини и валда пократко ке трајт
ама зависит бе
мојш со некој да поминиш една година а со некој 1 месец и со вториот поубај времиња да поминиш и појке работи за памтење да имаш


tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by корун Чет Мар 26, 2009 4:13 pm

Обичам флеш врска.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by kojgode Чет Мар 26, 2009 4:18 pm

Врато врски.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:47 pm

Јас сум за Wireless. Немат жици.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by sweet Саб Апр 04, 2009 1:23 am

јас сакам подолги врски ама се зависит од чоекот а ако не можам да сум со него ај чао кој те е**т Very Happy

sweet
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Болиглава Саб Апр 04, 2009 2:09 am

sweet напиша:јас сакам подолги врски ама се зависит од чоекот а ако не можам да сум со него ај чао кој те е**т Very Happy
Aха да, ак го сакаш многу ќе видиме колку ќе ти е лесно да му речиш "чао кој те ебат" Wink
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Bleak Саб Апр 04, 2009 3:07 am

Па долги сакам појќе... зависит од партнерот... и како ќе се поставиме еден спрема друг... и дали ќе се потрудиме за да е подолга... шо викат наташа не мојш да предвидиш.... мојш да се обидиш да влијајш ама да предвидиш... НЕ!
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 3:32 am

Долги врски. Ама за некого долга врска е и 1 месец хахахах (?)

како и да е .. ако си се совпаднам со партнерот.. зш да не.. нека тера врската се додека е убаво Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Долги или кратки врски? Empty Re: Долги или кратки врски?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот