Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Странски кујни?

+11
Ivana
Punk
корун
Mary Jane
malina
noviot
The Breaking Dawn
Marej
kojgode
Bleak
METALBOY
15 posters

Go down

Странски кујни? Empty Странски кујни?

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 12:15 pm

Се за нив, дали ви се бендисуваат, или би сакале да пробате?
на пример кинеска, индиска, мексиканска.....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by Bleak Вто Мар 24, 2009 12:16 pm

Кинеска иам пробано и закон е стварно за другиве не знам... и турка кујна иам пробано во глобала турцине имет слични јадења ко нас али некој чудни зачини имет... и така... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 12:19 pm

За кинеска, немам ништо против нивниот начин на исхрана, ама не мислите ко ке речет свежо ептем буквално го сфаќет, ти сервирет полу-живи риби, да ти мрдет в пајнца.. 'w.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 2:49 pm

Никаква неам пробано ни кинеска, ни мексиканска ни ништо ич. Само итаљанска и ми се допаѓа.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by Marej Вто Мар 24, 2009 5:11 pm

Еднуш пробав едно мрсно свинско. Поточно мрсно беше на изглед, а всушност беше препокриено со мед. УА ЗА КИНА!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 24, 2009 5:25 pm

кинеска ми се свиѓат многу зш те најадвит а не се осекаш натрупан
а италианска исто мн ми е уба
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by noviot Вто Мар 24, 2009 6:09 pm

Мексиканска имам пробано и многу е уба , мексико ftw
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by malina Вто Мар 24, 2009 6:39 pm

јас си сакам македонска кујна сепак најуба ми е,а иначе имам јадено само италијанска другиве нппп
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by Mary Jane Сре Мар 25, 2009 12:39 am

Италијанска најмногу ми одговара зато шо сум ептен специфична и пребирам ко се работит за храна (то не е арно, ама шо да прам). Инаку француска (десерти) и германска (главни јадења) се вкусни многу и не се разликувет толку многу од македонскава.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by корун Сре Мар 25, 2009 12:41 am

Итаљанска и амерички фестфуд.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by Punk Сре Мар 25, 2009 12:42 am

јас турска иам пробано и ги мразам зачинине шо ги редет непотребно, италијанска не љубам ногу т.е. последно време само со овошје и зеленчук се хранам.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by METALBOY Сре Мар 25, 2009 12:43 pm

А имате пробано бугарска??? УФ! Посебно долго-метражнине кебапи? Шо знам, јас ко да се навикнав, секоја година одам бугарија и стално ни давет, а во последно време и убај ми се. (ко ке си гладаен се ке ти е убо) Laughing
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by Ivana Сре Мар 25, 2009 2:10 pm

METALBOY напиша:А имате пробано бугарска??? УФ! Посебно долго-метражнине кебапи? Шо знам, јас ко да се навикнав, секоја година одам бугарија и стално ни давет, а во последно време и убај ми се. (ко ке си гладаен се ке ти е убо) Laughing

бугарија ич неуба скара имет... за кој како...
а иначе обожавам италијанска и македонска кујна...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by мирАл Сре Мар 25, 2009 4:25 pm

Прв пат ко појдов Бугарија во еден ресторан не прашвит шо сакате за јадење и ние дај 5 ќебапи, тој ни викат не ќе мојте да ги изејте мн ќе ви се, абе донеси ти ваму! Донесе Shocked affraid "''ќебапи" ко колабси олкај
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by kojgode Сре Мар 25, 2009 4:27 pm

Странски кујни? Kitchen1
Јас вакви куњи сакам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by METALBOY Сре Мар 25, 2009 9:34 pm

^Странски или наши се овие?^ lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by fairy Саб Мар 28, 2009 2:07 am

иууууууу бугарските ЌЕБАПИ се одвратни...само на изглед се грозни, а не сакам ни да ги пробам, ми се згади прв пат ко ги видов..хаха
а иначе ми се свиѓат германската кујна многу, а имам пробано и француска, добра е онака и италјанска...сите се многу слични со нашата, на некој начин. и многу ми се свиѓет германски кашкавали...јадев и мувлосани ама се мн вкусни Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by METALBOY Нед Мар 29, 2009 1:42 pm

ко ќе си гладен и бугарски ќебапи ке јајш pale
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by fairy Чет Апр 09, 2009 11:55 pm

јадеев мексиканска хранаа Very Happy и многу ми се бендиса то шо го јадев јас, многу беше вкусно, сосот посебно. од другите шо јадеа едното убо изгледаше, незнам какво беше по вкус, а другото грдо ми изгледаше, ко ајвар беше на изглед, а беше месо појма немам какво хехе
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by blesava008 Пет Апр 10, 2009 12:20 am

некоја посебна како кинески или мексикански немам пробано ....ама зато ја имам пробано италијанскана и мн ми се бендисвит јамиииииии
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 9:28 pm

METALBOY напиша:А имате пробано бугарска??? УФ! Посебно долго-метражнине кебапи? Шо знам, јас ко да се навикнав, секоја година одам бугарија и стално ни давет, а во последно време и убај ми се. (ко ке си гладаен се ке ти е убо) Laughing

Па богами ко шо не јајш со неделиии Very Happy Very Happy Very Happy
се зезам ...иначе податоков ми е од 'Што pучавте денес' Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by METALBOY Сре Мај 06, 2009 11:44 pm

*UnIqUe* напиша:
METALBOY напиша:А имате пробано бугарска??? УФ! Посебно долго-метражнине кебапи? Шо знам, јас ко да се навикнав, секоја година одам бугарија и стално ни давет, а во последно време и убај ми се. (ко ке си гладаен се ке ти е убо) Laughing

Па богами ко шо не јајш со неделиии Very Happy Very Happy Very Happy
се зезам ...иначе податоков ми е од 'Што pучавте денес' Very Happy
е добро сеа не е баш со недели рекорд ми е 3 дена и така Very Happy

а најмногу сакам охридска, посебно пастрмка Very Happy

едит: зш ко ја креирав темава не ми текна да напишам општо, имат и некој чудни и убај наши кујни, па мислам да го додадеме и ова мало проширување
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Странски кујни? Empty Re: Странски кујни?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот