Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Домашно милениче

+30
*UnIqUe*
s...
pankerishte
rihanna
Ane
Жбафта
KaTeRiNcE
REGINA
STIFLER
Ivana
sokol
grgrgr
мирАл
malina
METALBOY
Bleak
Odyssey
The Breaking Dawn
kojgode
fairy
Mary Jane
Џајко
Obibos
Punk
корун
Болиглава
Рокси
Marej
Lastojca
Наташа
34 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Домашно милениче Empty Домашно милениче

Пишување by Наташа Пон Мар 23, 2009 11:14 pm

Јас иам папагал, се викат Јаков pirat Порано беа двајца, машки и се викаја Леон и Јаков, ко оние од забранета љубов, педери беа, и од ко умре Леон, овај си остана Јаков, и се мислам да го прекрстам во Моника. What a Face
Убо, кажете дал имате домашно милениче, како се викат и некоја интересна случка ак имате.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Lastojca Пон Мар 23, 2009 11:16 pm

јас немам домашно милениче а мн сакам да имам.....ама пусто имав порано едно морско прасе се викаше Трифун и фати некој грип и ми умре таман пред визитата ..сакавме да славиме аостанавме да жалиме ..и по него куќава празна остана Sad
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Marej Пон Мар 23, 2009 11:17 pm

Моментално имам желка, се викат Илузија. Поточно две се, другата се викат Фантазија ама невидлива е, логично. :-D
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Рокси Пон Мар 23, 2009 11:17 pm

Јас имав аквариум неколку години, и еднаш ко му ја менвев водата греачот ко го местев некако она за температурана во изместив и следниот ден имав нов вид на рипки - грбно-пливачки... и то беше крајот на мојот мил ем драг аквариум.
После то, за роденден ми донесоја бело морско прасе, и веќе една година го чувам и мн ме нервират. Еднаш ми падна низ тераса и се чудам како преживеа, запчињата му беа скршени ама му пораснаја
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Болиглава Пон Мар 23, 2009 11:18 pm

Имав порано едно желкиште, ама не растеше ич. Го остадов на милост и немилост и до ден денес не знам шо се имат десено.
Мајка ми планираше да сме земеле куче за некое време, ама сестра ми заплака, па ќе видиме.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by корун Пон Мар 23, 2009 11:19 pm

Дома иам едно домашно милениче 15 години шо го чувам.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Наташа Пон Мар 23, 2009 11:20 pm

Иии да, имав и јас аквариум две години, ама чистачов ми ги изеде сите риби и само тој остана и го фрливме в шоља, хулиган еден! И сеа нишо не остана од аквариумот... а шубав беше Sad
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Punk Пон Мар 23, 2009 11:29 pm

наташа да раскажиш за папагалите шо ги мчеше и нивната трагична смрт плииз. иначе јас имав папагалче Рики се викаше (сакав роки зш мама така ја викав ама сестра ми не сакаше) и после 2 години ми умре, сеа чекам да пораснет едни кученца и да си зеам Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Obibos Пон Мар 23, 2009 11:32 pm

Имав 2 мачки една сијамска една персиска ама персиската почина..а и сијамскава е при крај зш е многу стара...
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Џајко Пон Мар 23, 2009 11:36 pm

корун напиша:Дома иам едно домашно милениче 15 години шо го чувам.
хахааа
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Mary Jane Пон Мар 23, 2009 11:39 pm

Имав една желка Твиги, поклон за роденден ми беше и умре по два месеци. Еднаш се деси кумата да ми ја дајт на чување мачката, ја чував два дена и после се скинав од плачење ко требеше да и ја вратам. Не чувам никакво милениче, неам време и нерви.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by fairy Пон Мар 23, 2009 11:42 pm

јас имав хрчак за роденден ми го донесоја пред неколку години, поживеа еден месец и на нова година ми умре Neutral Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by kojgode Пон Мар 23, 2009 11:46 pm

Порано чував мачки и се пораѓаја секој втор ден, па имаф куче то се породи 2-3 пати. Имам чувано желка, а моментално имам 4 риби во мал аквариум и то је то.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Наташа Пон Мар 23, 2009 11:49 pm

Ај неам шо да прам и ќе ви раскажвам за сиве домашни миленици.
Имав едно време пет во исто време, папагал, канаринец, желка, куче и аквариум, ама се ништеја пополека сите.
Кучето се викаше Џони, на терени го чувавме. Мики беше мал... го отруја пичка им матер. Праеше здраво и одеше в куќа ко ќе му речеше тато и на пол пат се вртеше нажалено и продолжвеше после... Микииии колку го сакав. Sad
Канаринецот, ни го дадоја едни пријатели, и слетало на жената на гла од пенџере. Го чувавме пола година можда и накрај ко го учев да летат трагично се удај во аквариумон.
Желчето, беше злато, ослепе едно време и таман прогледа, умре. Изглеа зш бараше многу топла вода, триес степени негде. No
Папагалите.. првиот ни избега низ тераса, беше најпаметен од сите досеа, идаше на рака, на гла, на рамо.. другите, едниот умре на мојот роденден, имав викнато другарки и сите дај да го подржам и се тргаја и тој се маваше по ѕидојне... Sad И сеа овај шо го иам, Јаков, будуча Моника.
И за аквариумот кажав... Ијаа пост. cheers
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Punk Пон Мар 23, 2009 11:53 pm

а зш не кажиш како го трескаше од ѕид?
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 11:54 pm

Наташа напиша:Ај неам шо да прам и ќе ви раскажвам за сиве домашни миленици.
Имав едно време пет во исто време, папагал, канаринец, желка, куче и аквариум, ама се ништеја пополека сите.
Кучето се викаше Џони, на терени го чувавме. Мики беше мал... го отруја пичка им матер. Праеше здраво и одеше в куќа ко ќе му речеше тато и на пол пат се вртеше нажалено и продолжвеше после... Микииии колку го сакав. Sad
Канаринецот, ни го дадоја едни пријатели, и слетало на жената на гла од пенџере. Го чувавме пола година можда и накрај ко го учев да летат трагично се удај во аквариумон.
Желчето, беше злато, ослепе едно време и таман прогледа, умре. Изглеа зш бараше многу топла вода, триес степени негде. No
Папагалите.. првиот ни избега низ тераса, беше најпаметен од сите досеа, идаше на рака, на гла, на рамо.. другите, едниот умре на мојот роденден, имав викнато другарки и сите дај да го подржам и се тргаја и тој се маваше по ѕидојне... Sad И сеа овај шо го иам, Јаков, будуча Моника.

се пронајдов овде ама не си точна
ти го ставаше на парфем на книга и го маваше парфемот а папагалот в ѕид
за 1 недела почина
за греота
Crying or Very sad
јас имав папагал ко мала ники или роки не знам ама мн бевме мали и сестра ми со цел ум го пушти да прошетал до надвор со надеж дека ке се вратит....да...уште се вракат и го немат
а имав и едно куче Љуба се викаше по баба си го крстив то најмн го сакав ама ми избега Crying or Very sad
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Наташа Пон Мар 23, 2009 11:55 pm

Кој го трескав ма, сам си се трескаше. Леташе и се маваше од ѕид, не можам јас да го зеам за нозе и да го маам Sad Теа, иначе то беше канаринецот... се трудев да го научам да летат I love you
Багабонт ме напрајвте
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by kojgode Пон Мар 23, 2009 11:57 pm

јас имав папагал ко мала ники или роки не знам ама мн бевме мали и сестра ми со цел ум го пушти да прошетал до надвор со надеж дека ке се вратит....да...уште се вракат и го немат
а имав и едно куче Љуба се викаше по баба си го крстив то најмн го сакав ама ми избега
Ова бегањево на животниве е симптоматично.


Последната промена е направена од kojgode на Пон Мар 23, 2009 11:58 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 11:57 pm

Наташа напиша:Кој го трескав ма, сам си се трескаше. Леташе и се маваше од ѕид, не можам јас да го зеам за нозе и да го маам Sad Теа, иначе то беше канаринецот... се трудев да го научам да летат I love you
Багабонт ме напрајвте

ти само го насочи кон ѕидот тој само не го утна tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Punk Пон Мар 23, 2009 11:58 pm

со книгата ко го плескала и за опашка ко го тргала.. ах мор наташо чуди се шо ти умирет после
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Odyssey Пон Мар 23, 2009 11:59 pm

Шимпанзо имам, под кревет спиет кај мене....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Наташа Пон Мар 23, 2009 11:59 pm

Leave Britney alone! silent
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 24, 2009 12:00 am

kojgode напиша:[јас имав папагал ко мала ники или роки не знам ама мн бевме мали и сестра ми со цел ум го пушти да прошетал до надвор со надеж дека ке се вратит....да...уште се вракат и го немат
а имав и едно куче Љуба се викаше по баба си го крстив то најмн го сакав ама ми избега
Ова бегањево на животниве е симптоматично.[/quote]

ти кажвам не ме сакет ич Shocked

заборајв да кажам иам 2 мачкишта во влезов ги мразам ама мн се убај
теодосиј и лепа брена си ги крстив мене одвратни ми се не можам да ги поднесам ме замарет ми влегвет дома а надвор ми се прает на три и пол
иначе да и мн се глупи со се мојш да ги залажиш мразам ко ке идам по темницине а тие во нозеве ми се пикет

а да на едната еднаш и го спасив животот..не знам зш ама... tongue cat cat
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Bleak Вто Мар 24, 2009 12:22 pm

The Breaking Dawn напиша:
The Breaking Dawn напиша:
kojgode напиша:[јас имав папагал ко мала ники или роки не знам ама мн бевме мали и сестра ми со цел ум го пушти да прошетал до надвор со надеж дека ке се вратит....да...уште се вракат и го немат
а имав и едно куче Љуба се викаше по баба си го крстив то најмн го сакав ама ми избега
Ова бегањево на животниве е симптоматично.

ти кажвам не ме сакет ич Shocked

заборајв да кажам иам 2 мачкишта во влезов ги мразам ама мн се убај
теодосиј и лепа брена си ги крстив мене одвратни ми се не можам да ги поднесам ме замарет ми влегвет дома а надвор ми се прает на три и пол
иначе да и мн се глупи со се мојш да ги залажиш мразам ко ке идам по темницине а тие во нозеве ми се пикет

а да на едната еднаш и го спасив животот..не знам зш ама... tongue cat cat

Зеј ме мене за милениче бе. Нема да ти избегам за да ти се вратит самодовербата хех... Very Happy

ИНаче имаф Куче порано кај баба го чував в двор ама ми го отруја... Crying or Very sad иначе се викаше Шарко... далматинче беше... уште не беше допораснато а ми го отруја мамето нивно Twisted Evil
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 1:02 pm

бејља се јас мислам, едмо-едно џамкет за јадење, или да ги прошеташ, или да влезет или да излезет...ми досадвет зато и немам, а низдома се вртит мачкана од тетка ми, досадвит Evil or Very Mad
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Домашно милениче Empty Re: Домашно милениче

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот