Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Металци...

+3
The Breaking Dawn
Рокси
Bleak
7 posters

Go down

Металци... Empty Металци...

Пишување by Bleak Пон Мар 23, 2009 2:16 am

Пофалби, критики, предрасуди... све шо ќе ви паднит напамет.
Ај првин вие да ве видам шо мисите... после јас ќе искоментирам... Smile Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by Рокси Пон Мар 23, 2009 10:42 am

Ко шо неам нишо против шмизлине, така неам ни против металцине.
Мислам, закон ми се овие шо вистина се разбирет од музиката и не форсирет, ама имат МНОГУУу шо прает нешто сосила, демек металски стил, намуртена фаца, Сатан ау ау мај лорд, па имат и многу демек Пагани, па имат и такви шо не се одделувет од пивото за да докажат колку јаки металци се.... иииии така, ги имат ногу али не ми сметет.
Само ептен ми се смешни тие уфилманите
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 7:27 pm

Рокси напиша:Ко шо неам нишо против шмизлине, така неам ни против металцине.
Мислам, закон ми се овие шо вистина се разбирет од музиката и не форсирет, ама имат МНОГУУу шо прает нешто сосила, демек металски стил, намуртена фаца, Сатан ау ау мај лорд, па имат и многу демек Пагани, па имат и такви шо не се одделувет од пивото за да докажат колку јаки металци се.... иииии така, ги имат ногу али не ми сметет.
Само ептен ми се смешни тие уфилманите

за ова последново со филмаџииве во право си
а останатите металци мене баш ми се јаки зш се уникатни, пореални некако ...различни. шо најмногу ми се свиѓат
Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by Mary Jane Пон Мар 23, 2009 11:42 pm

Убо е шо си негувет свој стил, имет своја препознатлива субкултура. Луѓе ко сите други...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 4:17 pm

се согласвам со мери џејн и рокси. Нормални луѓе, некој уфилмани некој едноставни.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by Marej Саб Мај 30, 2009 2:26 am

Не ги сфаќам тие уфилманите. И јас сум слушала метал ама не сум се облеквела во црнила, не сум му се молела на некој бог на кокичето, не сум праела фаци ко да ги мразам сите, не сум корнела на вино и на трева цело време и не сум викала у курац на секое. Не сум тип на чоек шо сакат стереотипи, ама едноставно некој луѓе сами си ги наметвет истите.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by Page Саб Мај 30, 2009 4:03 am

Имат металци што мислат дека е во мода да си металец. Не знам од каде то, ама ај, нека биде. Има некои што стварно можат да го носат тој епитет. И..нека не се поврзуваат металците само со црнила. Металец може да биде и човек што оди во работнички комбилезон, а дома на плеј листа има 150 песни од Judas Priest, W.A.S.P. и компанија. Ако облеката го прави човекот, онда свршивме работа. Тогаш, што ги одделува хипиците, металците и разните одделоци од турбофолкерите?
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Металци... Empty Re: Металци...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот