Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смешни странски зборови на нашки

+10
Mary Jane
Рокси
Golub-Samoubica
П.
Obibos
zzz
Џајко
мирАл
Ivana
METALBOY
14 posters

Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Смешни странски зборови на нашки

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 6:49 pm

Пример: сус гума-пендрек
сепаре-екстра комфорт
машала шишарка-ананас
беља багер-тенк
..........................................иначе ова беше превод од турски, не ми теквет други во моментов, а дур ми текнет вие напишите некој.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Ivana Нед Мар 29, 2009 5:27 pm

меѓуножно дупетрескало - точак
ѓурултикутија - радио
ептен ѓурултикутија - телевизор
колективна распаљотка - групен секс

.....не ми теквет појке scratch
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by мирАл Нед Мар 29, 2009 6:23 pm

ишарет ламбаси- жмигавец Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Џајко Нед Мар 29, 2009 7:05 pm

Слободан Милошевич - Freeman Gentlefuck
Владе Дивац - Government Wild
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by zzz Нед Мар 29, 2009 7:29 pm

Неда Украден- Noyes Stolen
Kopile-Like chicken
зш да не - why yes no?
Leblebija-Bread bread and me
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by мирАл Пон Мар 30, 2009 9:21 pm

беља багер- тенк
сурат тапија- лична карта
ептен сурат тапија- пасош
Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Џајко Пон Мар 30, 2009 9:33 pm

Во здраво тело здрав дух - In Hello Body Hello Ghost
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Obibos Пон Мар 30, 2009 9:43 pm

мирАл напиша:беља багер- тенк
сурат тапија- лична карта
ептен сурат тапија- пасош
Razz
Џенем * afro lol!
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by П. Пон Мар 30, 2009 9:45 pm

Бранко Црвенкоски-wave like red bones
Радмила Шеќеринска-work dear sugar
телефон-абергајтан
мобилен-абергајтан јоктур гајтан
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Golub-Samoubica Пет Апр 10, 2009 12:42 am

Шишмиш ефенди - Бетмен
Шишмиш ефенди чирак - Робин
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by METALBOY Пет Апр 10, 2009 8:52 am

Македонски - Турски lol!

далновод - џенем гајтан, уџум струја
аптека – еким бакалче
застава 101 конфорт – бајрак бир ич бир охохо
мобилизација – катил ферман
златен даб – алтан ќутук
кондом – куртул најлон, лезет ластик
цитрон – машала лимон
повратна карта – пишман карта
птиците умираат пеејќи – бимбиљ пупунец црррррр....
брза помош – турбо еким
флипер – апашкутија
аладиновата ламба – ѓурулти бардак
дискотека – џумбуш клуб
експрес лонец – инстант тенеќе
огледало – накарши сурат
златно славејче – алтан биљбиљ
Windows – Пенџерлаци
планинар – баир будала
алпинист – ептен баир будала

lol! lol! lol! lol!

ке гледам да најдам и јапански afro
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Рокси Пет Апр 10, 2009 1:16 pm

Безврска - without a relation
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Mary Jane Пон Апр 13, 2009 9:02 pm

Facebook - Сурат тефтер
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Ane Вто Мај 12, 2009 8:13 pm

мобилен-мубет кутија јок гајтан
ролери-уџум папуча
сателитска-уџум гајтан
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by METALBOY Пет Мај 15, 2009 9:38 am

(ова е бај д веј) (ова шо ги имаме пишено зборојве, 90% немет врска, ако не ми врервите отворите речник и ќе видите) Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Џајко Пет Мај 15, 2009 7:14 pm

Неее бе
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by METALBOY Пет Мај 15, 2009 9:12 pm

Twisted Evil Дааа бе
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Џајко Пет Мај 15, 2009 9:45 pm

Аабе да?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by METALBOY Пет Мај 15, 2009 10:25 pm

Да аабе Very Happy (ај доста е)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by METALBOY Пет Мај 15, 2009 10:28 pm

за да не е апла оф топик или нешо така ево нешчо

македонско-јапански

швалерка = Чук-чук чао
швалер = Чук-чук тек-тук
Црногорец = Лен Чу Га
Киро Глигоров = Окото Саката
Бранко Црвенковски = На Киро Куро
фичо = то бучи ко лудо
птиците умираат пеејки = циу,циу..........................туп
директор = тешибакасака
американски авион boeing767 = ЈАО ПАО

имам и некој други амамногу перверзни се....
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 1:35 am

Do you have some whiskey?
- No, we haven't.
- God damn it!

Бир виски?
- Виски ЈОК!
- Пу, јаз'к!
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by deyoo Саб Сеп 19, 2009 8:07 pm

Џајко напиша:Слободан Милошевич - Freeman Gentlefuck
Владе Дивац - Government Wild
ivica i marica- edge and policevan
btw MUST SEE!
deyoo
deyoo
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 12
Хоби(работа) : Лоби

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Lastojca Вто Окт 13, 2009 3:06 pm

the italian men who went to malta--hahahaha mn e jako
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Смешни странски зборови на нашки Empty Re: Смешни странски зборови на нашки

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот