Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шема, шега.

+10
grgrgr
Џими
Lastojca
METALBOY
мирАл
nance
Punk
Bleak
Marej
kojgode
14 posters

Go down

Шема, шега. Empty Шема, шега.

Пишување by kojgode Нед Мар 22, 2009 2:41 am

Кој е најголема шега, а кој најголема шема во светоф? Образложете и дадете примери.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Marej Нед Мар 22, 2009 3:14 am

Najgolema sema spored mene e Kokan, se dokaza vecerva. A segi nogu se.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 4:42 am

Според мене не знам... зш не сум нарцис нема да се наведам јас... али би рекол Мирал а во светоф абер неам...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Punk Нед Мар 22, 2009 12:20 pm

ластојца според мене е најголема шема а и шега истовремено
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by nance Нед Мар 22, 2009 12:23 pm

Најголема шега се разбират е Џајко, а шеми појќе се не можам да ги доизбројам.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 4:19 pm

Bleak напиша:Според мене не знам... зш не сум нарцис нема да се наведам јас... али би рекол Мирал а во светоф абер неам...

Да се корегирам јас вчера двеве шега ми се читаја... Smile зш беф добро напоен... Laughing

Значи шема дефинитивно Којгоде и Џајко а шега Мирал и метит на сите... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by мирАл Вто Мар 24, 2009 2:05 pm

Bleak напиша:
Bleak напиша:Според мене не знам... зш не сум нарцис нема да се наведам јас... али би рекол Мирал а во светоф абер неам...

Да се корегирам јас вчера двеве шега ми се читаја... Smile зш беф добро напоен... Laughing

Значи шема дефинитивно Којгоде и Џајко а шега Мирал и метит на сите... Very Happy

Готооо ги изметив....
Мн голема шема корун, а и којгоде!
Шега во светов Jeff Dunham (Jeff fafa) Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 2:06 pm

мирАл напиша:
Bleak напиша:
Bleak напиша:Според мене не знам... зш не сум нарцис нема да се наведам јас... али би рекол Мирал а во светоф абер неам...

Да се корегирам јас вчера двеве шега ми се читаја... Smile зш беф добро напоен... Laughing

Значи шема дефинитивно Којгоде и Џајко а шега Мирал и метит на сите... Very Happy

Готооо ги изметив....
Мн голема шема корун, а и којгоде!
Шега во светов Jeff Dunham (Jeff fafa) Razz
данхам. дот ком lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Lastojca Вто Мар 24, 2009 5:10 pm

nance напиша:Најголема шега се разбират е Џајко, а шеми појќе се не можам да ги доизбројам.
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Marej Вто Мар 24, 2009 5:14 pm

Џајко е вон конкуренција, не требит да се спомвит воопшто.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Џими Вто Мар 24, 2009 5:18 pm

Marej напиша:Џајко е вон конкуренција, не требит да се спомвит воопшто.
Шега или шема?
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Marej Вто Мар 24, 2009 5:19 pm

Све
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by grgrgr Вто Мар 24, 2009 7:42 pm

има повеке шеги а и шеми сепак би ги издвоила коруноски и џајкоски

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by sokol Вто Мар 24, 2009 7:50 pm

но и гргргр не заостанува многу
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by grgrgr Вто Мар 24, 2009 7:50 pm

и сокол

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 8:26 pm

а јас???
-јас сакам да сум во второво. Very Happy jocolor
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by ноунејм Вто Мар 24, 2009 9:34 pm

METALBOY напиша:а јас???
-јас сакам да сум во второво. Very Happy jocolor

Question Question
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Џајко Сре Мар 25, 2009 1:37 pm

grgrgr напиша:има повеке шеги а и шеми сепак би ги издвоила коруноски и џајкоски
со В ќе те молам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by nance Саб Мар 28, 2009 8:32 pm

Морам да надополнам. Поголема шега од келнеркана во " The duck " немат и немат да се родит.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 30
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Ivana Саб Мар 28, 2009 8:42 pm

nance напиша:Морам да надополнам. Поголема шега од келнеркана во " The duck " немат и немат да се родит.

koja??? Shocked Very Happy
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by мирАл Саб Мар 28, 2009 9:03 pm

Сношти на твистерс имаше мн шеги! Најголема беше Болиглава Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Шема, шега. Empty Re: Шема, шега.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот