Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

+3
Џајко
Bleak
pankerishte
7 posters

Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by pankerishte Чет Мар 19, 2009 12:37 pm

Komunalci Crew и Cafeebar Balance ви презентираaт:

19 Април на Велигден
Кафебар Баланс

My Fight Inside - hardcore/punk/metal www.myspace.com/myfightinside
Комунална Хигена - Oi/Punk www.myspace.com/komunalnahigena
The Author - F'cking Lidu Punk www.myspace.com/theauthormkd

Почеток 21:00 па се до 01:00

Инаку гермнаскиот состав МФИ се на Европска поточно кажано Балканска Турнеа.
Во Македонија другите настапи покрај Охрид се на 20.04 во Битола и 21.04 во Тетово!

Плакат наскоро.

Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 1:38 pm

ИДАМ ОБАВЕЗНО!!! мОРАТ ПОДДРШКА!!!... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Џајко Чет Мар 19, 2009 2:05 pm

Браво! таму сум
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Punk Чет Мар 19, 2009 2:19 pm

и јас идам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Lastojca Чет Мар 19, 2009 2:56 pm

аа на денов...се надевам дека ке дојдам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by ноунејм Пет Мар 20, 2009 1:11 am

ми се бендисува.. малце бед тајмниг али ке се потрудам да бидам таму
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by pankerishte Вто Апр 14, 2009 7:11 pm

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE 2cnjhg8

Значит Место Баланс,19ти Април на Велигден.
Влез СЛОБОДЕН.

Ке се продаваат реквизити на Рибари Охрид,Шалови и Маици!
И Цдеа и Маици од Бендот од Германија.

Пооззззз
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Punk Вто Апр 14, 2009 7:55 pm

едвај чекам Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Џајко Чет Апр 16, 2009 1:25 pm

ајде дојде блиску и ова :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Рокси Чет Апр 16, 2009 2:35 pm

Можеби ќе одам... т.е. би требало
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE Empty Re: MFI(Германија),Комунална Хигена i The Author 19.04 BALANCE

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот