Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

+27
Bleak
ноунејм
МаКсач
kirce
noviot
malina
PhiLL * E
TONI
pankerishte
корун
The Breaking Dawn
zzz
Џајко
Lastojca
tHeJunKy
suzana
Master
Golub-Samoubica
fairy
kojgode
folder
Фазлија
James Bomb
REGINA
комшивка
STIFLER
Obibos
31 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Фазлија Вто Мар 03, 2009 10:58 pm

Џајко напиша:
Фазлија напиша:Не требит да провоцираме кого било, не само грците посебно. Ко ќе не те провоцират некој, и ти не требит да го повоцираш. Ако провоцираме, бар да не се жалиме дека никој не не сакал.

Изглеа не си запознаен за едно 3-4 македонски камиони ишкртани во грција а?
Ако ништо појке ова е одмазда за то.
Запознаен сум, запознаен сум и со грчки камиони исчкртани
И запознаен сум со многу други провокации на двете страни,а посебно се бројни на втората (од преговорите) страна
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Џајко Вто Мар 03, 2009 11:03 pm

Фазлија напиша:
Џајко напиша:
Фазлија напиша:Не требит да провоцираме кого било, не само грците посебно. Ко ќе не те провоцират некој, и ти не требит да го повоцираш. Ако провоцираме, бар да не се жалиме дека никој не не сакал.

Изглеа не си запознаен за едно 3-4 македонски камиони ишкртани во грција а?
Ако ништо појке ова е одмазда за то.
Запознаен сум, запознаен сум и со грчки камиони исчкртани
И запознаен сум со многу други провокации на двете страни,а посебно се бројни на втората (од преговорите) страна
Епа ако си запознаен зш викаш дена тие нас не не провоцирет?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by REGINA Вто Мар 03, 2009 11:18 pm

Фазлија со други зборој сакаш да кажиш дека грцине се во право, дека можат да прат шо сакет, а ние не мојме исто да им вратиме??????????
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 03, 2009 11:21 pm

неубо им напраја....мн ниско од наша страна можеа без вандализам појако да им вратет ...
пак се кеифам јасRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Џајко Вто Мар 03, 2009 11:27 pm

REGINA напиша:Фазлија со други зборој сакаш да кажиш дека грцине се во право, дека можат да прат шо сакет, а ние не мојме исто да им вратиме??????????
Фазлија сакат само да е контраш секогаш зш изглеа му е интересно да се карат по форуми :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Lastojca Вто Мар 03, 2009 11:35 pm

а се знајт кој беше виновникот?
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by корун Вто Мар 03, 2009 11:58 pm

Полиција во Грција ги малтретират ак имаш македонска регистрација, новинар обавезно ојт во полиција, на граница македонски камиони застанвет ко ке им текнит, досеа се немет ни извинато, ниту пак признато нешо. Убо им напраја и онака само 2 дена ке јадет лајна после ке се заборајт све...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by pankerishte Сре Мар 04, 2009 12:00 am

па од а1 кога ги киднапира полицијата од лерин?! добро беше бре фазлија?

Убаво им напраја...само така...не ни требаат грчки туристи.кузнит колку ги имавме пак.што патлак барале по Охрид...нека бришет таму по бугарија...ваму не !!!

За Фазлија сите игнор.џабе е да се дискутира со него, само контра ке мават Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by REGINA Сре Мар 04, 2009 12:06 am

pankerishte напиша:па од а1 кога ги киднапира полицијата од лерин?! добро беше бре фазлија?
Убаво им напраја...само така...не ни требаат грчки туристи.кузнит колку ги имавме пак.што патлак барале по Охрид...нека бришет таму по бугарија...ваму не !!!
За Фазлија сите игнор.џабе е да се дискутира со него, само контра ке мават Razz
Џајко напиша:
REGINA напиша:Фазлија со други зборој сакаш да кажиш
дека грцине се во право, дека можат да прат шо сакет, а ние не мојме
исто да им вратиме??????????
Фазлија сакат само да е контраш секогаш зш изглеа му е интересно да се карат по форуми :D
абе нек си се расправат(пардон дебатират) ама нек покажит факти, докази ти реков ми рече... за да успејт да не премислит на мнозинствово tongue

а иначе панкериште ни требат и грчки туристи.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by TONI Сре Мар 04, 2009 12:14 am

Џајко напиша:
REGINA напиша:Фазлија со други зборој сакаш да кажиш дека грцине се во право, дека можат да прат шо сакет, а ние не мојме исто да им вратиме??????????
Фазлија сакат само да е контраш секогаш зш изглеа му е интересно да се карат по форуми :D
Не е за инает туку едноставно таков си е тој(ама сепак си го сакам каков и да е) Wink Very Happy Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by kojgode Сре Мар 04, 2009 11:13 am

Интересно навраќање во праисторијата и вандалистичкото однесување, со една мала разлика автобуси се вклучени. Ама пак интересно е некоаш и да се навратиме.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Фазлија Сре Мар 04, 2009 11:47 am

Џајко напиша:
Фазлија напиша:
Џајко напиша:
Фазлија напиша:Не требит да провоцираме кого било, не само грците посебно. Ко ќе не те провоцират некој, и ти не требит да го повоцираш. Ако провоцираме, бар да не се жалиме дека никој не не сакал.

Изглеа не си запознаен за едно 3-4 македонски камиони ишкртани во грција а?
Ако ништо појке ова е одмазда за то.
Запознаен сум, запознаен сум и со грчки камиони исчкртани
И запознаен сум со многу други провокации на двете страни,а посебно се бројни на втората (од преговорите) страна
Епа ако си запознаен зш викаш дена тие нас не не провоцирет?
Добро бе, читаш ти? Реков дека двете страни провоцирет, ама поќе втората. Со втора страна во преговорите се ословуват Македонија.
До 1990 општо беше прифатено дека целата античка историја на Балканот и припаѓачла на грчката култура. И никој не се бунел против то (де дека сите народи биле грци, туку дека имале грчка култура). И од 1990 наеднуш се стварат мислење во Македонија дека ние сме биле некакви антички Македонци, и место доказите за то да иставет со то што ќе ја негирет словенската преселба, тие поќе се осредоточени на то дали античките Македонци биле грци или не. Па се користеше општо прифатен симбол од грчката култура (не народ) на знамето, па се иставаја (и уште се иставет) карти во кои е вкључена пола Грција кон Македонија, па излезе онај поздрав, односно знак како куварон од вегета,........до тогаш грциве ништо немаја напраено. И од ко се деси ова, напрајја и да се сменит то знаме, и да се сменит то име, ама сепак да имат и збор Македонија. Па после продолжифне со преименување на све во Александар Велики, Филип втори и слично, па "дешифрираме" камења, па поставјаме статуи и написи (замислете, на грчки се написиве-која иронија) пред влада, па уште иставаме картите од "обединета Македонија", уште го вејме сонцето од "вагина" (многу мрзам некој да ја викат вергина, ко си имат име кутлеш, ако е за така, ај и солун да го викаме тесалоники), упте го користиме знакот од вегета..........и пак тие провоцирет?
Пошле новинари од а1 во лерин во време на грчка воена вежба, и им ги запленале камерите? Абе ај не заебавајте. Воени вежби се државна тајна, и тука не смејт да снимат ниедна телевизија, а посебно не странска. Разбирам дека а1 одеше од други причини таму, ама сепак, се погоди во лошо време. Сега нека појдет, се кладам дека никој немат да ги чепнит.
Требит да разберие дека грциве многу многу не се замарет со македонија, за разлика од нас што се замараме со грција ептен.
ЈАс не велам дека и грците не провоцирет, имат и такви испади, беше и то со камионите (неколку пати веќе им вратифне за то), ама сепак, ние провоцираме поќе. То е факт, и требит да сме свесни за то
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by PhiLL * E Сре Мар 04, 2009 1:02 pm

a i plus vaka e loso za turizmot vo ohrid !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Фазлија Сре Мар 04, 2009 7:31 pm

Абе заеби туризмот, не е то важно колку другово
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 9:58 pm

мислам дека убаво постапија ама сепак Грција сега имат уште повеќе причини за да не докрајчит и така нашиве политичари веќе почнаа да попуштаат околу името,па уште ова ни требеше за Грција да е целосно сигурна дека никогаш немат да попуштит за името
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by noviot Чет Мар 05, 2009 10:01 pm

как да не напрајле убо , глупости , само докажаја дек сме команчи...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by pankerishte Пет Мар 06, 2009 12:48 am

јади бурек....вива ла команчи систем ! Razz Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Lastojca Пет Мар 06, 2009 12:49 am

pankerishte напиша:јади бурек....вива ла команчи систем ! Razz Cool

хахаха
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by kirce Нед Мар 08, 2009 10:25 pm

неубо напраја то се сигурно ллјуге со не живеет од туризам срамој за државава
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by МаКсач Пон Мар 09, 2009 6:35 pm

То ти е ко муштерија на клоци да крениш Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Icon_biggrin
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 7:48 pm

МаКсач напиша:То ти е ко муштерија на клоци да крениш Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Icon_biggrin

ам пак само грцине ни се муштерии не знајш? И пред да се десит она со автобусине се караја се караја и пак градов ни вриеше од нив. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by ноунејм Пон Мар 09, 2009 10:56 pm

јас мислам не е ок.. ако сакаја да постигнет ефект и ако бевме барем малку побунтовна нација ке ги запалеа..
и бај д уеј со палењето ке допринесеа за туризмот..каде ке одеа нашите соседи без автобуси?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 12:58 pm

Не напраја убо бе.... кој ги ебат грцине... не требит на нивно ниво да се спуштаме... треба да се чуват нашата гордост а не онака...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by KaTeRiNcE Сре Мар 18, 2009 1:24 pm

Стварно незнам ама грцине се подебилни ,тие ни на граница не пуштале праеле проблеми,ама стварно сеа тие ќе ни вратет пак...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by pankerishte Сре Мар 18, 2009 4:44 pm

KaTeRiNcE напиша:Стварно незнам ама грцине се подебилни ,тие ни на граница не пуштале праеле проблеми,ама стварно сеа тие ќе ни вратет пак...
и без тоа ке ни вратет.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?! - Page 2 Empty Re: Дали убо напрајја тие шо ги средија грчките автобуси?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот