Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 8:28 pm

Не знам дали вреди да се отвори тема за фестивалов пошто нема екипа тука таква али онака чисто информативно.
Станува збор за андерграунд фестивал кој ке се одржи 3 дена во клубот Зодијак во Битола со бендови од Македонијава.Од рап преку Oi,Ска,Треш Метал до Дет Метал и така натака и така натака.

Бендови Riot(bt),Убиство без отисок(bt),Никтофобија(bt),Ланфер(bt),Dead Shoot(bt), Kомунална Хигена(oh), Hatred(st), Oblivion(st), Hall of Sins(bt), Skullcrush(bt), Стиховно Војување(bt), The Author(oh), Фонија(sk), Сви Дом и Spank(bt).


Еве плакат...доста е др....
Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола 8780EKSIK_PLAKAT_FINAL_pomalo
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Bleak Вто Фед 24, 2009 8:54 pm

Јас сум ре од екипата ак се имат кеш ваљда само сабота ќе дојда да гледа... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 9:02 pm

Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by lost girl Вто Фед 24, 2009 9:22 pm

pankerishte напиша:Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.

како кажа "овие од охрид" ко скрос да се откажа од охридов некако Crying or Very sad хехе се зезам ..и да се сложам со bleak- и јас сум од екипата Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 9:41 pm

lost girl напиша:
pankerishte напиша:Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.

како кажа "овие од охрид" ко скрос да се откажа од охридов некако Crying or Very sad хехе се зезам ..и да се сложам со bleak- и јас сум од екипата Very Happy
хахахахах...No way Laughing
На овие од Охрид мислев на екипата наша во Охрид,пошто ние сме екипа и во Скопје и пичиме со воз до Бт. Razz
Колку што знам до сега се 12тина души собрани.кој е за идење нека ме информира преку порака да им кажам да знаат овие...упс...охриѓаниве де...хахахаха Razz Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by lost girl Вто Фед 24, 2009 10:17 pm

pankerishte напиша:
lost girl напиша:
pankerishte напиша:Види договори се пошто овие од Ох комбе или 2 комбиња ке изнајмат за в петок.
Контактирај го Тото.

како кажа "овие од охрид" ко скрос да се откажа од охридов некако Crying or Very sad хехе се зезам ..и да се сложам со bleak- и јас сум од екипата Very Happy
хахахахах...No way Laughing
На овие од Охрид мислев на екипата наша во Охрид,пошто ние сме екипа и во Скопје и пичиме со воз до Бт. Razz
Колку што знам до сега се 12тина души собрани.кој е за идење нека ме информира преку порака да им кажам да знаат овие...упс...охриѓаниве де...хахахаха Razz Razz

а да ни даеше ти некоја по детална информација за превозов пошо тото го немат нигде во последно некако Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 11:28 pm

А да ви дам број да се договорите со него или со Томе? Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by lost girl Сре Фед 25, 2009 12:02 am

имам бе од тото број ...ај белки ке се најме нашкола ваму таму со него ако е жив ...хахахах ина4е фала во секој слу4ај Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Џајко Сре Фед 25, 2009 1:25 pm

Абе Оли овие стиховно војување нешо хип хоп се?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 29
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Сре Фед 25, 2009 4:31 pm

Џајко напиша:Абе Оли овие стиховно војување нешо хип хоп се?

Да да.Ке има 2-3 бенда што се хип хоп и MC.
Стиховно Воијување,Сив Дом,Никтофобија колку што знам.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:43 pm

И мене ми се идат малце да забегам, ама бегам за Србија така да неможам...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 30
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by П. Пет Фед 27, 2009 1:02 pm

јас вечерва ќе одам и ондак то Very Happy
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by pankerishte Пон Мар 02, 2009 8:15 pm

Си поминавме гром.Имаше премногу народ.
На ваков добар Фестивал со многу народ и мн журка дури ни во Ск не си иам поминато.
Имаше луѓе од цела Македонија,сите се журкавме,свиревме,се пијанчефме 4 дена,не спиевме,по станој бевме по 20 луѓе.хаос Twisted Evil Twisted Evil

16 бенда испичија до максиум,публиката се журкаше,шуткаше,сканкаше, а местото е беспрекорно добро за свирки.Штета што немаме во Охрид вакво место,а мислам дека и никогаш нема да иаме.
Од Охрид имаше доста народ со кој си испијанчивме до максиум...хохох

И така...

Позз Twisted Evil Twisted Evil Cool Cool Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола Empty Re: Ексик Фест 26,27,28 Фeбруар Битола

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот