Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Моќта на човековиот ум

+6
misticnata
Marej
Bleak
kojgode
folder
корун
10 posters

Go down

Моќта на човековиот ум Empty Моќта на човековиот ум

Пишување by корун Пон Фед 23, 2009 9:04 pm

Ме интересират дали вервите во некој 6-ти сетила, телекинеза, телепатија и дали некојпат имате доживеано вакво нешо слично, барем во некоја поблага варијанта?
Мене ми се имат некојпат да се изненадам ради нешо шо се десило а јас пред то баш то сум го сакал или сум мислел на него... Случајност или нешо појке, кажите ваше мислење...
Исто на пример дали се осеќате способни психолошки да ублажите болка, и нешо слично...
Значит на темава искористете ја моќта на вашиот ум, не википедиа...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by folder Пон Фед 23, 2009 11:32 pm

корун напиша:Ме интересират дали вервите во некој 6-ти сетила, телекинеза, телепатија и дали некојпат имате доживеано вакво нешо слично, барем во некоја поблага варијанта?
Мене ми се имат некојпат да се изненадам ради нешо шо се десило а јас пред то баш то сум го сакал или сум мислел на него... Случајност или нешо појке, кажите ваше мислење...
Исто на пример дали се осеќате способни психолошки да ублажите болка, и нешо слично...
Значит на темава искористете ја моќта на вашиот ум, не википедиа...
Ке ја прасам мама та се опседвит во последно време со вакви работи Twisted Evil Јас вервам ама неам шо да кажам за да го поткрепам моето верување Cool
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 11:40 pm

Порано многу бев опседнат со шестото сетило, познато како трето око. Колку шо знам на некој им е отворено по природен пат зш имет големи предиспозиции за то, а некој требит да се помчет за да отворет. И ко ќе се отворит способни сме да глеаме работи по не может другиве. Основен пример превртена карта да знајш шо бројка е, глеање шо се дешават на кое било место на светов па дури и читање мисли. А во наведениве поими телекинеза итд. би додал и астрална проекција, ако знајт некој нешто појќе за нејзе нека кажит. И да вервам во овие работи јас. Оние во Тибет монасине тие се развиени многу на овај план. Мрнати се.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Bleak Вто Фед 24, 2009 12:33 am

па во последно време кога и да помислам на некој ко ќе одам по улица морат да го сретнам после максимум 10 минути... абе страшни работи и вервам во вакви ствари зш сепак користимме во просек 1 % од мозокот... Шо е со останатите 99%? Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by kojgode Вто Фед 24, 2009 12:49 am

Абе некоја машина напрајле, порано читаф, шо овозможвела користење на мозокот дури 60% ама само дур ја користиш и љугево многу мрнати работи глеале се чуделе. хах
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Bleak Вто Фед 24, 2009 12:54 am

мислеф на природен начин да ги употребиш а за такви проби иам слушнато...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Marej Вто Фед 24, 2009 12:54 am

Bleak напиша:па во последно време кога и да помислам на некој ко ќе одам по улица морат да го сретнам после максимум 10 минути... абе страшни работи и вервам во вакви ствари зш сепак користимме во просек 1 % од мозокот... Шо е со останатите 99%? Shocked
Тогаш ќе станиме Чачор.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by misticnata Вто Фед 24, 2009 1:27 am

вервам дек ми се имат случено телепатија и то многу често исто така можам болка да контролирам,јас мислам дека се е до мозокот и дека ние сме машина со која шо управуват мозокот пошо све е до него све ни се случвит психички.една моја роднина дури рак на дојката излечи психички и рекоа немат спас и после и замина америка и таму одела на психички терапии и кио се врати од таму ништо немаше сите се чудеа,а таа едноставно заборајла дека имат рак благодарение на терапиите и контролирање на мозокот
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by корун Вто Фед 24, 2009 3:45 pm

Јас мисљам глупости се ова дека користиме само 1% од мозоков, за филмој да си прајме колку сме јаки... Ваљда користиме 99.99% од мозоков ама во еден момент мојме да ангажираме и да се фокусираме само на 1%.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Master Вто Фед 24, 2009 7:27 pm

Јас сметам дека овие работи како шесто сетило, телепатија и телекинеза, читање мисли и читање аури и сл. (да не претервам) постојат. Моите верувања не се поткрепени само од филмчиња и празни приказни. И то. А и она со монасине точно е.Којгоде шо сакаш да знајш за астрална проекција? Општо шо е како е, како да практикуваш или искуства?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by kojgode Вто Фед 24, 2009 7:39 pm

Јас знам прилично многу за то ама да виам сакам како имате сватено вие. И искуства ак имаш искусено нешто такво.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Mary Jane Сре Фед 25, 2009 1:31 am

Мислам дека не е случајност и дека се што ни се случува е всушност во нашата психа. Верувам во шесто сетило, интуицијата ми е важна, ретко ме разочарува. И верувам дека сме телепатски поврзани со луѓето кои ни се особено блиски Често ми се случува да мислам на некого од друштво или од фамилија и тој/таа да ми се јави за најмногу 5 мин или пак сме се нашле во исти ситуации чии околности зависат од нас без да сме зборувале претходно за тоа. Ова е се заради односот кој ние ќе го изградиме со одредена личност, зависи колку ни е блиска, колку време од денот поминуваме заедно и на некој начин умствено се поврзуваме.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Bleak Сре Фед 25, 2009 1:36 am

корун напиша:Јас мисљам глупости се ова дека користиме само 1% од мозоков, за филмој да си прајме колку сме јаки... Ваљда користиме 99.99% од мозоков ама во еден момент мојме да ангажираме и да се фокусираме само на 1%.

... Се фокусираме на 1 % така...? А зш докажале дека користиме во просек 1 % а максимум до 4-5 %, а не докажале дека користиме 99%, или зш се фокусираме на 1 % не мојме да ги докажиме другите 98,99% а? Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Master Сре Фед 25, 2009 11:34 pm

Уствари Којгоде, непишам нишо. Добро ја знајш причината....А ак те интересират - мсн! Wink
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by корун Чет Фед 26, 2009 7:33 pm

Bleak напиша:... Се фокусираме на 1 % така...? А зш докажале дека користиме во просек 1 % а максимум до 4-5 %, а не докажале дека користиме 99%, или зш се фокусираме на 1 % не мојме да ги докажиме другите 98,99% а? Laughing

Ако користиме само 1% од мозоков, а во одредени случаи од 4-5% тоаш требело на моменти да сме многу попаметни од нормално или некој да се ептен попаметни од другиве, зато шо е голема разликава... Дека користиме 1% се само претпоставки и митој, не е научно докажано... Јас мозокот го замислувам како поле за културно натпреварување меѓу народите.............ова де, ко хард диск (гааагаа) - имат да речиме 500 гига капацитет , ама не мојме сите наеднаш да ги користиме... Или и хард дискојве се од по 50 тера ама само 500 гига користиме... Не заради друго, него онака, многу се јаки по природа... Моќта на човековиот ум Lazgo Smile
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 5:57 pm

Не сум размислувала многу многу за шесто сетило и такви ствари, па така да немам определен став за нив. Иначе, човековиот мозок има доста голема моќ, само треба да знаеме да ја развиеме и употребуваме. Свеста може да ни помогне да ги победиме чувствата и субјективноста, али тогаш то би било нирвана xD ... така да, тешко е да се контролира мозокот, а искрено, јас повеќе ги сакам чувствата отколку црнилото на реалниот свет.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Master Вто Мар 03, 2009 12:58 am

Тие шо ја имет постигнато таа нирвана не знаат што е - цитирам: црнилото на реалниот свет.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 8:42 pm

Моќта на човечкиот ум е неограничена, ние си ја создаваме нашата иднина, никој друг. Верувам дека се е можно без разлика колку е големо или невозможно. Се што ке посакаме може да се претвори во реалност. Не постои коинциденција или среќа, се зависи од нас, јас сум жив пример откако ја дознав оваа моќ животот ми се промена. Предлагаm да ја прочитате книгата "Моќта на потсвеста" или да го гледате филмот "Secret".
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 8:44 pm

METALBOY напиша:Моќта на човечкиот ум е неограничена, ние си ја создаваме нашата иднина, никој друг. Верувам дека се е можно без разлика колку е големо или невозможно. Се што ке посакаме може да се претвори во реалност. Не постои коинциденција или среќа, се зависи од нас, јас сум жив пример откако ја дознав оваа моќ животот ми се промена. Предлагаm да ја прочитате книгата "Моќта на потсвеста" или да го гледате филмот "Secret".
Прв истомисленик најдвам на форумов.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by корун Нед Мар 15, 2009 9:09 pm

METALBOY напиша:Не постои коинциденција или среќа

Контролираш све во животов, и кола те газит... Коинциденција.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 12:33 pm

[Контролираш све во животов, и кола те газит... Коинциденција.] Да се разбериме коинциденција не постојт крај то и наукава почвит да го докажвит. Ево ке ви дам пример мој, мене шо ми се случува и го користам: секоја вечер пред да заспијам ке го замислам идниот ден, најчесто мислам за нашкола, на пример имаме историја испитвење а јас не сум спремен и ке си речам мене нема да ме стани туку ке го стани тој, тој и тој нареден ден околу 90% сум ги погодил работите вистина ги стана нив а мене не, наредно испитвење пак исто, наредно веке ке научам и ке речам ке ме станит мене, тој, тој и тој и вистина пак 90% сум погодил можда прв не ме станал ама ме станал. Ова е само еден пример и после ова коинциденција е??? Не туку правилно користење на умот, само да напоменам ние користиме само 5%, а замислете како би било цел умствен потенцијал да користиме. Во врска со то дали кола ке те згази - за мене денот се познава по утрото односно колку убаво ке се чувствувам оцабајле, толку и целиот ден, зато не дозволувајте ниту една негативна мисла да поминит низ вашиот ум - можит да ве згазит кола Very Happy . Всушност чувството е побитно од мислата, затоа правете го она што ке ве прави среќен/на. (малку претерав со пишење ама сметам дека ова е битно и секој требит да го знајт за да не бидит роб на општевството. Уште еднаш гледајте го филмот Secret! Навистина работи)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Моќта на човековиот ум Empty Re: Моќта на човековиот ум

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот