Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Масони

+3
fairy
kojgode
Master
7 posters

Go down

Масони Empty Масони

Пишување by Master Нед Фед 22, 2009 10:13 pm

Кој се? Што се? Од кај се?
Дали ги има во Македонија???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by kojgode Вто Фед 24, 2009 12:13 am

Колку шо памтам то беа богаташи или некој типој со педигре влијателни фаци шо го контролирет светов. Ги имат низ сите земји па мислам дека и во Македонија имат некој. Знаев неколку охридски фамилии за кои се шпекулират дека се масони ама некој не ми теквет, а некој нејќам да ги кажвам зш мојт само филмој да се. А и светиот грал и овие го барале мислам. Тие вервеле дека гралот е документ со кој может со сигурност да го контролирет светот, а темпларите ко штителе тој документ. Друго не ми текињат за овие.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by fairy Вто Фед 24, 2009 12:15 am

ајдеееее сите светиот грал го барет... :D xexexe
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by misticnata Вто Фед 24, 2009 1:21 am

еми вака во англија настанало војна помеѓу темпларите и масоните и некои темплари преминале во масони тие тие биле антихристи и сакале да го земет богатството од темпларите и да светот станит мрачен граделе замок за сатаната ама секогаш ко ке стигнеле до врвот целиот се срушвел и решиле да го градет подземно и верувале дека ко ке дојдит денот антихрист дека замокот ке се свртит и дека нема да се срушвит поќе арно ама не успеале зато шо тој ден фала богу уште не е дојден.во македонија има масони имат во вечани еден куп и во цел свет,вашинтонг да го гледаш одозгора е цел во знак на масоните орелон и мн др раб шо значи во америка најбогатите луѓе се масони
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by Gallowsraven Пон Мар 02, 2009 2:28 pm

misticnata напиша:еми вака во англија настанало војна помеѓу темпларите и масоните и некои темплари преминале во масони тие тие биле антихристи и сакале да го земет богатството од темпларите и да светот станит мрачен граделе замок за сатаната ама секогаш ко ке стигнеле до врвот целиот се срушвел и решиле да го градет подземно и верувале дека ко ке дојдит денот антихрист дека замокот ке се свртит и дека нема да се срушвит поќе арно ама не успеале зато шо тој ден фала богу уште не е дојден.во македонија има масони имат во вечани еден куп и во цел свет,вашинтонг да го гледаш одозгора е цел во знак на масоните орелон и мн др раб шо значи во америка најбогатите луѓе се масони
Не биле антихристи, то ти е црковна варка.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by kojgode Пон Мар 02, 2009 2:31 pm

Не се знајт дали биле или не колку шо знам јас.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 12:01 pm

На телевизија ги даваја море
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 12:01 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 12:02 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 12:03 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 12:03 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by folder Вто Мар 03, 2009 12:04 pm

Ево Very Happy
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by Рокси Нед Мар 15, 2009 11:40 am

Масоните се широка светска организација чија цел е да го контролира светот, а и успеваат донекаде. Членови се некој јаки истакнати богаташи, ваљда се сметет за предодредени или така нешо.
Незнам мн за масони, али знам појке за Илуминативе. Тие биле научници кои биле цело време прогонувани од црквата заради научните достигнувања и теории, па нашле „засолниште“ во масониве. Полека се испикале во највисоките редови на масониве, и всушност, сега ги контролирет. Иначе Илуминативе се верници, сите до еден.
Вчера почнав да читам една книга за масонеријава, и до кај шо стигнав вели дека нивна цел е самоусовршување. Демек има повеќе нивоа и такви работи, но не секој кој влегува во нивни редови го сфаќа тоа. итн итн
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by Gallowsraven Вто Апр 28, 2009 8:33 am

Масоните не се тие шо го контролирет светов као, то е појќе за темплари. Колку шо знам за масоните, биле појќе нешо као верска организанизација која е каде каде поголема од темпларите, и имат членој од појќе вери. А пак темпларите биле тие шо се викат дека го контролирет светов, и колку шо се знајт постоет и ден денес. Порано биле во сојуз со црквата и ја финансирале, а после биле обвинети за сатанизам и црквава ги истребила сите. А постоет и мислења дека тие ја чувале тајната на црквата за светиот грал, односно за Марија Магдалена, дека таја му била жена на Исус и дека и ден денес постоет негови потомци. Од тука идат прашањето дали стварно биле сатанисти, или црквава сакала нешо да заташкат.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Масони Empty Re: Масони

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот