Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Атлантида

+2
kojgode
Master
6 posters

Go down

Атлантида Empty Атлантида

Пишување by Master Нед Фед 22, 2009 10:12 pm

Дали навистина постоела? Или е само некоја Платонова измислица?
Што знаете за неа?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by kojgode Пон Фед 23, 2009 11:47 pm

Па колку шо знам за Атлантида во нејзе живеела многу поразвиени суштества од нас. И духовно и технолошки и биле во војна со некој други такви народи. И можда дел од нив се преселени на друга планета, а некој останале овде и се десила некоја несреќа или како резултат на војната нив ги снемало. А имат претпоставки дека имет уште база во атланскиот океан кај бермудскиот триаголник, или во центарот на земјата. Имам некој приоказни слушнато дека немало јадрво во земјава туку празнина и таму живееле некој вакви бича и имале вештачко сонце итд. А надвор од темава ламине во тибет знаеле некој влез во пустината Гоби мислам шо водел до подземен град наречен Шамбала и таму имало вакви бича со вештачко сонце, имале некој премини разни ко телепорти за многу места па дури и светиот грал го имале. И Хитлер за време на војната пуштил свој љуге за да му го донесет ова нешто. Еден генерал успеал да влезит некако и покрај то шо бичава му ги читале мислите многу добри биле нешто и го пуштиле со надеж дека подобар ќе станит, ама тој ги заебал и му го зел гралот. А после незнам шо се десило дан пробал да избегат ама наебал мисљам не памтам многу. И таму немало мшки женски и не ни зборвеле све телепатски се разбирале.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by TONI Вто Фед 24, 2009 1:53 am

Порано верував многу,но сега повеќе го сваќам како платонов збор за нешто совршено,нешто надчовечко-Атлантида
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by Master Вто Фед 24, 2009 3:03 pm

kojgode напиша:Па колку шо знам за Атлантида во нејзе живеела многу поразвиени суштества од нас. И духовно и технолошки и биле во војна со некој други такви народи. И можда дел од нив се преселени на друга планета, а некој останале овде и се десила некоја несреќа или како резултат на војната нив ги снемало. А имат претпоставки дека имет уште база во атланскиот океан кај бермудскиот триаголник, или во центарот на земјата. Имам некој приоказни слушнато дека немало јадрво во земјава туку празнина и таму живееле некој вакви бича и имале вештачко сонце итд. А надвор од темава ламине во тибет знаеле некој влез во пустината Гоби мислам шо водел до подземен град наречен Шамбала и таму имало вакви бича со вештачко сонце, имале некој премини разни ко телепорти за многу места па дури и светиот грал го имале. И Хитлер за време на војната пуштил свој љуге за да му го донесет ова нешто. Еден генерал успеал да влезит некако и покрај то шо бичава му ги читале мислите многу добри биле нешто и го пуштиле со надеж дека подобар ќе станит, ама тој ги заебал и му го зел гралот. А после незнам шо се десило дан пробал да избегат ама наебал мисљам не памтам многу. И таму немало мшки женски и не ни зборвеле све телепатски се разбирале.

Кај ги наоѓаш приказниве!?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by kojgode Вто Фед 24, 2009 3:13 pm

Списаниа разни Шесто сетило, Димензија Х и на интернет порано читаф опседнат бев со вакви работи.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by Master Вто Фед 24, 2009 7:29 pm

И јас сум опседната. Ако имаш појќе информации кажви!!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by kirce Саб Фед 28, 2009 10:58 pm

НАЈАКО Е СО НАШЛЕ НЕСТО ВО ЗБОРАЈВ КОЈ ОКЕАН
СО НАВОДНО ИМАЛО ОБЛИК НА АТЛАНТИДА СПОРЕД ТО СО СЕ ЗНАЈТ ЗА НЕА.....
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 12:23 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 12:24 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 12:34 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 12:34 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 12:36 pm

И извините шо ги клавав едно по едно не можеше појке наеднаш... Sad
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by Џајко Нед Мар 01, 2009 3:00 pm

kirce напиша:НАЈАКО Е СО НАШЛЕ НЕСТО ВО ЗБОРАЈВ КОЈ ОКЕАН
СО НАВОДНО ИМАЛО ОБЛИК НА АТЛАНТИДА СПОРЕД ТО СО СЕ ЗНАЈТ ЗА НЕА.....

BwaaaaaaaaAAAAaaaaaa jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Атлантида Empty Re: Атлантида

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот