Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Гимнастика.

+4
tHeJunKy
Mary Jane
Bleak
kojgode
8 posters

Go down

Гимнастика. Empty Гимнастика.

Пишување by kojgode Пон Фед 16, 2009 9:54 pm

Колку ја сакате гимнастиката? Дали гледате на телевизија? Омилена дисциплина освен колут напред и наназад со пучење?


Последната промена е направена од kojgode на Вто Мар 17, 2009 3:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by Bleak Пон Фед 16, 2009 9:59 pm

вратило дефинитвно... лептирон т.е. сите грбни мускули и бицепс трицепс се изразвет закон е Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 12:22 am

Јас обожавам да гледам гимнастика. Во Пекинг растурија Американките (Настија Лиукин, Шон Џонсон). Омилени дисциплини ми се греда и партер, а од машките карики.
Јас многу имам страв од повреди кои мислам дека преку овој спорт екстремно лесно се здобиваат и затоа одбегнувам секакви салта и колути.

Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 12:34 am

Mary Jane напиша:Јас обожавам да гледам гимнастика. Во Пекинг растурија Американките (Настија Лиукин, Шон Џонсон). Омилени дисциплини ми се греда и партер, а од машките карики.
Јас многу имам страв од повреди кои мислам дека преку овој спорт екстремно лесно се здобиваат и затоа одбегнувам секакви салта и колути.


Јако ми е да сум повреден како шо неколку пати сум истегнал мускул... иначе моментално на деснава нога ме болит тетивата страшно ама аку... то шо не те убиват те прави посилен Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 4:54 pm

Bleak напиша:
Mary Jane напиша:Јас обожавам да гледам гимнастика. Во Пекинг растурија Американките (Настија Лиукин, Шон Џонсон). Омилени дисциплини ми се греда и партер, а од машките карики.
Јас многу имам страв од повреди кои мислам дека преку овој спорт екстремно лесно се здобиваат и затоа одбегнувам секакви салта и колути.


Јако ми е да сум повреден како шо неколку пати сум истегнал мускул... иначе моментално на деснава нога ме болит тетивата страшно ама аку... то шо не те убиват те прави посилен Shocked

абе, а врат да скршиш можда немат да те убијат, ама посилен дефинитивно немат да те напрајт, мојт само инвалид да останиш, и толку... хехе
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by Lastojca Чет Фед 19, 2009 5:35 pm

јас мн сакам гимнастика зато шо сум благословена да немам никакви блиски контакти со влатче..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by мирАл Пет Фед 20, 2009 6:42 pm

Од сите спортој шо ги знам само гимнастикава не ми ојт (прам мубает за колук напред и назад)
Влатче не тераше да прајме, ама јас неќев!!! И нешо ми покажвеше ама јас му реков дек не знам Razz и одбив да прам и 45 мин на секој 3 мин ме тераше по 20 склека!!!
ЈБГ
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by комшивка Пет Фед 20, 2009 7:05 pm

Very Happy мислам дека МНОГУ убо ќе си поминиме годинава, а богами и вгодина со влатче.. а особено убо ќе си поминват класојте шо имет со нас споен, ко на театар да се замалвет од смеење ко ќе не гледет нас гревчиња.. No
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 12:04 pm

јако е гимнастика многу ја сакам (ако имат таков клуб во охридов кажвајте). Се вртет скокет уф јако е. (е мојт да болит сеа..."no pain no game")
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Гимнастика. Empty Re: Гимнастика.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот