Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Водење дневник

+14
Angelic
мирАл
METALBOY
Bleak
Рокси
malina
Master
комшивка
blesava008
Marej
Lastojca
Mary Jane
PhiLL * E
REGINA
18 posters

Go down

Водење дневник Empty Водење дневник

Пишување by REGINA Нед Фед 15, 2009 12:50 am

Според мене е многу пријатна релаксирачка работа, си пишам дешавки, чувства, соништа, желби, сваќања за светот и за мене... и после од ко ќе поминит време ги читам и уживам да се смејам на мојот `траги-комичен` живот...

незнам зш за некој е патетично водењето дневник, ама мислам дека е најдобар начин за да си ги средам мислите ко ќе ми е најтешко, и ко ќе ми е најубо Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 15, 2009 1:11 am

ne vodam dnevnik ama pred spienje obavezno razmotruvam so sum prael denta i si praam bajram na umov za dalje kako shto koga ke dojde do takva situacija!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Mary Jane Нед Фед 15, 2009 1:18 am

Порано си водев дневник, ама сега немам време. Имам и споменари, со другарките ко бевме помали и ги пишевме. Ко ќе ги читам понекогаш за да се потсетам на старите добри времиња сфаќам колку интересни моменти од животот сум ги тргнала настрана.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Lastojca Нед Фед 15, 2009 1:29 am

јас од секогаш сум сакала да водам дневник ама едноставно немам живци за то...само ко ке ми се десит нешо важно запишвам на календар кој убавезно го имам секоја година в соба..а мислам дека е мн убо да си држиш дневник јас си пукам од мка шо не почнав ..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Marej Нед Фед 15, 2009 3:47 am

Црнине кругчина саше..Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by blesava008 Нед Фед 15, 2009 4:05 am

не можам!Sad кога само ке ми текне дека морам цел филм назад да го вратам и да го запишам ме фаќа голема мрза и плус од сестрана ништо не е безбедно Evil or Very Mad
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by комшивка Нед Фед 15, 2009 4:56 am

јас порано водев дневник.. околу 1 година можда нешто помалце.. фина
работа, ама одземат и малце време, е сеа ако рачунаш дека то ќе ти
останит за секогаш и ќе мојш да се потсетиш на сите детали, мислам дека
се исплаќат. сепак сега не би се нафатила, можда зш и не чувствувам
потреба од то, не ми се дешават нешто важно незнам..


Lastojca напиша:јас од секогаш сум сакала да водам дневник ама едноставно немам живци за то...само ко ке ми се десит нешо важно запишвам на календар кој убавезно го имам секоја година в соба..а мислам дека е мн убо да си држиш дневник јас си пукам од мка шо не почнав ..

никогаш не е доцна.. Wink
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Master Нед Фед 15, 2009 5:06 am

порано водев, до пред некој месец, а почнав уште во 4 одд. Леле шо глупости имам пишано, сега ко ќе го читам глупо и смешно ми е.
Сега имам друг начин на памтење......
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by malina Нед Фед 15, 2009 1:59 pm

Никогаш не сум водела дневник,ама зато то шо сакам да го запамтам ќе си го ставам во мозочнава мемориска картичка и ќе си го имам засекогаш зато шо мпамтам многу работи,по последно време меморијава ми е фул
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by REGINA Нед Фед 15, 2009 2:55 pm

Master напиша:порано водев, до пред некој месец, а почнав уште во 4 одд. Леле шо глупости имам пишано, сега ко ќе го читам глупо и смешно ми е.
Сега имам друг начин на памтење......

хаха слично и јас. Ама првите дневници содржеа содржини како: денес јадев то и то, одев по пат ми се деси то и то... бла бла...

денес се некако посериозни теми, реални планови за иднина... мнооогу различно од минатото, ко мечтаев за све и свашта. (нереални работи)
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 8:09 pm

Водам (ако може да го наречам) делумен дневник.. пишам само ко ќе ми е ептен тешко, ко ќе требит да донесам важна одлука, ко ќе требит да напрам голема промена во животов и такви ствари... иначе, се’ то го пишам од задната страна на тетратка шо ми служит за цитати од книги.. ииии во моментов врска неам кај ја имам зафрлено, ама поубо да не дојт по непожелни раце пошо тој шо ќе читат ќе се изнасмејт на глупостите alien
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Bleak Пон Мар 02, 2009 8:16 pm

Рокси напиша:Водам (ако може да го наречам) делумен дневник.. пишам само ко ќе ми е ептен тешко, ко ќе требит да донесам важна одлука, ко ќе требит да напрам голема промена во животов и такви ствари... иначе, се’ то го пишам од задната страна на тетратка шо ми служит за цитати од книги.. ииии во моментов врска неам кај ја имам зафрлено, ама поубо да не дојт по непожелни раце пошо тој шо ќе читат ќе се изнасмејт на глупостите alien

100 % имат нешо и за мене хаха... иначе никако да најдам време дневник да почнам да водам денес утре и... нишо ич... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by REGINA Нед Апр 05, 2009 2:40 am

Рокси напиша:Водам (ако може да го наречам) делумен дневник.. пишам само ко ќе ми е ептен тешко, ко ќе требит да донесам важна одлука, ко ќе требит да напрам голема промена во животов и такви ствари...
хммм по мое ова ти е грешка, зато шо требит појќе да се насочиш кон пишење на поубај работи, макар и небитни детали, зато шо ко ќе го читаш некогаш, убајте работи ќе те насмеат.
Ако имаш пишано само ко ќе ти е најтешко, ќе си помислиш дека животот ти бил црнила.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Рокси Нед Апр 05, 2009 2:44 am

Всушност, воопшто не се чувствувам така ко ќе ги читам работите кои поминале. Се смеам на „проблемите“ и „тешките решенија“ шо требало да ги спроведам.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by METALBOY Нед Апр 05, 2009 9:46 am

Јас водам "спортски дневник" односно пишам на кој датум сме биле на некоја регата, како сме поминале и шо сме освоиле.

Пишам за да знам каде шо сум направил (се заборават)

Нормален дневник да водам не можам - ме мрзит, а и немам време
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by мирАл Нед Апр 05, 2009 12:23 pm

METALBOY напиша:Јас водам "спортски дневник" односно пишам на кој датум сме биле на некоја регата, како сме поминале и шо сме освоиле.

Пишам за да знам каде шо сум направил (се заборават)


Јас немат потреба да пишам се глеат на медаљите и на пехарите ааааа! Cool
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by METALBOY Нед Апр 05, 2009 1:12 pm

знам дека се гледат ама не се гледат на кој датум си бил, како си поминал и сл Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Angelic Саб Мај 23, 2009 9:54 pm

Водам дневник. Не секој ден, ама некои важни моменти ги запишвам.. и не ги пишам опширно туку во кратки црти. Датумот ми е важен многу.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Четкар Нед Aвг 09, 2009 6:11 pm

шо ве глеам вака чудни? И јас ќе си почнам да си водам дневник ама со оценки. и имат да запишвам кој е дежурен и кој је отсатен.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 33
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Џајко Нед Aвг 09, 2009 8:23 pm

oooo
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Angelic Нед Aвг 09, 2009 8:24 pm

Четкар, биди посериозен.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by tHeJunKy Сре Окт 21, 2009 2:38 pm

Јас имам фото “дневник“, демек една слика = иљада зборои.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by KaTeRiNcE Сре Окт 21, 2009 3:02 pm

водам дневник веке пет години негде и во план иам на 18ти род да ги запалам зш колку шо е позитивни работи толку и негативни со од то мама и тато директно на болница други некој шознам...зато ќе ги палам за една година
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Angelic Сре Окт 21, 2009 3:12 pm

Немој! Немој! стави ги негде кај шо не ќе ги гледаш, кај шо не ќе си во контак.. зш спомени се спомени, и да ги изгориш дневниците, спомените не ќе можиш. и плус кој знајт шо работи ти се имет исподешавано, потака некој ситници немат да памтиш.. а ко ќе ги прочиташ ќе ти е интересно. Зато немој.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Водење дневник Empty Re: Водење дневник

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот