Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Windows 7.

+6
SunRide
sokol
hollow
Болиглава
kojgode
корун
10 posters

Go down

Windows 7. Empty Windows 7.

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 4:43 pm

Излезе нов оперативен систем од виндоус, тако звани севвен - 7 и е моментално во бета верзија, а експерти викет дек бил добар, за разлика од виста кој беше за џабе исфорсиран и така натака....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by kojgode Саб Јан 10, 2009 4:52 pm

Едвај чекам да го испробам овој нов оперативен систем.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by Болиглава Саб Јан 10, 2009 5:47 pm

Ме фаќат параноја веќе од шо неможам да дочекам.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by hollow Нед Јан 11, 2009 3:25 pm

Јас вчера мислев да зеам едно фртомче и да одам кај чинарон зш уште го немам windows 7
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 3:27 pm

јас пак сакам прозорец 98
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by SunRide Пон Јан 26, 2009 3:34 am

Закон е 7-цава, кај едно другарче го испробавме, абе закон Very Happy
SunRide
SunRide
Адаптер4е

Age : 114
Број на мислења : 14
Хоби(работа) : Da se metit samo neso

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 3:41 am

SunRide напиша:Закон е 7-цава, кај едно другарче го испробавме, абе закон Very Happy
Како пробавте бе? Бета верзија?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by SunRide Пон Јан 26, 2009 4:34 am

kojgode напиша:
SunRide напиша:Закон е 7-цава, кај едно другарче го испробавме, абе закон Very Happy
Како пробавте бе? Бета верзија?


Да бета беше Smile
SunRide
SunRide
Адаптер4е

Age : 114
Број на мислења : 14
Хоби(работа) : Da se metit samo neso

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by pankerishte Пон Јан 26, 2009 10:36 pm

Линукс му е мајката.Заеби ти виндовс Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 8:50 pm

абе линукс. јак е зш е постабилен и немат вируси, иначе за друго ич не ме бендисвит....
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 11:35 pm

А како ти се апдејтират?(на 7цава мислев)
Зш мојт јако да те заебет ак е бета верзија.
Денојве ќе го инсталирвам зато побрзо кажете.
Иначе го имам на цеде дома до ком. и само го набљудувам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by корун Пон Фед 23, 2009 12:49 am

Master напиша:А како ти се апдејтират?(на 7цава мислев)
Зш мојт јако да те заебет ак е бета верзија.
Денојве ќе го инсталирвам зато побрзо кажете.
Иначе го имам на цеде дома до ком. и само го набљудувам.

Пубо да го снимиш на некој помошен компјутер зато шо е бета верзија имат многу багој, а ако веќе си пекната од желба да го снимиш напрај бекап на Ц партиција дан требит да ја форматираш после ак не си задоволна... Бета верзија значит дека ке ти паѓат често, ке ти се рестартират компјтерот, ке ти смрзвит екранот, блу скрин оф дед и такви ствари. Фајрфокс, и такви мити програми мислам немат да работет, а и игри. Исто така да знајш дек до 1 август трајт бета верзијава...

Значит ак немаш време, нерви и познавање не го снимај... sunny
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by The Sentinel Пет Мар 06, 2009 12:23 am

pankerishte напиша:Линукс му е мајката.Заеби ти виндовс Very Happy

се слагам
The Sentinel
The Sentinel
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 1
Хоби(работа) : Jadenje grav

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by kojgode Пет Мар 06, 2009 12:27 am

Мене ич не ми е убаф линукс. Само за хакери демек нешто шема е.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by tHeJunKy Сре Дек 09, 2009 11:39 pm

Go instalirav cudovo...neam podeseno kilirica usce :D
btw zakoni e!
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by tHeJunKy Саб Дек 19, 2009 3:26 am

Да, вистина, озбилно, сериозно.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Windows 7. Empty Re: Windows 7.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот