Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мистер на форумов

+22
A GiRL
Marej
PhiLL * E
tHeJunKy
Lastojca
Lucybell
The Breaking Dawn
fairy
корун
folder
Bleak
noviot
П.
Fantom
Master
T&T
hollow
mitan
TONI
sokol
kojgode
Болиглава
26 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by корун Чет Фед 12, 2009 9:19 pm

Master напиша:Јас гласав за тебе!!! cheers

Математички гледано 1/3 од гласот ојде за мене така шо шансите да станиш администратор се 66,6% помали.... Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 9:36 pm

корун напиша:
Master напиша:Јас гласав за тебе!!! cheers

Математички гледано 1/3 од гласот ојде за мене така шо шансите да станиш администратор се 66,6% помали.... Very Happy

сметај на то дека само мене ми текна да предложам Rolling Eyes
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by корун Чет Фед 12, 2009 9:39 pm

Master напиша:

сметај на то дека само мене ми текна да предложам Rolling Eyes

Засекоаш ке ти го памтам...

fairy напиша:хммм...јас никако не можам да се одлучам помеѓу корун и болиглава....можам да кажам и тежок избор, имет голема конкуренција, како сокол и сл... :D


Последната промена е направена од корун на Пет Фед 13, 2009 2:03 am. Мислењето е променето 1 пати
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by fairy Чет Фед 12, 2009 10:52 pm

alien ама јас сеуште не одлучив... Very Happy немој и ти пред време да се нервираш Very Happy Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Lucybell Чет Фед 12, 2009 11:28 pm

Јас се двоумам меѓу Којгоде и Болиглава
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by kojgode Пет Фед 13, 2009 12:02 am

Lucybell напиша:Јас се двоумам меѓу Којгоде и Болиглава
Два ума имаш ? њаааа
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Lucybell Пет Фед 13, 2009 12:04 am

kojgode напиша:
Lucybell напиша:Јас се двоумам меѓу Којгоде и Болиглава
Два ума имаш ? њаааа

не знаеше? Shocked
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 12:12 am

Master напиша:
The Breaking Dawn напиша:
којгоде - поглед и рамејнци


за рамејнци требат друг да номинираме........

???????
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Lastojca Пет Фед 13, 2009 12:14 am

аууу колку сум заостанала на форумов имало и избор за мистер...хмм...не знам...тешко ова..ам ај пријавите се кандидати да знајме за кој да гласаме
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 12:18 am

хаха ај стварно..јако ке е Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Bleak Пет Фед 13, 2009 1:33 am

Ај ја че се пријава за да не гласате... бај д веј иам коса, рамејнци, очи уста, нос све шо требит хаха afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 1:50 am

Абе а гз?Мистер на форумов - Page 2 Image109cq2
Мистер на форумов - Page 2 W857 Само за номинацииве се пучев и то требит да е плус scratch
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 1:56 am

Изгледат ко да и тушкаш на корпана
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 3:55 am

folder напиша:Абе а гз?Мистер на форумов - Page 2 Image109cq2
Мистер на форумов - Page 2 W857 Само за номинацииве се пучев и то требит да е плус scratch


ФОЛДЕР ЗА МИСТЕР!!!!! cheers
Само тој испрати слика, зато другите - скру ју!

Тејче сестрати ќе ти објаснит за рамејнците, не е за на форумов, многу познат е.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by kojgode Пет Фед 13, 2009 10:12 am

Летото во една пештера се сликав.
Мистер на форумов - Page 2 Underwear_sq
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by folder Пет Фед 13, 2009 10:41 am

T&T напиша:Изгледат ко да и тушкаш на корпана
Хахахахах поголема беше сликава ама се намали и сеа момент на сликава е корпана а не гзон мој Evil or Very Mad( Иначе и прдам не и тушкам) Mad
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 11:45 am

kojgode напиша:Летото во една пештера се сликав.
Мистер на форумов - Page 2 Underwear_sq

ОООО јас сум за Којгоде
Не можеше и боксеркине да ги слечиш? Богатството се криет внатре cyclops

бај да веј многу модерни се денешниве пештери со сини завеси и полно рефлектори чак и фотоапарати имаш на служење
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by корун Пет Фед 13, 2009 12:06 pm

Ево и една моја слика само не ми теквит дали бев КАДМО или ЛИКВИД...


Мистер на форумов - Page 2 Idiot_smile
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by kojgode Пет Фед 13, 2009 2:12 pm

Taка изглеат пештерава не е завеса. На друга слика сум без боксерици само имат под 18 овде нејќам да ја клавам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 2:31 pm

folder напиша:Абе а гз?Мистер на форумов - Page 2 Image109cq2
Мистер на форумов - Page 2 W857 Само за номинацииве се пучев и то требит да е плус scratch

што view имат корпана....уф
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 13, 2009 2:32 pm

kojgode напиша:Летото во една пештера се сликав.
Мистер на форумов - Page 2 Underwear_sq
опааа јас сум за овај...стварно ке беше пофилинг да беше ушпослечен...
уба пештера Razz Razz
јас сум за ова bounce bounce
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Bleak Пет Фед 13, 2009 2:33 pm

Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 7:32 pm

Еве една за Фолдер, кај шо немат корпата да е во центар на вниманието
Very Happy

Мистер на форумов - Page 2 2qdr5he

Не лути се!!! Морав! Најзакон си на ова слика!!!
Wink Wink Wink
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Пет Фед 13, 2009 7:33 pm

The Breaking Dawn напиша:
kojgode напиша:Летото во една пештера се сликав.
Мистер на форумов - Page 2 Underwear_sq
опааа јас сум за овај...стварно ке беше пофилинг да беше ушпослечен...
уба пештера Razz Razz
јас сум за ова bounce bounce


Иууу!!!!
Толку поцрна?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by T&T Пет Фед 13, 2009 8:09 pm

kojgode напиша:Taка изглеат пештерава не е завеса. На друга слика сум без боксерици само имат под 18 овде нејќам да ја клавам.

Е сега од ко не запали
не е фер
калимеро нема правда Sad
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов - Page 2 Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот