Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мистер на форумов

+22
A GiRL
Marej
PhiLL * E
tHeJunKy
Lastojca
Lucybell
The Breaking Dawn
fairy
корун
folder
Bleak
noviot
П.
Fantom
Master
T&T
hollow
mitan
TONI
sokol
kojgode
Болиглава
26 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Мистер на форумов Empty Мистер на форумов

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 12:14 am

Чекав женско да ја отворит темава. Ама ај овде пишите... да не се мешат со другата тема за Мис.

Јас на прво место би го ставил sokol.


Последната промена е направена од Болиглава на Чет Фед 12, 2009 12:17 am. Мислењето е променето 1 пати
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 12:15 am

И јас сум за Сокол.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by sokol Чет Фед 12, 2009 12:15 am

фала ти болиглава и ти ја имаш мојата целосна поддршка
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by sokol Чет Фед 12, 2009 12:16 am

и за којгоде сум дали кругот се згуснува или...?
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by TONI Чет Фед 12, 2009 12:16 am

ај ќе ве молам кој сакат да се пријавит за изборов нека редит слики за да не ве бараm во 10 страни во наши фотки кој каков еSmile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by mitan Чет Фед 12, 2009 12:37 am

јас мислам симе е за мистер на форумов:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by hollow Чет Фед 12, 2009 12:51 am

Требит анкета
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 1:29 am

hollow напиша:Требит анкета

Се согласвам

Иначе, тежок избор. Во секој имат посебна убајна. Ако се одлучам, ќе напишам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 2:19 am

Ако се бират мистер со физички изглед - Сокол
Ако се барат поглед - Којгоде
Ако се барат паметен - немат таков ( или можеби господинот Корун бидејќи му текна да измислит вако уникатен форум)


П.С. Не се лижам на никого.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Болиглава Чет Фед 12, 2009 2:25 am

Одберете ме мене. Можеби ќе добиете награда.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Fantom Чет Фед 12, 2009 2:26 am

Јас го одбирам Болиглава. Заради наградата.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by П. Чет Фед 12, 2009 2:29 am

Болиглава напиша:Одберете ме мене. Можеби ќе добиете награда.
јас те бирам Laughing
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by noviot Чет Фед 12, 2009 2:41 am

јас мислам дека тоа треба да е bodyguardot Тошо Very Happy
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:50 am

Јас мислам дека имат паметни љуѓе на форумоф машки поточно а ти мастер некако ги напрај мистериве глупи Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 12:00 pm

Master напиша:Ако се барат поглед - Којгоде
е за ова да. Никој не ти мојт во поглед

Јас гласам за Болиглава 5 пати е сега на ви! Моја е наградата така? Razz:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by folder Чет Фед 12, 2009 12:47 pm

Болиглава напиша:Одберете ме мене. Можеби ќе добиете награда.
Можеби ке добиете награда Shocked МОЖЕБИ
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 12:49 pm

Јас сепак останувам за Сокол. Иако наградата ми е примамлива.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by корун Чет Фед 12, 2009 12:52 pm

Гласајте за Џајко или за Гуле, петок можда ке ве поздравет на радио.

А ак гласате за мене можда и администратори ке станите...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by fairy Чет Фед 12, 2009 2:39 pm

хммм...јас никако не можам да се одлучам помеѓу корун и болиглава....можам да кажам и тежок избор, имет голема конкуренција, како сокол и сл... :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 6:49 pm

корун напиша:Гласајте за Џајко или за Гуле, петок можда ке ве поздравет на радио.

А ак гласате за мене можда и администратори ке станите...


Јас гласав за тебе!!! cheers
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 8:17 pm

јас сум за сите..мојт така??
и плус секој имат по нешто шо друг го немат...WinkRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 8:25 pm

The Breaking Dawn напиша:јас сум за сите..мојт така??
и плус секој имат по нешто шо друг го немат...WinkRazz:P

На пример? да слушниме критики ахах Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 8:28 pm

хаха вака веке ко инсистираш
тони - коса и заби
којгоде - поглед и рамејнци
блеак - коса , нос
сокол - тело ваљда го неам баш запулено....другиве не ги знам мн мн
уште требит?
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 8:31 pm

хаха психички изглед е исто така пожелен имат многу добро-карактерни потенцијални мистери на форумоф( ја искрено не се сметам во конкуренцијава хаха) иначе фаља на комплимент What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 9:17 pm

The Breaking Dawn напиша:
којгоде - поглед и рамејнци


за рамејнци требат друг да номинираме........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Мистер на форумов Empty Re: Мистер на форумов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот