Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тетриз!

+4
Lucybell
fairy
корун
kojgode
8 posters

Go down

Тетриз! Empty Тетриз!

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 8:01 pm

Колку поени правите на најпознатата свецка игра после супер марио?
Ве молам играјте го овој тетриз* и рекордите постирајте ги тука за поголема веродостојност ве молиме за screenshot! Ако не знаете како ќе го прашате Болиглава или корун бидејќи и јас незнам.
* http://www.freetetris.org/
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 8:16 pm

http://imageshack.us/ за аплоад
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 4:37 am

јас мислам ко корун и којгоде никаде немат во тетрис играње...растур прает:D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 4:43 am

fairy напиша:јас мислам ко корун и којгоде никаде немат во тетрис играње...растур прает:D
Jас мислам дека си сосема во право само што направи мала грешка моето име требаше да е на прво место.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 4:50 am

имаш зеленко од мене шо ме кладе прв


ке забораев да ти речам.....гордеј се Cool
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Lucybell Вто Јан 13, 2009 3:49 am

јас мислам дек од Климо немат појак! Зато сеа за распустов само тетриз играм за рекордон да му го срушам :pipi:
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Karamba Вто Јан 13, 2009 3:52 am

najglupa igra e tetris !!!!!
Karamba
Karamba
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 10

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by kojgode Вто Јан 13, 2009 3:54 am

Karamba напиша:najglupa igra e tetris !!!!!
Овај тип има паметно мислење. АР И ЕС ПИ И СИ ТИ
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Angelic Чет Мај 21, 2009 10:15 pm

тетриЗ ? Suspect
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by METALBOY Пет Мај 22, 2009 9:31 am

Игра која служи за занимација кога немаш друга или едноставно тепаш време Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Angelic Пет Мај 22, 2009 12:12 pm

haha абе за она "з" мислев. Требат да е ТетриС хаха како и да е...

заразна игра е.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by METALBOY Пет Мај 22, 2009 12:14 pm

е убо де и фторник го пишиме со ф Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Џајко Пет Мај 22, 2009 12:32 pm

хахахахахахаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Angelic Пет Мај 22, 2009 12:34 pm

сте за една ? хаха
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Тетриз! Empty Re: Тетриз!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот