Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

5 posters

Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by kojgode Нед Фед 08, 2009 2:23 pm

На почетокот Габриела живее во штала, нема една нога, глува е, слепа е, неписмена и сиромашна. Нема за храна, па мора да јаде чакал.

По 100 епизоди, Габриела гледа и слуша.

Во 120-та епизода ќе и израсне ногата.

Во 150-та епизода, станува директор на банка.

Во 250-та епизода добива напад на слепо црево, сите мажи во серијата плачат.

Во 300-та епизода дознава дека има татко, брат, мајка, очув, јатрва и свекрва, и дека сите тие се многу богати и со самото тоа и таа е богата наследничка. Сите мажи во серијата плачат.

Во 312-та епизода дознава дека татко и, сам на себе си е близнак, а дека мајка и умрела веднаш штом се родила. Сите плачат, а во тоа посебно се истакнуваат машките ликови.

Две епизоди подоцна банкротира банката која ја води, сите ја мрзат, таа плаче, сите во серијата плачат. Плаче и режисерот и сценаристот и ко-сценаристот.

Оваа епопеја трае околу 20 епизоди.

Во 340-та епизода, Габриела се враќа во шталата во која се родила и таму гатачката и кажува дека ќе има среќа во животот. Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

На крај, по 500 епизоди, пророштвото се исполнува, баба ми почнува да следи друга шпанска серија во која, на почетокот Лусинда живее во штала, нема една нога, глува е и слепа..
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by hollow Нед Фед 08, 2009 2:43 pm

А во кој дел од серијава таја забременвит и мажот и го земат детето?
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by kojgode Нед Фед 08, 2009 2:58 pm

To друга серија е. И го земат детето и после испаѓат дека не е нејзиното туку во болница и го заменале со некое друго. Ама то ќе се дознајт после 20 години ко ќе се зближет тие 2 деца.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by Mary Jane Нед Фед 08, 2009 3:21 pm

kojgode напиша:To друга серија е. И го земат детето и после испаѓат дека не е нејзиното туку во болница и го заменале со некое друго. Ама то ќе се дознајт после 20 години ко ќе се зближет тие 2 деца.

Или едното ко ќе се разболи од леукемија и ко ќе треба да му пресадат коскена срж. Тогаш ќе ги откријат злобниците кои ги замениле после раѓањето.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 08, 2009 8:19 pm

kojgode напиша:На почетокот Габриела живее во штала, нема една нога, глува е, слепа е, неписмена и сиромашна. Нема за храна, па мора да јаде чакал.

По 100 епизоди, Габриела гледа и слуша.

Во 120-та епизода ќе и израсне ногата.

Во 150-та епизода, станува директор на банка.

Во 250-та епизода добива напад на слепо црево, сите мажи во серијата плачат.

Во 300-та епизода дознава дека има татко, брат, мајка, очув, јатрва и свекрва, и дека сите тие се многу богати и со самото тоа и таа е богата наследничка. Сите мажи во серијата плачат.

Во 312-та епизода дознава дека татко и, сам на себе си е близнак, а дека мајка и умрела веднаш штом се родила. Сите плачат, а во тоа посебно се истакнуваат машките ликови.

Две епизоди подоцна банкротира банката која ја води, сите ја мрзат, таа плаче, сите во серијата плачат. Плаче и режисерот и сценаристот и ко-сценаристот.

Оваа епопеја трае околу 20 епизоди.

Во 340-та епизода, Габриела се враќа во шталата во која се родила и таму гатачката и кажува дека ќе има среќа во животот. Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

На крај, по 500 епизоди, пророштвото се исполнува, баба ми почнува да следи друга шпанска серија во која, на почетокот Лусинда живее во штала, нема една нога, глува е и слепа..


леле се изнасмеав
кај ти текна ова?
Razz Razz
требит да си некој режисер на шпански сапуници tongue tongue

а го знајте оној вицон со шпанската серија?
ке ви го кажев ама не го памтам..ко секој виц
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by Наташа Нед Фед 08, 2009 8:49 pm

Тој дек кулминацијата во шпанската серија е ко ќе дознајт Рикардо дек самиот себе си е мајка?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by kojgode Нед Фед 08, 2009 9:01 pm

The Breaking Dawn напиша:


леле се изнасмеав
кај ти текна ова?
Razz Razz
требит да си некој режисер на шпански сапуници tongue tongue

а го знајте оној вицон со шпанската серија?
ке ви го кажев ама не го памтам..ко секој виц
Или требит да иам интернет и да ја посетам www.on.net.mk страната.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Кратко сиже на секоја шпанска сапуница Empty Re: Кратко сиже на секоја шпанска сапуница

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот