Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Цитати кој ви будат филмови!

+14
RoTkViCa
Џајко
kirce
комшивка
princess
Obibos
Bleak
The Breaking Dawn
Master
Mary Jane
mitan
Болиглава
kojgode
мирАл
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 8:38 pm

Зборови (од филмови, книги...) кој што ви направиле некој филм кој сте копнееле да ги кажите на некому, но сте немале кога?!

Мене мн ме ранит ова на Пиратите од Карибите:
Our paths were always crosed, but never joind!!

Clint Eastwood:
Be careful what do you wish for, punk!


Последната промена е направена од мирАл на Саб Фед 07, 2009 8:55 pm. Мислењето е променето 1 пати
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 8:51 pm

Live for nothing or die for something. - Рамбо
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Болиглава Саб Фед 07, 2009 9:00 pm

Нек сејт во Филм темава.

Него на темава, еден цитат од Se7en:
William Somerset: Ernest Hemingway once wrote, “The world is a fine place and worth fighting for.” I agree with the second part
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 9:09 pm

Мене најногу од сите реченици во филм ме имат наранато од Гладијатор ко ќе го прашат императоров Кој си ти истај ја маската, и овај џекски ќе се свртит Ајм Максимус Десмус Маридиус, генерал на таја и таја легија така нешто беше. Се ежам ко ќе го речит то.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 9:14 pm

Да то е мн јако на гладиатор!! Шо ме потсети на Троја на почеток ко ќе го победит Ахил на волон и ко ќе му речит кралон демек однеси му го овај скептар на твојот крал, и Ахил
He's not my king!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by kojgode Сре Фед 11, 2009 11:39 pm

Па добро момци, колико пута сам вам рекао да овде нема дувања.
Mi nismo andzeli
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Болиглава Сре Фед 11, 2009 11:53 pm

kojgode напиша:Па добро момци, колико пута сам вам рекао да овде нема дувања.
Mi nismo andzeli
*грчење на типот во соседната приколка и гласно смеење на Нанче*
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by mitan Сре Фед 11, 2009 11:55 pm

најновион дел од индијана џонс...го неам глеано цел само еден дел...влегвит во просторија со мн стари предмети и викат овде имат предмети од разни култури и набројвит земји и прва шо ја спомвит е македонија...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 12:02 am

kojgode напиша:Мене најногу од сите реченици во филм ме имат наранато од Гладијатор ко ќе го прашат императоров Кој си ти истај ја маската, и овај џекски ќе се свртит Ајм Максимус Десмус Маридиус, генерал на таја и таја легија така нешто беше. Се ежам ко ќе го речит то.Најдобрaтa сценa од Прекрасен ум:


И оваа ви е позната:
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 7:12 pm

Во последно време многу ми се вртит една такава реценица од Whisper филмон: -Isn't a demon just a fallen angel?
Иначе неам некоја посебна....
А да и оваа од House ми се свигат (иако филмон е катастрофа): -God came to my house and I killed him.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 8:24 pm

kojgode напиша:Мене најногу од сите реченици во филм ме имат наранато од Гладијатор ко ќе го прашат императоров Кој си ти истај ја маската, и овај џекски ќе се свртит Ајм Максимус Десмус Маридиус, генерал на таја и таја легија така нешто беше. Се ежам ко ќе го речит то.
те палит?? tongue
мене да... tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 8:36 pm

Хммм... од БалканКан - Наркоманон ко ќе речит:

Саво, јебем те у главу... опет си рендао печурке у хашиш afro

И од филмон The Rocker. Значи се сликет тапанароф од бендоф и гитаристоф(40-тина години и 17 години) со мобилен. и му викат:

Here it starts the moment of our success. We'll be famous and proud at our music. Rolling Eyes

И од филмон маска ко ќе му дојдет батињана демек несо ова она ау и тој важат тешка артилерија и им викат: Am I lucky? Do you feel lucky now...,punks? What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Obibos Чет Фед 12, 2009 8:39 pm

од бетмен :
Ко ке се бетмен и робин пред бетмобилон и бетмен ке му речит на робин : "Робин...влези во бет мобилот"
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by princess Чет Мар 05, 2009 12:23 pm

od Gladijator scenana koga i da ja gledam me lazet mornici mn e mokna .. Smile) definitiven favorit
princess
princess
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty najaka scena od troja

Пишување by princess Чет Мар 05, 2009 12:24 pm

princess
princess
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by комшивка Чет Мар 05, 2009 12:41 pm

-Името?
-Зумбула.
-Вашето име?
-Трендафил.
-Презиме?
-Каранфилови.
-Вие си знаете...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:15 pm

о марике опариш ,обрни се да го видиш да ти го бувнам да заспиш....хахах
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by комшивка Нед Апр 12, 2009 3:32 am

Узми си пуцке Зоне... хахахах се зезам бе Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 12:36 pm

From "Fear and Loathing in Las Vegas"

Raoul Duke(Jonny Deep)
:
We had two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five
sheets of high-powered blotter acid, a saltshaker half-full of cocaine,
and a whole galaxy of multi-colored uppers, downers, screamers,
laughers... Also, a quart of tequila, a quart of rum, a case of beer, a
pint of raw ether, and two dozen amyls. Not that we needed all that for
the trip, but once you get into locked a serious drug collection, the
tendency is to push it as far as you can. The only thing that really
worried me was the ether. There is nothing in the world more helpless
and irresponsible and depraved than a man in the depths of an ether
binge, and I knew we'd get into that rotten stuff pretty soon.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Bleak Саб Апр 18, 2009 5:02 pm

Едноставно ги обозавам овие зборој од Еди Ван Хален... не важит за гитара, за било шо во кое некој сакат да успејт...

In April 1996, in an interview with Guitar World, when asked about how he went from playing his first open A chord to playing "Eruption", Eddie replied:


Practice. I used to sit on the edge of my bed with a six-pack of Schlitz
Malt talls. My brother would go out at 7pm to party and get laid, and
when he'd come back at 3am, I would still be sitting in the same place,
playing guitar. I did that for years — I still do that.[2]
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by RoTkViCa Саб Апр 18, 2009 5:42 pm

мене многу убај реченици ми имат во Твајлајт:
You're like a drug to me. Like my own brand of heroin I love you или You're my life now...
а од A walk to remember : Our love is like the wind. I can't see it, but I can feel it....леле имат уште мн ама сеа само ова ми текна....и на некој места во овие филмој веќе се топаааам Embarassed
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Џими Саб Апр 18, 2009 6:27 pm

Арнолд Шварценегер во Терминатор - I'll be back.

Подобро амин.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by zzz Саб Апр 18, 2009 6:43 pm

комшивка напиша:-Името?
-Зумбула.
-Вашето име?
-Трендафил.
-Презиме?
-Каранфилови.
-Вие си знаете...
Cool
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Odyssey Саб Апр 18, 2009 7:57 pm

With Great Power Comes Great Responsibily!

Од кој филм е знајт некој? Сигурно знајте...
хахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Mary Jane Пон Апр 20, 2009 3:14 pm

Odyssey напиша:With Great Power Comes Great Responsibily!

Од кој филм е знајт некој? Сигурно знајте...
хахаха

Спајдермен, ама Стен Ли ја имат напишано.

Life is like a box of chocolates... you never know what you're gonna get. - мојата омилена. (Forest Gump)
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Цитати кој ви будат филмови! Empty Re: Цитати кој ви будат филмови!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот