Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Верувате ли во живот после смртта?

+28
REGINA
Ivana
p4eli4ka
METALBOY
Рокси
Gallowsraven
kirce
Кирил
Punk
мирАл
PhiLL * E
malina
fairy
МаКсач
TONI
pankerishte
mitan
noviot
Obibos
Stefk0
L S D
Jas**
T&T
The Breaking Dawn
Mary Jane
folder
корун
kojgode
32 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 6:29 pm

НАЈВЕРОЈАТНО МНОГУ ОД ВАС НЕКОГАШ СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ДАЛИ ИМА НЕКАКОВ
ЖИВОТ ПОСЛЕ СМРТТА . ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЧОВЕЧКАТА ДУША ...! ВООПШТО ДАЛИ
ЧОВЕКОТ ЗАСЕКОГАШ ЗАМИНУВА ИЛИ ОСТАНУВА ДА ЖИВЕЕ НЕКАДЕ ВО НЕКОЕ ВРЕМЕ
ВО НЕКОЈ ПРОСТОР .Верувате ли во живот после смртта? Iconwaveea9Верувате ли во живот после смртта? Iconwaveea9Верувате ли во живот после смртта? Iconwaveea9
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 7:50 pm

Да, живее на кајгана форум
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 11:46 pm

Јас не вервам во живот после смрт, ак имат некој да ми докажит само нек повелит!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:26 am

Никојпат не верував и од ко го прочитав Пеколот од онај Данте (мрднатиот) уште појќе не верувам...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 18, 2009 10:41 pm

ова е нешо шо немат никојпат да го дознајме дур не умриме а и прашање од кое потеквет милиони други...
еве ви една добра страна на смртта..
не морат да се замараме со олку бла прашања...и не можам да коментирам појќе зш страшно се нервирам шо не знам...Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:06 pm

Јас верувам дека постои физичка смрт, а психичко присуство на пример со реинкарнација. Знам, забегана сум....
Не верувам дека душата умира со телото, тоа сигурно.
Темава е дискутабилна... Мислам многу, ама ај само ова ќе го напишам..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 11:33 pm

T&T напиша:Јас верувам дека постои физичка смрт, а психичко присуство на пример со реинкарнација. Знам, забегана сум....
Не верувам дека душата умира со телото, тоа сигурно.
Темава е дискутабилна... Мислам многу, ама ај само ова ќе го напишам..
Jaс сум твој истомисленик.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Jas** Чет Фед 05, 2009 11:43 pm

Ak umram pred tebe ke najdam vreme da dojdam ovde pak i da ti kazam kaj sum i so se desavat vo rajot =)


Vervam zs da ne:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by T&T Пет Фед 06, 2009 12:10 am

Mary jane,Пеколот не била напишана за да ни укажит на казните после смртта, туку да да ни дека преку покајување човек да си направи рај на земниот живот.
Иначе книгава ми е една од најубајте
го обожавам типот
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 12:18 am

Jaс не можам да читам книги во стихој не ми е тука мозокоф ко ќе читам такви книги така да ни Пеколот не ја прочитаф.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by L S D Пет Фед 06, 2009 12:38 am

за пеколот кец добив на писмена.. а иначе шо знам..ваљда имат Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Stefk0 Пет Фед 06, 2009 1:27 am

Не вервам.. Мислам дек чим си умрел си умре.. немаш вејже душа да останит и да лутат по светов или да се реинкарнират. А то шо е убо да си вервиш дек чим умриш си ојш на пубо место, убо е
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Obibos Пет Фед 06, 2009 1:29 am

Секако...


НЕ!
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by noviot Пет Фед 06, 2009 3:34 am

Дур не се вратит некој да ми кажит не вервам
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by mitan Пет Фед 06, 2009 10:28 am

ко ке умрам ке дознам дали имат живот после смрта...а сеа не вервам:D:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by pankerishte Пет Фед 06, 2009 2:33 pm

Не верувам.Иако ова е едно од оние вечни прашања Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by TONI Вто Фед 24, 2009 2:21 am

T&T напиша:Mary jane,Пеколот не била напишана за да ни укажит на казните после смртта, туку да да ни дека преку покајување човек да си направи рај на земниот живот.
Иначе книгава ми е една од најубајте
го обожавам типот
Само колку и ти не си во право. Very Happy
Мене професор сосем трето ми има кажано(во врска со општеството во кое живеел,уствари го опишува со задни зборови).
Ама ко ќе размислиш Данте нигде нема кажано што му значит книгата туку тоа го кажуваат критичари.Епа луѓе сме и различно размислуваме така да секое мислење шо е приближно на можно,може да се земе како точно.

Инаку во врска со темата...незнам ни дали верувам или не.Едноставно на средина сум(а мразам средина во све)
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by МаКсач Вто Фед 24, 2009 2:27 am

Не верувам. И растение имат живот после смртта? Зш и то ко нас е живо суштество. Ова живот после смртта малку религиски ми звучит...имагинација, уствари мижи да те мамам.
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by fairy Вто Фед 24, 2009 8:54 pm

можда на некој начин и вервам....незнам, некој викет дека нешто шо ти се дешават си го помислил исто така ко шо се десило, дека е од претходниот живот и незнам некој такви ствари, ама незнам....
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by malina Вто Фед 24, 2009 9:35 pm

Мислам дека вервам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 25, 2009 1:47 am

МаКсач напиша:Не верувам. И растение имат живот после смртта? Зш и то ко нас е живо суштество. Ова живот после смртта малку религиски ми звучит...имагинација, уствари мижи да те мамам.

Да де, то ти е таа легендарна компензаторска функција на религијата.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 26, 2009 11:55 pm

вервам дек ќе е мн досаден тој животот !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by мирАл Пет Фед 27, 2009 8:44 pm

Св климент во црквана ојдовме еднуш од нашкола и Јана мислам се викаше таа и почна да ни објасвит демек добрите ке одет во рајот а лошите во пеколот (доста познато)
И дека во пеколот секој ден ќе ни ги сечеле нешо рацете и нозете и тие пак ке растеле и така до + бесконечност.... )
Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Punk Саб Фед 28, 2009 3:18 am

ќе останет коски под земја и толку.. как да не сме живееле не е докажано и зато не вервам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Кирил Саб Фед 28, 2009 7:44 pm

Да бе ко ке умрит чоек се реинкарнират во то најмногу шо го мачел, а ако успејш да доживиш нирвана немат да се реинкаринираш . Така не учето овде ЧД

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во живот после смртта? Empty Re: Верувате ли во живот после смртта?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот