Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Патриотизам и Национализам

+5
МаКсач
STIFLER
комшивка
mitan
pankerishte
9 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Патриотизам и Национализам - Page 2 Empty Re: Патриотизам и Национализам

Пишување by Азра Пон Aвг 10, 2009 11:19 am

просветли не` Shocked
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Патриотизам и Национализам - Page 2 Empty Re: Патриотизам и Национализам

Пишување by Џајко Пон Aвг 10, 2009 3:02 pm

Четкар напиша:А знајте вие шо е МАКТЕОН?

толку комплексен поим изглеа само ти мојш да го знајш
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Патриотизам и Национализам - Page 2 Empty Re: Патриотизам и Национализам

Пишување by Четкар Чет Aвг 20, 2009 3:27 pm

Џајко напиша:
Четкар напиша:А знајте вие шо е МАКТЕОН?

толку комплексен поим изглеа само ти мојш да го знајш

Хаха, прочитај си малце бе ман. МАКТЕОН е обожување на све шо е македонско. Значи еден вид македонско светилиште. Од антиката до денес. МАК - македонија, ТЕОН - светилиште. Се одржвет и македонски космополитски собири во Кочани. Прогуглајте малце ќе дознајте појќе за суштината на овај поим и неговото значење.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Патриотизам и Национализам - Page 2 Empty Re: Патриотизам и Национализам

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот