Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Генгста Оро

+10
комшивка
Mary Jane
Bleak
Lastojca
Stefk0
Џајко
Obibos
hollow
kojgode
noviot
14 posters

Go down

Генгста Оро Empty Генгста Оро

Пишување by noviot Вто Фед 03, 2009 10:31 pm

"Генгста оро – дефинитивно најмакедонска песна на националниот Евросонг"

http://mmm.com.mk/?ItemID=FF3E61BFCD589B43A710CAE4026E32E1


Последната промена е направена од noviot на Вто Фед 03, 2009 10:39 pm. Мислењето е променето 1 пати
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by kojgode Вто Фед 03, 2009 10:34 pm

Јас ќе гласам за оваа песна. Ептен е јака и само оваја песна мојт да не доведит до финале за разлика од лајно песната лани. Изведена од рамбо, пинокио и Тамара Тодевска.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by hollow Вто Фед 03, 2009 10:53 pm

Хаха и јас ке пуштам некоја порака
OHRID RULZ
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Obibos Вто Фед 03, 2009 11:02 pm

hollow напиша:Хаха и јас ке пуштам некоја порака
OHRID RULZ
*не се појке охрид рулз...Сленг се сеа santa
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Џајко Вто Фед 03, 2009 11:04 pm

Како и да е, опасни се :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Stefk0 Вто Фед 03, 2009 11:06 pm

WtF.. Генгста оро . . . шо ќе да е за него ќе гласам ама имено му е за на свадба во с. велгошти, а не на евросонг
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Lastojca Вто Фед 03, 2009 11:08 pm

хаха да ја имам слушнато ова песна и мислам дека само ова му е мајката за на евровизија...не требит да се замараме многу многу
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 11:20 pm

Можда в грат су посљеден, ама зато ќе нас горе ф село су прф ете дојде и тој мик и петело пусхти крик дојде време мие вие и тие да заиграме македонско...ГЕНГСТА ОРО ае брату опушчај се Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Mary Jane Вто Фед 03, 2009 11:23 pm

Чим е од Даниел песнава, морат да е "посебна"...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by комшивка Сре Фед 04, 2009 12:17 am

а дан знајт некој кај можам да ја слушнам?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by TONI Сре Фед 04, 2009 12:22 am

комшивка напиша:а дан знајт некој кај можам да ја слушнам?
На тв за некое време Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Иначе ќе речам добра е само малку текстот ама ајде.За музиката немам коментар.Посебно гајдата и мадолинине и нормално,крајот кој го красит делово. Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 11:54 pm

комшивка напиша:а дан знајт некој кај можам да ја слушнам?

ако ја немаш сеуште можеш да ја спуштиш од овде
http://www.mmm.com.mk/default.asp?ItemID=8A08344C3D4D35498D3F92BB6CBEB76C
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 6:19 pm

Mary Jane напиша:Чим е од Даниел песнава, морат да е "посебна"...

За мене „посебна“ е на кичевски... трагедија.. ај музикана, поминвит некако, ама текстон - кулминација на сељачаната.
Се извинувам на директноста
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by METALBOY Пон Мар 16, 2009 11:27 am

Многу е уба, ама откако ке го исклучиш тонот. Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Генгста Оро Empty Re: Генгста Оро

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот