Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

No places to go out to ...

+22
Golub-Samoubica
Ivana
Џајко
Болиглава
Jordison
Odyssey
Рокси
Bleak
lost girl
grgrgr
noviot
Mary Jane
The Breaking Dawn
hollow
корун
Stefk0
malina
комшивка
Marej
kojgode
pankerishte
PhiLL * E
26 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Вто Фед 03, 2009 8:17 pm

корун напиша:
pankerishte напиша:Што е НЕцивилизирано место?

Шума silent
Цивилизирани места се ак имаш покрив на глата и не ти дуват ветар во полојната.

Од некоја книга го читаше ова или?
Каква дефиниција...ц ц ц... Evil or Very Mad
Јас мислам пак дека нецивилизирани места се тие каде што имаш покрив на глава,пијаш пијачка за 150 денари,те понижуваат кога чекаш предврата за да влезиш,им се упикаваш на обезбедување и внатре се понашаш како светот да си го купил пошто ваѓаш малборо кутија.
Тоа е нецивилизирано.
Јас сум седел надвор,и сум крпел пари со цело друштво да пијам боца вино и да пушам 57ца.И јас сум излегвел после по незивилизирани места.ихихихи...
Мн испрани мозоци бре имате.Како родители се понашате. pirat
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by корун Вто Фед 03, 2009 10:18 pm

Во врска со перењево, излеа некој на центрифуга е пуштен...Иначе јас ти се дивам на дефиницијава, и Робинзон Крусо би се сложил со тебе, верви ми.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by grgrgr Сре Фед 04, 2009 1:25 am

корун напиша:Во врска со перењево, излеа некој на центрифуга е пуштен...Иначе јас ти се дивам на дефиницијава, и Робинзон Крусо би се сложил со тебе, верви ми.
хаххаахаха не знам зш ама смеење мн ми дојде

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by pankerishte Сре Фед 04, 2009 3:08 am

корун напиша:Во врска со перењево, излеа некој на центрифуга е пуштен...Иначе јас ти се дивам на дефиницијава, и Робинзон Крусо би се сложил со тебе, верви ми.
Па јас само кажав како поголемиот интелектуален свет ги опишува нецивилизираните места.а дали Крусо се сложува со мене,и не е некоја голема работа.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by lost girl Пон Јун 08, 2009 7:40 pm

види ти кроун или кој и да си појма неам...панкериштево ти кажа све како е шо е.. зато шо видел шо се дешават и на други места како шо се дискотекиве или шо знам јас каде а ти можда само си слушнал -као демек "овие шо седат по тревине се не цивилизирани луѓе" па сеа кажвиш...пробај види како е, па после одбери дали ќе седиш в трева ..или ќе се туркаш за да слушаш некој шо преку неговите песни ќе ти раскажит како -барал ѕид за да ти ја удрит глата хаха позз pirat
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јун 08, 2009 7:57 pm

убо де шо му се туривте.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by lost girl Пон Јун 08, 2009 8:27 pm

е сеа не му се туривме туку на некој начин се обидовме да му кажиме " да ги поштоват тугите интереси" тој прв кажа како она шо ние го сакаме е -нецивилизирано...па...јас неможам да не вратам ..сру Smile
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Bleak Пон Јун 08, 2009 9:25 pm

Иначе да се надоврзам на горниве коментари...

Прво Тејчу не е турвење ова... само си дискутирале љуѓево...
Второ... побрзо екстаза ке лапниш или џоинт ќе свиткаш в дискотека отколку в парк... Влегвиш в дискотека во вц виткаш се дуваш и крај... или екстазата ја лапвиш кољакот на екс и ка ноф...

А в парк да истајш ти ризли глупости... цајкани ич не поминвет од кај сараиште или од кај КИМ така?

Трето... љуѓето си се цивилизирани... ако ти изгледет ко тентерковци на прв поглед ама све шо гледаш поголемо од тебе со исклучок 4-5 души други све по факултети се со оцени 8-10. И знает да напрает муабет за разлика од некој напотени брачки лапидариус или шо ти знам јас каде... То е то од мене...

ОВА Е МОЕТО МИСЛЕЊЕ!!!
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Рокси Пон Јун 08, 2009 10:42 pm

A jас мислам дека се’ то ви се предрасуди.
Ко шо имат металци глупи ко точкој, така имат и „кремци“, и рапери, и панкери, и хипици и не3нам ти шо друго.
Ко шо имат металци паметни така имат и други луѓе.
Мислам, ај-кју воопшто не 3ависит од то која етикета ти ја лепит општеството или си ја лепиш самиот на себеси.
А темата беше дека нема места за излегување, а не дали металците се најпаметни или најглупи.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јун 08, 2009 10:46 pm

мислам дек не го мислеше така ко шо вие го сфативте.
зато реков шо му се туривте. а блажо ти ептен ги помеша работиве лапидариуси, вецеа, сараиште настрана то . tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Odyssey Пон Јун 08, 2009 10:56 pm

pankerishte напиша:
корун напиша:И овде мојме да се собериме кај било и да се напрајме шо ке се напрајме, прам муабет за цивилизирани места не во паркој и остали андерграунд места.
Што е НЕцивилизирано место?

клубови, дискотеки...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Рокси Пон Јун 08, 2009 11:14 pm

Еве ти две дефиниции за Цивилизација (од лексикон)

1. висок степен на општествен развој и материјална култура (техника, образование, вештини, сфаќања, етички начела);
2. префинетост и воспитаност во однесувањето.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Jordison Вто Јун 09, 2009 12:23 pm

Еј дај не го мешајте лапидариус Sad
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Marej Вто Јун 09, 2009 5:35 pm

Е на времето ко одевме Гуд Фелас..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Болиглава Вто Јун 09, 2009 6:04 pm

Marej напиша:Е на времето ко одевме Гуд Фелас..
Влез + РакоКола 40. Метиси.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Џајко Вто Јун 09, 2009 6:17 pm

пет по осумдесет тристотче. метиси
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Ivana Чет Јун 11, 2009 6:20 pm

The Breaking Dawn напиша:не сме толку ограничени со места колку шо сме со музика...сепак друштвото е најбитно Wink
ова ногу ме бендисвит... се сложвам потполно!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Golub-Samoubica Пет Јун 12, 2009 4:15 am

Ivana напиша:
The Breaking Dawn напиша:не сме толку ограничени со места колку шо сме со музика...сепак друштвото е најбитно Wink
ова ногу ме бендисвит... се сложвам потполно!
Алал да ти е на умот!!!
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Angelic Пет Јун 12, 2009 11:28 pm

веќе нигде не ми се одит.. убо ми е и на отворено.. онака.. пијаноо (не секогаш), веселоо.. ама и то ќе ти здосадит некогаш.. ама то е..
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Infected Пон Јун 15, 2009 5:47 pm

Ај в чера го отворија Кадмо па мн ми се бендиса како е и мислам дек ќе е супер летово таму!!!
Infected
Infected
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 40

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by корун Пон Јун 15, 2009 6:36 pm

Infected напиша:Ај в чера го отворија Кадмо па мн ми се бендиса како е и мислам дек ќе е супер летово таму!!!

Убо осветлење и озвучење, ме бендиса...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by kojgode Пон Јун 15, 2009 9:21 pm

Да и мене многу ме бендиса Кадмо. Имаше луѓе од сите возрасти.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Jordison Пон Јун 15, 2009 9:28 pm

КАДЕ ВЕЧЕР БЕ АЛОООООООООООООООУУУ?!?!?!
: - )
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by METALBOY Вто Јун 16, 2009 10:27 am

Jordison напиша:КАДЕ ВЕЧЕР БЕ АЛОООООООООООООООУУУ?!?!?!
: - )
Ај на твистерс Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by комшивка Вто Јун 16, 2009 3:51 pm

kojgode напиша:Да и мене многу ме бендиса Кадмо. Имаше луѓе од сите возрасти.

хахах цел го прошета, претпоставувам дека виде доста луѓе....
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

No places to go out to ... - Page 2 Empty Re: No places to go out to ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот