Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Марфиеви закони

+5
Bleak
tHeJunKy
мирАл
T&T
TONI
9 posters

Go down

Марфиеви закони Empty Марфиеви закони

Пишување by TONI Саб Јан 31, 2009 11:46 am

Баш еве нека има посебна тема за ова бидејќи мн се интересни.Баш летото ко работев со книги имав и марфиеви закони и си се изначитав.И ако можит постојте со марфиеви закони да се префрлат овде или препишат.
еве неколку марфиеви еротски закони:

-Многу работи се подобри од сексот,многу работи се полоши од сексот,но не постои ништо како сексот.
-Колку пати да си добил,ако ти се понуди-прифати,бидејќи секогаш ќе биде поинаку.
-Сексот одзема најмногу време,а донесува најмногу неволји.
-Трудот кој е потрошен на истражување на женските гради да бил насочен на некоја вселенска програма,сега веќе би имале излети на месечината.
...и една шо вистина е посебна и сите ја знајме...-Во мрак сите жени се убави. Laughing
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 12:50 pm

хаха
последново колку само не е точно..
Јас негде имав напишано неколку.. Еве ги пак

Жената без маж е како риба без велосипед
Љубов е да бидеш идиот заедно со некого
Пред да го најдеш принцот на бел коњ, мора да бакнеж многу жаби

Имам 3 книџиња со Марфиеви: Еротски, За живото и за њубовта. Ко ќе ги најдам, ќе напишам нешто појќе
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by TONI Саб Јан 31, 2009 1:45 pm

-ВО МРАК СИТЕ ЖЕНИ СЕ УБАВИ.----во повеќето случаи точно. Laughing

-Од 0 до 18 години на жената и се потребни добри родители.ОД 18 до 35,добар изглед.Од 35 до 55,убави особини.Од 55 натаму,убав капитал.
-Кога сиромаштијата чука на врата,љубовта скока низ прозорец.
-Кога не би имало жени,дијамантот би бил обично камче.
-Дајте и на некоја жена 10 добри совети,таа ќе го следи само единаесеттиот-својот.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by T&T Саб Јан 31, 2009 3:08 pm

Ако се во мрак сите жени убави, тогаш мажите ни во мрак ко ќе ништо не се гледат не се....
Razz:P:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by мирАл Саб Јан 31, 2009 4:56 pm

Иам едно книџе мама го купи од св наум ко ке го најдам ке ви изнапишам (веќе во потрага сум)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 5:04 pm

T&T напиша:Ако се во мрак сите жени убави, тогаш мажите ни во мрак ко ќе ништо не се гледат не се....
Razz:P:P
офтопик
да бевте убај, немаше да се шминкате Razz
онтопик
Ако веруваш дека врската нема да успее, но сепак сакаш да се обидеш, тогаш секако нема да успее.
Последица: Подоцна ќе откриеш дека врската не успеала бидејќи не си верувал дека ќе успее.

Каде и да возиш, тоа е угоре и спротивно на ветрот.

Единствениот лек против сексот е уште повеќе секс.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by TONI Саб Јан 31, 2009 7:29 pm

-Жените сакаат колку што можат,а мажите колку што ќе посакаат.
-Жената е како сенка:ако трчаш по неа бега,ако трчаш пред неа,трча по тебе.
-Кога еден маж нешто ќе стави на срце кај една жена,тоа е обично неговата рака.
-Би сакале да знаете дали интелигентните мажи се подобри мажи?
Но,драга госпоѓо,интелигентните мажи воопшто не се женат.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by Bleak Чет Фед 19, 2009 12:26 am

Жените се за жал најнеопходното зло за мажите.
Да беше жената арна и ѓаолот ќе се женеше
На жена тајна не кажувај
Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 19, 2009 12:38 am

морам една за уметноста
природата и уметноста - материја и дело. Нема убавина која е без дотерување, секоја совршеност се претвара во варварство ако уметноста не ја водигне.....колку е точно Razz;)
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by корун Пет Апр 03, 2009 8:17 pm

Ако по грешка стегниш две дугмина на тастатура, секоаш ке се откуцат то шо не ти требит...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by zzz Пет Апр 03, 2009 9:48 pm

Смеј се..Утре ке биде полошо
Доколку нешто може да тргне наопаку, ќе тргне наопаку.
Ако ти падне лепче намачкано со нешто мора да падне на намачканата страна
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by TONI Саб Апр 04, 2009 11:25 pm

-Мажите им зборуваат на жените исто,но за среќа секогаш на друга жена.
-Џентлмен е мажот кој ја заштитува жената-се додека не остане насамо со неа.
-Кога еден маж нешто ќе стави на срце кај една жена,тоа е обично неговата рака.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 4:35 pm

Имам едно книџе со марфиеви закони еве несо така поинтересно...

-Војната помеѓу половите е единствената војна од сите во која непрјателите по правило спијат заедно.
-Жената е втората божја грешка.
-Навиката непрекинато да се гледа едно исто лице има за последица после некое време да почне да изгледа убаво.
-Тајната на успехот лежи во искреноста.Ако научиш да ја одглумиш, си успеал.
-Има луѓе кои никогаш не би се вљубиле да не слушале како се зборува за љубовта.

ај доста се Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Марфиеви закони Empty Re: Марфиеви закони

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот