Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мистерија за охридското езеро.

+5
корун
комшивка
sokol
xpert
kojgode
9 posters

Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Мистерија за охридското езеро.

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 5:39 pm

Пронајдено е античко кајче во близина на охридскиот, кај месноста подмоље. Дали тоа укажува на фактот дека езерото било проширено до таму? Што е причина на повлекување на езереото во денешниве граници?
Еве и фотоматерјал од местото на настанот.
Мистерија за охридското езеро. Kajce.2
Мистерија за охридското езеро. How-to-build-a-wooden-boat
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 8:27 pm

Ситуацијата е алармантнаExclamation Exclamation Exclamation
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by sokol Саб Јан 10, 2009 3:03 pm

не су видел нешчо вакво
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by комшивка Пон Јан 19, 2009 9:31 pm

Не било проширено јас да ти кажам.. Имало железничка на местото на новион пат Охрид - Струга, водата си била кај што е и сега, можеби само на малку повисоко ниво (т.е. само неколку метра максимум поблечена). То е то. Cool
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by kojgode Пон Јан 19, 2009 9:33 pm

комшивка напиша:Не било проширено јас да ти кажам.. Имало железничка на местото на новион пат Охрид - Струга, водата си била кај што е и сега, можеби само на малку повисоко ниво (т.е. само неколку метра максимум поблечена). То е то. Cool
Те молам престани да шириш лажни пропаганди на форумов. Како не ти е срам. А како тогаш го објаснуваш кајчето кое е пронајдено таму? а?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 11:25 pm

kojgode напиша:Те молам престани да шириш лажни пропаганди на форумов. Како не ти е срам. А како тогаш го објаснуваш кајчето кое е пронајдено таму? а?

Тоа ја објаснува развиеноста на македоснката држава како прва со подводна железничка....
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by Fantom Вто Јан 20, 2009 3:18 pm

Јас мислам дека езерото било до кај мене во дворон проширено пошо во дворон кајче иам.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by mitan Вто Јан 20, 2009 3:44 pm

вака сеа....езерово е повлечено...да вистина ама некогаш имат бидено и под ова ниво шо е сега...малце логички...наколни живеалишта имало така???имало...епа сигурно не ги коеле колците тогаш по 5 метра вземја....значит било мн ниско нивово....и наднаш надошла вода...и зато така лугето искористиле за наколни живеалишта....е сеа во овај период со сме ние баш сега нивово на водава е повлечено ама не многу....а всушност било мн помало езерово...па се напрајло мн големо и сеа е тамам:D:D:Dми е мака да пишам уште инаку имат да се објаснит и за охридско струскиот регион зш и тука имат мн вода кај со садет јаболка...а чим имат тука вода то е од некогаш..
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 7:40 pm

/ \
|
|
Учен чоек исполнет со аргументи и факти
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by psycho Сре Јан 21, 2009 9:34 pm

Ко шо мојте да забележите, кајчено е ново?... Фарбано е лакирано и стаено да се сушит, фала :$
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 9:36 pm

psycho напиша:Ко шо мојте да забележите, кајчено е ново?... Фарбано е лакирано и стаено да се сушит, фала :$

Дефинитивно не си во право, брановите го имаат направено своето...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by комшивка Сре Јан 21, 2009 9:41 pm

Веќе колку е античко кајчено... Пишам од тоа што ми го кажале од фамилијава, со оглед дека живеале на тие (овие) простори кој знајт од кога.. многу пред да се појавит античково кајче.. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Мистерија за охридското езеро. Empty Re: Мистерија за охридското езеро.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот