Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

K-15

+10
корун
Болиглава
misticnata
Bleak
kojgode
комшивка
TONI
мирАл
grgrgr
tHeJunKy
14 posters

Go down

K-15 Empty K-15

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 10:04 pm

најјаки дечки у мк Very Happy

К-15 е хумористична емисија која ја забавува целата Република Македонија. Во прво време се емитуваше на А1 телевизија потоа на Сител Телевизија па потоа на Канал 5 Телевизија се емитуваше и на МТВ 1 и конечно отворија свој телевизиски канал каде што се емитуваат. Снимени се 13 циклуси емисии што во емисии значи околу 150 и околу 2000 скечеви.

ако не знаевте кои се Very Happy Very Happy Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by grgrgr Пет Јан 30, 2009 1:02 am

sumjam dek nekoj ne znajt:)))))))))))))....najjaki mi se i najsmesni od site...alal da im e...i edna molba ,ako go imat nekoj onaj skecon mile -tabladzija .Mnogu e staro Mile nesto zborvit kazvit.Go baram segde ama ne mozam da go najdam:)

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by tHeJunKy Пет Јан 30, 2009 1:05 am

а јас исто неможам да го најдам, блажо на ристо ко ќе му кажвит:
у живото има 2 работи да се секирас, или че умреш или че живееш. ако живееш, нема шо да се секираш, ако умреш, па нема шо да се секираш.... така нешто беше Very Happy Very Happy Very Happy
ак го имат некој би било мн закон да го постират
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by grgrgr Пет Јан 30, 2009 1:46 pm

e to na you tube go gleav ednas

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by мирАл Пет Јан 30, 2009 10:02 pm

Струшките ручеци на поезијата убедливо најако Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by TONI Саб Јан 31, 2009 1:26 pm

Дечки дан мојте да го пастирате она ко ќе го прашвит ристо на блажо(на дрво качен) за цацко работа нешо да се најт.И ко ќе му предложвит за директор,за шеф со убај плати.Ристо ќе му речит..абе дај нешо за 200 евра некоја работа.Блажо тогаш ќе му речит:Еееееее не може,за таква работа треба факултет.Е ова ми беше едно од појаките.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by комшивка Саб Јан 31, 2009 3:02 pm

мирАл напиша:Струшките ручеци на поезијата убедливо најако Razz

леле дааа.. а ти Маро мори.. газиш јамболии у када.. а од секс Маро мори, абер да се немало.. итн
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by комшивка Саб Јан 31, 2009 3:05 pm

-Е ре?
-Е. Ти е?
-Е... Гледаш бе, ние охриѓаниве како си се разбираме, ни глагол да употребиме ни нишо.... А оние скопјанишчана ни ваѓет муабети онде, мртов лабуд.. итн
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by kojgode Сре Фед 04, 2009 11:31 am

kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by Bleak Вто Фед 10, 2009 1:08 am

хаха
Миле: Простет што ве разбудиф
Тошо: Немај гајле батка, и онака морав да станам зш ми звонеше телефонот Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by tHeJunKy Вто Фед 10, 2009 1:43 am

Ај бе некој нек го најт она:

Блажо: У живото има за две работи да се секираш...

никако неможам да го најдам Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by misticnata Вто Фед 10, 2009 1:46 am

табаните ти се маро мед да лижиш, а од секс маро мори абер да се немало..
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by tHeJunKy Вто Фед 10, 2009 1:50 am

Хитлер: Извинен зи бите! Хабен зи една боца плин, ми идат пријатељи од израељ, ахххммм???
Гоце Делчев: Неаме, не.
Хитлер: аххмм? Ја вољ! Извинен зи!
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by Болиглава Сре Фед 11, 2009 1:11 am

grgrgr напиша:sumjam dek nekoj ne znajt:)))))))))))))....najjaki mi se i najsmesni od site...alal da im e...i edna molba ,ako go imat nekoj onaj skecon mile -tabladzija .Mnogu e staro Mile nesto zborvit kazvit.Go baram segde ama ne mozam da go najdam:)
Појли


Laughing Laughing Laughing
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by kojgode Сре Фед 11, 2009 1:14 am

Ова е најјакото од сите.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by корун Сре Фед 11, 2009 1:59 am

Доста поучно е клипчево
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by комшивка Чет Фед 12, 2009 11:00 pm

комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by комшивка Пон Јун 15, 2009 6:45 pm

комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by Џајко Пон Јун 15, 2009 7:37 pm

kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by Ivana Саб Jул 11, 2009 2:03 am

^hahah
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by Четкар Пон Aвг 24, 2009 9:06 pm

"Од сељак бег не бидуват бе мали"- Охриѓанецот Very Happy
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 33
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

K-15 Empty Re: K-15

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот