Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бесмртност

+10
The Breaking Dawn
twilight
pankerishte
hollow
L S D
Болиглава
Lastojca
Mary Jane
kojgode
Master
14 posters

Go down

Бесмртност Empty Бесмртност

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:30 am

Дали би сакале да сте бесмртни? Зошто? Кои се вашите мислења на оваа тема???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 12:32 am

Јас не сакам да сум бесмртен. Доста ми се 70 години и плус јас вервам во живот после смрт. И ако сум бесмртен ќе ми се здосадит све ќе сакам да се убијам од досада а нема да можам ќе полудам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Mary Jane Чет Јан 29, 2009 12:34 am

Нема да ни е животот исполнет и интересен...вака не знајме шо не чека, а ако сме бесмртни нема да имаме желба за живот.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Lastojca Чет Јан 29, 2009 12:37 am

и јас не сум за...да можеше само да си се договориш кога ќе си умриш .
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:42 am

Јас мислам дека еден просечен човечки живот не е доволен, барем мене не ми е.
Тргнувам од знаењето, замислете колку знаење ќе имате ако сте бесмртни.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 12:45 am

Master напиша:Јас мислам дека еден просечен човечки живот не е доволен, барем мене не ми е.
Тргнувам од знаењето, замислете колку знаење ќе имате ако сте бесмртни.
И шо прајме ако сите се бесмртни? На куров ќе се качиме?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by L S D Чет Јан 29, 2009 12:48 am

Lastojca напиша:и јас не сум за...да можеше само да си се договориш кога ќе си умриш .
мојш петстотче од договор Razz:P и после се пресметвит камата од 5% за секоја година хххх Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:54 am

Болиглава напиша:
Master напиша:Јас мислам дека еден просечен човечки живот не е доволен, барем мене не ми е.
Тргнувам од знаењето, замислете колку знаење ќе имате ако сте бесмртни.
И шо прајме ако сите се бесмртни? На куров ќе се качиме?


Мојш сам да си се качиш на пенисот!????? (зборот на К ми е некако глуп)
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 1:00 am

Master напиша:
Болиглава напиша:
Master напиша:Јас мислам дека еден просечен човечки живот не е доволен, барем мене не ми е.
Тргнувам од знаењето, замислете колку знаење ќе имате ако сте бесмртни.
И шо прајме ако сите се бесмртни? На куров ќе се качиме?


Мојш сам да си се качиш на пенисот!????? (зборот на К ми е некако глуп)

Не, ама зато можам да носам други бесмртни личности на него.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by hollow Чет Јан 29, 2009 1:04 am

Некако глупа ми е идејата на бесмртност зш сите шо ги знајш и шо си близок ке умрет и после немаш причина да продолжиш да живејш освем ако имаш желба да се качиш на к од болиглава
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 1:06 am

А шо ке е со планетава ако сме бесмртни...хахахах...очигледно Кинезине се бесмртни...хихих Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 1:14 am

Ако толку не е важна бесмртноста зошто порано сите сакале да се бесмртни
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 1:15 am

Не сите некој сакале да се бесмртни тие шо барале моќ голема тие сакале да се бесмртни.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by twilight Чет Јан 29, 2009 1:17 am

па не е баш нај да си бесмртен.ти ќе си живејш вечно,млад/а и убав/а али тие шо ги сакаш ќе умрет.и шо после?-пак сам ќе си останиш Smile
When you can live forever,what do you live for?
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 01, 2009 4:48 am

twilight напиша:па не е баш нај да си бесмртен.ти ќе си живејш вечно,млад/а и убав/а али тие шо ги сакаш ќе умрет.и шо после?-пак сам ќе си останиш Smile
When you can live forever,what do you live for?

хехе во право си....ти се погоди темава со филмов... Laughing Laughing

единственото нешто лошо во бесмртноста е самотијата... pale
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:53 am

Абе добро е да си сам.Што вие.Ке јадам по цел ден Сникерс и Марс.И пиво ке пијам....и така дури има залихи на планетава.
После то...ке чекам марсовци да ме спасет од самотија Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by T&T Нед Фед 01, 2009 3:32 pm

pankerishte напиша:Абе добро е да си сам.Што вие.Ке јадам по цел ден Сникерс и Марс.И пиво ке пијам....и така дури има залихи на планетава.
После то...ке чекам марсовци да ме спасет од самотија Very Happy
Ќе падниш во депресија од самотија..

Иначе, јас не би сакала да сум бесмртна. Ќе кажам една реченица од Ниче шо ќе кажит се за моето мсилење и плус ќе ве почтедам од реферати

ОНА ШТО Е ЗНАЧАЈНО, НЕ Е ВЕЧНИОТ ЖИВОТ, ТУКУ ВЕЧНАТА ЖИВОСТ. (Го обожавам типов)
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:26 pm

T&T напиша:
pankerishte напиша:Абе добро е да си сам.Што вие.Ке јадам по цел ден Сникерс и Марс.И пиво ке пијам....и така дури има залихи на планетава.
После то...ке чекам марсовци да ме спасет од самотија Very Happy
Ќе падниш во депресија од самотија..

Иначе, јас не би сакала да сум бесмртна. Ќе кажам една реченица од Ниче шо ќе кажит се за моето мсилење и плус ќе ве почтедам од реферати

ОНА ШТО Е ЗНАЧАЈНО, НЕ Е ВЕЧНИОТ ЖИВОТ, ТУКУ ВЕЧНАТА ЖИВОСТ. (Го обожавам типов)
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Marej Нед Фед 01, 2009 4:28 pm

Хахахаха, ако Ниче имал вечна живост...
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by T&T Нед Фед 01, 2009 6:43 pm

Немал, ама зато генијална мисла измислил ко одговор на темава :D
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 7:56 pm

Немам проблеми со самотијата,ако немат луѓе тука се моите грицки и сендвичи кои прават да се чуствувам исполнето и задоволно хехехе
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 1:21 pm

после 70 или нешо така години веке ке ти се смачит, све нешо ке те болит незнам шо ке ти е. Бесмртност? -Не фала
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Marej Сре Мар 18, 2009 2:17 pm

T&T напиша:Немал, ама зато генијална мисла измислил ко одговор на темава :D

Абе уба е мислата, ама иронично е да му го знајш животот и да видиш шо напишал. Цела театралност паѓат во вода.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Бесмртност Empty Re: Бесмртност

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот