Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Математика

3 posters

Go down

Математика Empty Математика

Пишување by grgrgr Сре Јан 28, 2009 2:01 pm

Ај ве молам ако некој ги имат формулите за плоштини и такви работи ама сите досеа со ги имаме учено за сите фигури и оние со беа изразени преку синус и косинус нека ми кажит зш мн ми се пторебни.Однапред блаагодарам

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Математика Empty Re: Математика

Пишување by OmeN Нед Апр 26, 2009 2:58 am

jas ke ti gi kazam doj kaj kecon dolu Razz
OmeN
OmeN
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Математика Empty Re: Математика

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 26, 2009 3:03 am

јас ги иам на компјутер. ама само на рамнински фигури другите на листој ги иам Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Математика Empty Re: Математика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот