Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AMD или Intel?

+4
корун
noviot
kojgode
tHeJunKy
8 posters

Go down

AMD или Intel?

AMD
 
Intel
 
 
 
Види ги резултатите

AMD или Intel? Empty AMD или Intel?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 5:36 pm

ајт да ве видам Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 9:01 pm

Intel нормално. Колку шо знам AMD ептен пропаднати се сеа се концетрирет појќе на графички. А и онај новион процесор од Intel, Core i7 слушнав за гејмери бил многу опасен 40% поголеми перформанси или така нешто.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 9:30 pm

да ама ај спореди цена на процесор од AMD со процесор од Intel
јас имам AMD X2 5000+ и гајле немат и спасив 2-3 иљадарки за исти перформанси. AMD се слаби во кешот, ама имет многу побрз трансфер на информации низ елементите на процесорот.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 9:41 pm

сега гледав за најновиод AMD Phenom X4 II...ЅВЕР!
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 9:43 pm

Кој Ѕвер го бараш дупе е. хаха Види core i7 таму.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by noviot Чет Јан 29, 2009 9:44 pm

не требит ни да се прашат... интел многу јасно, порано тро нешо се трудеа амд, сега не се ни блиску
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 1:43 am

Интел фтв, амд н00бс.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by folder Саб Јан 31, 2009 1:34 pm

Интел
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by xpert Саб Јан 31, 2009 1:35 pm

Иинфел
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by ZIGGARY Вто Фед 03, 2009 3:10 am

nesto vaka
CPU Arrow AMD dualcore 4400+ 2.2mh Question core2duo E 4500 2.2mh
MB Arrow NF 570 SLI Question P5K SE P35
RAM Arrow 2X1G 667 Question 2X1G 800
VGA 8600 GT DDR3 512 (ISTA)
HDD MAXTOR 250G 7200 8MB(IST)
NA OVAA STRANA
http://www.nvidia.com/object/product_geforce_9600gt_us.html?startgom=1

PC's 3DMark score: 4,320 ZA AMD
PC's 3DMark score: 4,700 ZA INTEL


AMD или Intel? 6624origjpglv9

ZIGGARY
ZIGGARY
Адаптер4е

Age : 48
Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by корун Вто Фед 03, 2009 1:20 pm

Споредвиш различни класи dualcore е далеку зад core 2 duo, ако вопшто ги споредвиш зш не ја разбрав целта на постов.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by petar Чет Апр 30, 2009 3:46 pm

jas iam AMD Athlon

petar
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

AMD или Intel? Empty Re: AMD или Intel?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот