Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Тоше Проески

+9
Marej
корун
noviot
kojgode
Jordison
Lastojca
мирАл
Mary Jane
комшивка
13 posters

Go down

Тоше Проески Empty Тоше Проески

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 10:57 pm

Се што Ви лежи на душа...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 11:12 pm

Утре станвам одма да го купам новото цеде.
Не сум се уште свесна дека го нема.

Без него веќе ништо не е исто. Нема кој да ни рече СИТЕ ВЕ САКАМ!!! Нема веќе купување карти за негови концерти, нема веќе интервјуа по сите можни медиуми, ги нема предолгите редици од луѓе кои нетрпеливо чекаат да добијат автограм.

Но, затоа пак, се разбуди оној хуманизам во нас. Скапо го плативме, со неговиот живот. Се она што тој го порачуваше до целиот свет, треба ние да го одржиме во живот. Тој не учеше на вистински вредности, а ние мораме да ги цениме и почитуваме.

Тоше, засекогаш сме твои!!!
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by мирАл Пет Јан 30, 2009 10:14 pm

Јас го купив вчера , баба нешо фрли некој кеш и ојдов да купам нешо блуза ама нишо од блузата, видов космофон го имат цд- то и го купив 500- че то е јебига!!!!!
Сите песни му се убај ама најубај ми се Beautiful to me, Guilty, Glide!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Lastojca Пет Јан 30, 2009 10:24 pm

даа мене гилти посебно
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by комшивка Саб Јан 31, 2009 12:53 am

Nothing has changed, guilty & glide се мој фаворити меѓу останатите.. стварно добар албум, ќе имаше голем успех ама.. то е то. многу ми е мака за човеков иако некако уште не сум свесна дека ето баш го немат, можда зш во последно време ко беше жив и не беше многу присутен во Македонија, појќе Хрватска и Словенија.. незнам. како и да е, загубивме со него многу Sad
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Jordison Саб Јан 31, 2009 1:44 am

Ne go slusav ic.. Ama imat mnogu ubaj pesni od noviov album so neznam kako se viket
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by kojgode Сре Фед 04, 2009 12:13 pm

Го зедоф новион албум многу јак. Иначе Аria ми е најјака песна моментално. Не ја можам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Mary Jane Чет Фед 05, 2009 1:14 am

Од новиот албум посебно драга ми е Separate Ways.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by noviot Чет Фед 05, 2009 1:23 am

добар беше, се трудеше ...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by корун Чет Фед 05, 2009 1:24 am

Омилена ми е Уште една скала, а сеа во план ми е албумов да го земам.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Marej Чет Фед 05, 2009 11:13 pm

kojgode напиша:Иначе Аria ми е најјака песна моментално. Не ја можам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by TONI Саб Фед 07, 2009 11:04 pm

Don't hurt the ones you love дефинитивно ми е една од поубајте од новите песни.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Punk Саб Фед 14, 2009 3:11 am

TONI напиша:Don't hurt the ones you love дефинитивно ми е една од поубајте од новите песни.
и мене ова ми е една од најаките негови..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Bleak Саб Фед 14, 2009 3:14 am

The Hardest Thing од поновиве... Малечка дефинитивно најуба од сите ми е и да стварно ми е мило шо напишаф песна во негова чест ... тој го заслужвеше сето добро од целиоф свет сета љубоф, среќа и поддршка од нас... онакоф чоек не ке имат пак Sad
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by PhiLL * E Саб Фед 14, 2009 3:15 am

Mene najuba mi e onaa negovana novana ... imat nekolku stigovi na nadgrobnata negova...

kako odeshe cekaj malce ...

Kad u raj krenem majko ... kad u raj krenem ...
ni retrovizor mi ne moze nishtaaaaaaaaa !
Samo kad u raj podjem !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Тоше Проески Empty Re: Тоше Проески

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот