Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Европа

+10
Фазлија
tHeJunKy
Болиглава
Џајко
Кирил
Mary Jane
комшивка
pankerishte
folder
Master
14 posters

Go down

Европа Empty Европа

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 3:25 pm

Европа не е ниту датуми ниту рокови. Европа е начин за живеење. Европа е почитување на законите и грижа за вистинските вредности.
Да се влезе во семејството на Европа или не???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by folder Нед Јан 25, 2009 3:27 pm

Европаааааа, Европа, Европаа, Европааааааа, ЕЕевропаа, Еееееевропаааааа.... Фала Laughing
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 3:29 pm

folder напиша:Европаааааа, Европа, Европаа, Европааааааа, ЕЕевропаа, Еееееевропаааааа.... Фала Laughing


Педер не ми го расипви топиков Mad
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 7:07 pm

Не.Кратко и јасно не за Европа.
Па ни сме Европа ус пат да ви НАГЛАСАМ.Законите и се што правиме ок,за наше добро ги правиме,за покорување на масата на луѓе.
Мн ме нервираат луѓе кои што влезот во ЕУ го гледаат како начин за укинување на визите.Ако влезиме во ЕУ некогаш визите ке си останат.Бидете сигурни.Тие зависат од економската стапка.Ако иаме силна Економоја тогаш самите ке ги укинат визите.

П.С А визите се нормално ставени не за Македонците кои што сме нешто повеќе од Милион туку поради националностите.
Самите увидите.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by folder Нед Јан 25, 2009 10:18 pm

Master напиша:
folder напиша:Европаааааа, Европа, Европаа, Европааааааа, ЕЕевропаа, Еееееевропаааааа.... Фала Laughing


Педер не ми го расипви топиков Mad
Извини толку сум политичар не мислев лошо I love you
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 10:52 pm

Кај не земале нас во Европа море шо си го мамите умот.. Зарем најголемиве сили западниве држави не растурија во минатото и ја поделија Македонија на тие конгресите, една Франција и незнам кој сега истите очеквите да си го погазат зборот и да ни помогнет? На крај краева, ни тие не сакет, а ни ние нив.. Само опсесија а и ние не знајме шо сакаме вистински..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 10:59 pm

И да влеземе во Европа, што потоа? Не сме созреани за таму. Ние првин треба да ги смениме менталитетот и уште повеќе да ја развиваме економијата.
Пример ви е Бугарија, како им возвраќа Унијата за нивните неодговорни постапки.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Master Пон Јан 26, 2009 10:38 am

Јас не сум за влез во Европа, чисто поради тоа што ако влеземе во Европа ќе треба да се однесуваме некако шаблонски, да почитуваме некои шаблонски закони и слично.
А тоа за визите јебига не зависит од влезот во Европа.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Кирил Вто Јан 27, 2009 3:48 pm

Да влезиме ами како поинаку

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 3:59 pm

Кај е вратата???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 4:01 pm

Ќе свршиме работа ак влезиме.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 4:09 pm

а и реформиве европски се катастрофа(за државава), шо ги воведвиме во моментов...
тие закони се напраени за франција, англија, германија, кои шо се големи земји со силна економија и ти реков ми рече...исто ко да му дајш на некое племе компјутер и да очеквиш дека ќе фатет да програмирет...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 11:24 pm

Не е убо да му се пикаме на болниот в кревет
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by МаКсач Нед Фед 15, 2009 11:58 pm

Znajtе шо? Никаква европска, заебете то, сеа дури можиме да им цицаме пари од фондојте европски, зш ко ќе станиме членка ќе донираме во тие фондој и ќе неаме ни за леб пари остај сеа за нигде шо сме Laughing
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Bleak Пон Фед 16, 2009 12:11 am

Ак не влезиме во Еу ке е најубо...

Оф топик 11:11 некоја ме сакат Embarassed хаха Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 12:44 pm

Иначе според мене... требит да се менит менталитетот наш да престаниме за другите да гледаме туку да си гледаме за нас... да се издигниме на едно ниво за да заслужиме да сонуваме за Европа, а тек после да влезиме. ИНаче не сме спремни за Европска Унија.... казна за неносење појас при возење кола 300 евра.... некој имат плата од 150 евра пример.... како ќе платит казна 300 евра кога немат пари за бензин, масло, регистрација, јадеење, сметки доволно се зајмвит итн... нерационални и безмислени казни...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by pankerishte Сре Мар 18, 2009 4:47 pm

Bleak напиша:Иначе според мене... требит да се менит менталитетот наш да престаниме за другите да гледаме туку да си гледаме за нас... да се издигниме на едно ниво за да заслужиме да сонуваме за Европа, а тек после да влезиме. ИНаче не сме спремни за Европска Унија.... казна за неносење појас при возење кола 300 евра.... некој имат плата од 150 евра пример.... како ќе платит казна 300 евра кога немат пари за бензин, масло, регистрација, јадеење, сметки доволно се зајмвит итн... нерационални и безмислени казни...
Па затоа ке носит ПОЈАС и нема да плати казна.Не гледам што е проблем.
Сите се жалевте пред некоја година немало закони,мн било нечисто,требело да се казнува,цела младина ни вози без појаси и слично.
Е сега сакавте закон и добивте.Јас викам 1000 еур нека е казна па да не му текне на никој да згреши.
Up up за законите.
Цар е Грујо! Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by METALBOY Саб Апр 11, 2009 4:55 pm

Аабе лично сакам да влезиме, зш често патувам, годишно барем 4 пати излегвам од државава, а во европска унија нема визи и граници, има и некој други предности и негативи, ама нема да ги спомнувам, случајно да не згрешам geek
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by корун Саб Апр 11, 2009 5:26 pm

Мислам дека НАТО е голем плус за нас посебно со шиптарскиве општини во северозападна Македонија шо се појке се стремет за автономија по примерот на Косово... Европска унија - земајки ги во предвит новиве членки е срање, ке имат само избегани македонци во странство а овде ке останет и просперирет само политички лопови... Реформиве шо ги прајме за влез се ок, ама мислам дек ке имаме проблеми после влезот исто ко Бугарија и Романија...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Европа Empty Re: Европа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот