Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Јосип Броз Тито

+12
Marej
Болиглава
мирАл
sokol
hollow
Кирил
pankerishte
mitan
Mary Jane
L S D
корун
Ludi Milojko
16 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Јосип Броз Тито Empty Јосип Броз Тито

Пишување by Ludi Milojko Пет Јан 23, 2009 12:57 am

Josip Broz TITO-- Shpijun ili Precedatel koj i sluzel na S.F.R.J ?
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 12:58 am

Иако не ми е доволно познат мислам дека бил шпиун.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by L S D Пет Јан 23, 2009 12:59 am

е бееее комуњаришта едни хх
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 1:08 am

Од ко ја глеав таа епизода од "Во центар" со Васко Ефтов, за Тито мислам дека бил шпиун...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 1:11 am

шо и да бил и кој шо и да речит за него сигурно бил голем човек....југославија била 3 или 4 светска сила....ко пошол кина негде така да се видит со прецедателот тамошен така нешо беше кинезите имаја учено српски и му пееја за пречек...мн голем чоек според мене...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by корун Пет Јан 23, 2009 1:15 am

Абе сеа секој шо имат власт морат некој далавери да прајт, немат бегање, да бил чист шпиун немало ваљда да се трудит толку за Југославија, камо ли да го плачет по него милиони.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by pankerishte Пет Јан 23, 2009 4:12 pm

Го мразам.Диктатор како прво.Нема демократија.Нема право на весник,на печат на медиум.
Се е државно срање.
Демек еднаквост а куров ми.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Кирил Пет Јан 23, 2009 8:33 pm

Каков шпиун бе ? Абе чоек и лошо и добро да прајт гомна да се јадело СТРАМОТА! митанон е во право

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by hollow Пет Јан 23, 2009 8:46 pm

Хах факт е дека во Југославија се живеело преубо и дека тој бил врло забегана фаца
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by sokol Пет Јан 23, 2009 9:14 pm

е тој бил мн јак чоек алал да му е
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 9:21 pm

ко прво темава не е достојна за нас зш дур беше Тито ние во мадињана од татковцине бевме и не знајме како било и шо било!!! А ко шо слушам од постариве "Е во времето на Тито"- значи убо било!!!
А глема на А1 со ги давет документарнине цел свет го имат поминато и сегде добредојден то ти е голем чоек!!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Ludi Milojko Саб Јан 24, 2009 12:45 am

А1 давет документарец
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 1:29 am

А јас само се восхитвам на то шо можел да држит говор со саати и то без да читат, а не денешниве политичари 10 минутен говор читет и то како за првачиња...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 2:40 am

Нек се зачленит Томе по историја, тој најубо ќе ни објаснит за Тито + модератор ќе го туриме на подфорумов.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 3:47 am

Баба ми е голем комуниста.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 4:51 am

мирАл напиша:ко прво темава не е достојна за нас зш дур беше Тито ние во мадињана од татковцине бевме и не знајме како било и шо било!!! А ко шо слушам од постариве "Е во времето на Тито"- значи убо било!!!
А глема на А1 со ги давет документарнине цел свет го имат поминато и сегде добредојден то ти е голем чоек!!!!

Ако мислиш така тогаш немаш право на критика,коментар за никоја политичар,за осудување на расизам и фашизам,за поранешни политичари....
А тоа во времето на Тито дека било добро.Тоа ти е замачкани очи на крај од 80тите кога бил и веќе мртов поради ДЕ ФАКТО што кредитите што ги земале за станови и коли по распадот не се враќале.
Ако мислиш дека било добро спореди Југославија - технологија,уметност и сл со Англија,Германија и Франција.
Можеби народот бил задоволен пошто не бил лаком али подобро...не било.
Ако си имал дедо пра дедо Патриот прашај го како му било него во времето на Тито и прашај дали некаде смеел да се декларират како Македонец или најлошото да даде идеја за Некаква Слободна автономна Македонија.
Заради тој Тито денес во МКД иаме разни националности и сл срања.Цела Историја е смената со тој проклет Комунизам.
Смрт Комунизам Слобода на Народот !!!
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 4:53 am

Ако мислиш дека неам факти биди сигурен дека иам цели рецензии од Англиски бендови кои поминувале на Турнеја низ Југославија во 70тите и 80тите години.
Биле пречекуавни како натрапници на општество со полиција и тенкови,концертите биле прекинувани под наводно ширење омраза или снемало струја во градот и сл.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by noviot Сре Фед 11, 2009 12:29 am

копиле најголемо бил, диктатор , демек јас ке сум претседател дур не умрам и кој ве ебат..... сите плата иста и обични патичина од 100 денари си носеле и застава коли , а тој со мерцедес лимитед едишн се возел и облечен таму во костуми скапи ова она ...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by kojgode Сре Фед 11, 2009 1:11 am

Незнам многу за овај тип, ама знам сите лидери од светов присуствувале на неговиот погреб шо дотогаш се немало десено.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 10:13 pm

pankerishte напиша:
Ако си имал дедо пра дедо Патриот прашај го како му било него во времето на Тито и прашај дали некаде смеел да се декларират како Македонец или најлошото да даде идеја за Некаква Слободна автономна Македонија.
Заради тој Тито денес во МКД иаме разни националности и сл срања.
Патриотизмот е прашање на време. Ако јас сега се залагам за независен Охрид, јас ќе сум предавник денеска и ќе лежам в затвор, така? Ама, ако Охрид вистина по некоја година станит независен, јас ќе сум патриот, јунак и борец за слобода, а македонија ќе е угнетувачка сила.
Во време на Југославија ПРВ ПАТ званично е признаен македонски народ, ПРВ ПАТ Македонија стеквит државност. И од ова следит дека секој слободно се изјаснувал како Македонец, исто како што некој се изјаснувал како Србин, Хрват или Црногорец. Во то време, автономија имало Косово. А Македонија била рамноправна република. Значи, ако сакал некој некаква си автономија, сакал да ја однесит Македонија од коњ на магаре. Односно, од ранг на рамноправност да ја уназадит на автономна покраина.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 10:14 pm

noviot напиша:копиле најголемо бил, диктатор , демек јас ке сум претседател дур не умрам и кој ве ебат..... сите плата иста и обични патичина од 100 денари си носеле и застава коли , а тој со мерцедес лимитед едишн се возел и облечен таму во костуми скапи ова она ...
Еееее, да имам и јас сега пари да рагистрирам барем една Застава.......
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by pankerishte Нед Фед 22, 2009 11:51 pm

Зато сме уназадени до максиум. Поке од застава не мрднале.
Татко ми ко дошол од Австрија тука очите вака му се направиле Shocked од толку лошиот систем,диктатура и бирократија.
Не му се верувало што се дешава бре.

Можит имало работа пошто се било приватно ама државата била во се поголеми долгови од кредити и кредити пошто сите живееле добро од тие кредити.
Пошто колите и др работи можеле да ги отплакаат по 20 години и кусур.И кога пукнал системот и доаѓање на кризата толку.Распад ТитоКурославија и никој назад кредитите.И затоа било добро.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Фазлија Пон Фед 23, 2009 12:16 am

на народот му беше даен убав систем, народот не знаел да го искористит. Ти се дават можност цел живот никој да не ти е газда, ама ти ако сакаш преку леб погача....сега зато ќе робуваш. Убо им е на сите....само што сме ние криви
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by pankerishte Вто Фед 24, 2009 7:45 pm

Абе системот да бил според Маркс би бил идеален.Ама никој диктатор не е будала да биде на исто ниво со некои чиновници или директори со работници.Затоа и не бил даден вистинскиот марсистички систем туку некоја варијанта лошо спроведена.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Фазлија Сре Фед 25, 2009 7:52 pm

ПА нормално де, ама важно беше даена шанса за еднаквост, ама на народот поќе му се свиѓало да лежит и да земат плата отколку да работит, да земат плата и да стварат услови и за идните генерации. Тито не е многу крив за то. ЈАс само велам дека бил премек системот во негово време, можда е за то само крив
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Јосип Броз Тито Empty Re: Јосип Броз Тито

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот