Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Педофилија

+25
Bleak
Ane
Ivana
*UnIqUe*
REGINA
METALBOY
s...
xpert
мирАл
pankerishte
Bukic
Наташа
mitan
Odyssey
Кирил
Ludi Milojko
Џајко
nance
hollow
sokol
Болиглава
Mary Jane
корун
folder
kojgode
29 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Педофилија Empty Педофилија

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 2:39 pm

Педофилијата е нарушување. Секое однесување што отстапува од нормалното
однесување е патолошка состојба. Тоа не е болест, бидејќи болеста може
да напредува, да се лекува, додека педофилите ниту напредуваат ниту се
лекуваат. Кај педофилите сексуалниот нагон е насочен кон деца од
спротивниот, но и од истиот пол. Може да биде хомосексуална и
хетеросексуална педофилија, тоа е нарушување на личноста во нагонската
сфера.
Педофилите се невпечатливи, најчесто добро го познаваат законот и
внимаваат да не го прекршат. Успешно ја кријат својата склоност, за
која знаат дека е забранета и се казнува со закон. Покрај тоа, обично
педофилите се добро образовани, а понекогаш, може да станува збор и за
генијален ум. Во принцип, педофилите не прават проблеми, успешно се
кријат се до моментот кога ќе дојдат во судир со законот. Со текот на
времето попушта и нивното внимание, а ги надвладуваат и чувствата,
прават кривично дело, и само во таков случај бараат стручна помош.

Како би ја објасниле вие педофилијата? Дали станува збор за болест,
нарушување или...? Постојат ли посебни причини за појава на ова
нарушување? Имаат ли врска гените, односно дали можеби станува збор за
наследно нарушување?
Точно ли е дека најголем процент луѓе што злоупотребуваат деца се оние кои се во најголем контакт со нив?

A дали можеби ја посетувате страната www.tiny18.net ?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by folder Пет Јан 09, 2009 11:43 pm

A дали можеби ја посетувате страната www.tiny18.net ?
Не мојме да прајме муабет за педофилија на форумов зш овие на странава се таман ко за нас.. ак имаше некоја страна ко на пр: www.tiny10.net Нанче ке беше голем посетувач на таквата веб страна! Twisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 4:00 am

Сакам помали девојки, девојки не девојчиња..
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 2:18 am

За педофили требит само
1. Кастрација
или
2.Електрична столица
или
3. Инекција

а мојт и сите три...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 2:27 am

Корун вечерва беше подложен на искушение... да оддолее на едни слики шо му ги пуштив. Hi5 поточно. (Н)
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 2:28 am

Одолеаф, нанче ми е ризичен
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 3:38 pm

ко бефме кај hollow во станон ко ги видов искрено сликине од неговата многу помлада брачеда искрено се уплашив нанче дан почнит да и дават жетони за фудбалче
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by hollow Пон Јан 12, 2009 9:50 pm

Убо со е Америка мислам то е недостижно за Нанче
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 9:54 pm

Пошо и тој е тука на форумов не требеше вакви доверливи информаци за местоположба да кажиш
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by nance Вто Јан 13, 2009 3:40 pm

е сеа наеба бра4еда ти ојдов до америка.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Џајко Вто Јан 13, 2009 6:17 pm

Ништо не мојт да го спречит спартак да стигнит до својот плен!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by nance Сре Јан 14, 2009 2:53 pm

Џајко напиша:Ништо не мојт да го спречит спартак да стигнит до својот плен!


Си знајт Џајкко ај ти....
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 8:26 pm

ubo sho nemat mali deca v mala !!
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 8:28 pm

folder напиша:
A дали можеби ја посетувате страната www.tiny18.net ?
Не мојме да прајме муабет за педофилија на форумов зш овие на странава се таман ко за нас.. ак имаше некоја страна ко на пр: www.tiny10.net Нанче ке беше голем посетувач на таквата веб страна! Twisted Evil
go podrzuvam adapterot folder
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Кирил Нед Јан 18, 2009 3:20 pm

Во Холандија имало политичка партија на педофилите и освоила 4 пратенички места мнамана

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 7:24 pm

Кирил напиша:Во Холандија имало политичка партија на педофилите и освоила 4 пратенички места мнамана

Ама Холандија, таму и дрога е дозволена!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 7:25 pm

Абе а под педофилија колку години помала подразбирате?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 7:26 pm

Odyssey напиша:Ама Холандија, таму и дрога е дозволена!
Дрогана е симпатична, овие се грди имбецили.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 7:26 pm

под 13, во спротивно и јас сум педо.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 7:29 pm

корун напиша:под 13, во спротивно и јас сум педо.
Јас би стајл до 14, то ти е осмо одд. Ај држит некако струја, а 13 не брат аман седмо е.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 7:33 pm

Порано ак ја пуштиле нашкола.... Cool Иначе имат и седмо и осмо бомби, не им се познавет годините Neutral
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by mitan Нед Јан 18, 2009 8:28 pm

абе ак е бомба и седмо нека е со....ххххх ама како и да е то не е педофилија 17 со 13.....педофилија е оние 50 со 6 е тие требит подитно да бидет погубувани...ко со имаше некој поназад пример даено со инекции и со знам јас....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 1:41 am

На гилетина брат и глата в кошница
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Наташа Пон Јан 19, 2009 4:12 pm

Дали некој можеби може да ми одговори со што по ѓаволите малите деца ги привлекуваат педофилите?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Bukic Пон Јан 19, 2009 4:19 pm

Наташа напиша:Дали некој можеби може да ми одговори со што по ѓаволите малите деца ги привлекуваат педофилите?

па да бевме педофили ке ти одговоревме ама вака тешко да се најт некој кој мојт да одговорит... Very Happy
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Педофилија Empty Re: Педофилија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот