Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Гулаби писмоносци

+4
Elliot
T&T
Marej
Master
8 posters

Go down

Гулаби писмоносци Empty Гулаби писмоносци

Пишување by Master Чет Јан 22, 2009 4:35 pm

Во последно време почнав многу да размислувам за нив. Ме интересират како знаеле да го пронајдат местото каде што биле испратени.
Сигурно биле дресирани ама КАКО???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 6:06 pm

gps imet
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by T&T Чет Јан 22, 2009 6:36 pm

И мене ми е то мистерија.....
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Elliot Нед Јан 25, 2009 5:40 pm

Gulabite nosat pisma samo na edna relacija. Od ednoto mesto gi pu6tet gladni, a tie izdresirani znaet kaj im davet jadenje i gi nosat pismata na drugata lokacija.

Elliot
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by корун Нед Јан 25, 2009 6:36 pm

А успат не6о друго ак им замирисат пубо? Не вервам да е со јаденје, можда само првиот патSuspect
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Џајко Нед Јан 25, 2009 8:31 pm

Поврзано со темава:
Што мислите за писмата гулабоносци???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Marej Нед Јан 25, 2009 11:13 pm

Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:27 am

Гледајте го Хари Потер и ќе ви се разјасни се околу темава (демек)...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 12:40 am

Mary Jane напиша:Гледајте го Хари Потер и ќе ви се разјасни се околу темава (демек)...
Тоаш ќе ви се јазнасит за буфови писмоносци.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:41 am

kojgode напиша:
Mary Jane напиша:Гледајте го Хари Потер и ќе ви се разјасни се околу темава (демек)...
Тоаш ќе ви се јазнасит за буфови писмоносци.

Ама пак, ваљда иста е техниката...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Marej Пон Јан 26, 2009 12:56 am

Тоаш ќе ви се јазнасит за буфови писмоносци.
Јазнасит Smile Гуге.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Гулаби писмоносци Empty Re: Гулаби писмоносци

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот