Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Трет пол?!

+6
мирАл
kojgode
Болиглава
Master
pankerishte
Mary Jane
10 posters

Go down

Трет пол?! Empty Трет пол?!

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 2:05 am

Благодарение на актуелната кампања, Индија е на добар пат да добие трет официјален пол, па во иднина освен како мажи и жени, Индијците ќе можат да се
декларираат и како евнуси.

Поднесувајќи петиција до Врховниот Суд, евнусите бараат одобрување на специјални квоти за работни места во владата, за запишување на универзитет и за
национална комисија, што би можело да доведе до официјално признавање на трет пол, “кинар”, како што себеси се опишуваат 1,5-те милиони евнуси.

Некогаш евнусите заземаа значајно место во индиското општество, беа назначувани на високи позиции во кралските судови, а токму поради нивната сексуална немоќ, важеа за доверливи луѓе.

Но, денес нештата се сосема поинакви. Не ретко можат да се видат низ јавните паркови, како малтретираат парови, им бараат бакшиш и им се закануваат дека ќе ги проколнат или посрамотат, покажувајќи им ги своите осакатени гениталии.

Повеќето евнуси се луѓе родени со деформирани полови органи, кои подоцна биле
кастрирани. Велат дека поради својата физичка појава често пати се жртви на дискриминација.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 2:55 am

ух... Shocked
се е улаво.3 пол бе?втф? Laughing
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Master Чет Јан 22, 2009 12:24 pm

ВТФ!?!?!? Абре ова не е нормално?
И како изгледет жити се?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 32
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Болиглава Чет Јан 22, 2009 3:23 pm

Master напиша:ВТФ!?!?!? Абре ова не е нормално?
И како изгледет жити се?
Не се трудите да постирате слика. Избришана ќе е.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 3:26 pm

Трет пол?! Paul-mccartney
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 31
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by мирАл Чет Јан 22, 2009 4:22 pm

СрЕдЕн!! Question Shocked
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 31
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by hollow Чет Јан 22, 2009 5:51 pm

Прв пат слушам за вакво нешто и не би сакал да видам слика зш ке ми се слошит
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 31
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 6:27 pm

Аман бе.. :/

Иначе ак ве интересират да најте слика, напишите hijra на Google.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 6:59 pm

Не се толку страшни...
Трет пол?! E8B4DFE06A6D0A49A4DF3B1EB50B8C99
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by корун Чет Јан 22, 2009 7:06 pm

Трет пол?! Boki2
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 31
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 7:46 pm

корун напиша:Трет пол?! Boki2


Јееее, најтипичен пример...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 8:29 pm

Или тој ФИФИ ако го имате гледано по телевизииве.аххаахахха
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 12:05 am

pankerishte напиша:Или тој ФИФИ ако го имате гледано по телевизииве.аххаахахха

Имат клип, во темата Боки 13 вс. Боки 14...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by pankerishte Пет Јан 23, 2009 3:56 pm

да да...хахахахах...
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by METALBOY Пон Апр 13, 2009 4:50 pm

И ваков имат??!! confused scratch

Шо све некрепит светов, туку тешко ние шо го држиме lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Трет пол?! Empty Re: Трет пол?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот