Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Плавуша и се за неа

+14
REGINA
kirce
Lastojca
комшивка
П.
Gangi
корун
folder
Лана
мирАл
T&T
Mary Jane
kojgode
karov
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Плавуша и се за неа Empty Плавуша и се за неа

Пишување by karov Вто Јан 20, 2009 7:50 pm

Плавуша - е дар Smile
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 7:59 pm

Зошто плавуша брцка во тегла ТОМИ мајонез?
-Го бара ТОМИ

Зошто плавушите не заболуваат од кравјо лудило?
- Сепак се работи за болест на мозокот.

Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја плавуша покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ реката со тракторот и потонал целиот.
- Добро мори жено, нели е плитка водава.
- А бре плитка е прееска на едни шатки до пола им беше!
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by Mary Jane Вто Јан 20, 2009 8:28 pm

Зошто плавушите не се плашат од молњи?
Па мислат дека Господ ги фотографира...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 2:00 pm

Колку плавуши се потребни за правење на пуканки?
Три
Една го држи тенџерето, а другите две го тресат шпоретот Razz Razz Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 3:00 pm

Плавуша си заминвела од одмор со авион, седнала ги вкрстила нозете и им рекла КОНЕЧНО ЗАЕДНО!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by Лана Сре Јан 21, 2009 3:04 pm

Седнува плавуша во авион за Њујорк во кабината на пилотот и копилотот.
Доаѓа копилотот и и вели дека овде не и е местото и дека треба да се
премести кај другите патници, а таа се прави улава. Тогаш доаѓа
пилотот и шепнува нешто и таа веднаш станува и се преместува кај
патниците. Тогаш копилотот го прашува пилотот што и шепнал, а овој му
одговара:
- И кажав дека овој дел од авионот нема да лета за Њујорк.
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by karov Чет Јан 22, 2009 8:33 pm

Одет две плавуши за египет и откако полетал авионот пилотот се јавил на разгалот и им вика на патниците дека отказал едниот мотор но сепак ке стигнеме сигурно но со мало задоцнуванје , истото се случило и во наредните 5 минути кога отказале и другите два мотори и авионот останал на еден мотор. Тогаш едната Плавуша и вели на другата Ако отказит и четвртиов мотор Овде ке останиме
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by karov Чет Јан 22, 2009 8:34 pm

Зш плавуша со лазенје ојт во супермаркет -- барат ниски цени
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by karov Чет Јан 22, 2009 8:36 pm

Како се вика Сопругот од плавуша, ама со три букви? АЦЕ
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by folder Чет Јан 22, 2009 11:01 pm

Незнам зш се јадет лајна за плавуши ко имат и црни момичинја шо се три пти поглупи од плавушиве(не посочвам општо прам муабет).
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by karov Пет Јан 23, 2009 8:25 pm

хаха абе да ама сега за плавуси а потака за цајкани и зА СЕ др. Smile
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 8:31 pm

-Зошто плавуша добила отказ од работа во банка за сперма
-Пиела на работно место

-Зошто плавуша не може да напише 11?
-Затоа што не знае која единица да ја стави на прво место.


Што се случува кога плавуша ќе голтне мува
Има повеќе мозок во стомак отколку во глава

Зошто плавуша на овие избори ќе иде со кондури бр 45
Бидјеки разбрала дека треба да се излезе во поголем број
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 11:07 pm

Зш плавуша се мијат со шампон без да се наводенит?
Зш на него пишит 'за сува коса'.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by Gangi Нед Јан 25, 2009 11:05 pm

folder напиша:Незнам зш се јадет лајна за плавуши ко имат и црни момичинја шо се три пти поглупи од плавушиве(не посочвам општо прам муабет).
еве на тони михајловски поентата ќе ја искористам и ќе кажам еден виц за црнките...
Како ќе познеш дека црнка не носи ѓаќички?
Има перут на патиките.... :D:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by karov Вто Јан 27, 2009 8:56 pm

Како плавуша решава крстозбор:
1. Женско дете ( 5 букви ) ИВОНА
2. Телефонски повик (3 букви) ЗВР
3. Не е гладен (3 букви) ПУН
4. Види слика (5 букви) ВИДОВ
5. Припадник на полиција ( 8 букви ) ДОБРОМИР
6. Врста на метал (4 букви) ПЛЕХ
7. Неопходен зачин (2 букви) ЦЕ
8. Машки полов орган (3 букви ) МЕК
9. Дел од прибор за јадење (3 букви) ЗАБ
10. Најмал троцифрен број (3 букви) ООО
11. Основен пијалок (4 букви) ПИВО
12. Болест која не се лекува (4 букви) СМРТ
**************
Седат две плавуши во сендвичара, јадат хамбургери и едната и вели на другата:
Сакаш бел или црвен кечап?
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by karov Вто Јан 27, 2009 8:57 pm

еве како русокоси спуштаа од интернет
Плавуша и се за неа Image001
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by П. Саб Јан 31, 2009 2:23 pm

одела некоја плавуша по пат паднала в шахта и рекла :шујќур шахтава шо немат капак иначе како ќе излезев Smile
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by комшивка Сре Фед 04, 2009 1:24 am

Златна рипка

Стоеле бринета, русокоса и црнка под мост и не знаеле како да ја поминат надојдената река полна со пирани. Скокнала златна рипка и им рекла:
-Ве набљудувам веќе половина час и одлучив на секоја од вас да и исполнам по една желба.
Црнката рекла:
- Јас сакам да умеам да пливам најбрзо на свет. Почнала црнката да плива, стигнала до пола река и ја изеле пираните.
Бринетата рекла:
-Јас сакам гумен чамец. Стигнала бринетата речиси до крај на реката со чамецот, но ја совладале пираните и ја изеле со се него.
Размислувала русокосава некое време и рекла:
-Јас сакам да имам машки ум. Рибата и ја исполнила желбата, а русокосата извикала:
-У, да ти е*ам, гледај, мост!
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by мирАл Сре Фед 04, 2009 10:20 pm

Прашвит плавуша на друга, за шо служит она дупчено на курот?
Другава и одговаратм, па за да мојш полесно да дишиш!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by Lastojca Саб Мар 07, 2009 7:41 pm

Плавуша купува пица. Продавачот ја прашува:
- Да ја исечам на 4 или на 6 парчиња?
- На четири, шест не можам да изедам.
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by kirce Саб Мар 07, 2009 10:50 pm

леле пизду матер не ми теквит за плавуши ама се посрав од смеење
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 1:50 am

Мажојте од две плавуши ошле на риболов, демек за ручек риби да имет.
Поминало време за ручек нив нигде ги немало да се вратат. Па така еднава плавуша и викат на другава:
- лееелееее можда имет најдено други жени! - а другава и одговарат:
- амор колку си глупа веќе секогаш на најлошото помислуваш. можда се удајле луѓето.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by PhiLL * E Пон Мар 09, 2009 2:01 am

REGINA напиша:Мажојте
хихих слатко и искрено се изнасмеавSmile
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by корун Пон Мар 09, 2009 2:10 am

Се собрале сите плавуши на светов и решиле пред комисија во јавност да докажет дек не се глупи. Од комсијава им рекле да ја одберет најпаметната од нив и та да ги застапвит... Барале, барале и на крај ја нашле најпаметната. Се качила ова и слушат... Комисијава - „Ај да не должиме ногу, само едно логичко прашање ке ти поставиме... Колку се 1+2?“... Ова викат „Па мислам дека е 1“, комисијава викат не, и сите плавуши се развикале „Дајте и уш една шанса, дајте и уш една шанса“ и овие се сожалиле и пак ја прашале „Колку се 1 + 2?“, и ова вика „Па мислам дека се 2“. Плавушиве пак почнале да се дерет: „Дајте и уш една шанса, дајте и уш една шанса“... И комисијава пак...„ Колку се 1+2?“.... „Па не сум сигурна ама мислам дека е 3“... Плавушиве пак почнале да се дерет: „Дајте и уш една шанса, дајте и уш една шанса


Застанвит цајкан на плавуша и и викат:
-„Ке ве молам вашето Име и Презиме...“
-„Будала си јас како ке се викам после...“


Една плавуша влегува во пекара и прашува: Што имате од пецива? Само момент! Добро, дајте ми 2 моменти и 1 јогурт!!!!!!-Добар ден,колку трае летот до Париз?

-Само момент...

-Фала многу,пријатно.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by REGINA Пон Мар 09, 2009 2:19 am

PhiLL * E напиша:
REGINA напиша:Мажојте
хихих слатко и искрено се изнасмеавSmile

му напрајф копи пејст иначе од негде.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Плавуша и се за неа Empty Re: Плавуша и се за неа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот